Aktuality

19. 8. 2023

Prvá československá muzikálová princezná

Milí priatelia,
s obrovskou radosťou a pokorou som si domov priniesla špeciálne ocenenie od Českej mincovne a organizátorov Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika v Brusne – mincu s vygravírovaným záberom z kultového muzikálu Neberte nám princeznú. Veľmi pekne ďakujem za špeciálnu cenu Prvá československá muzikálová princezná.
Veľmi ma dojalo vrúcne prijatie a čas strávený s mojimi fanúšikmi počas sobotňajšieho večera. Bol to naozaj hviezdny večer!
Ďakujem za krásne a neopakovateľné slová a chvíle, ktoré ste mi venovali. Dodali ste mi veľa energie a lásky do ďalších dní.
S láskou
Vaša Marika

Foto © Patrik Ratajský, © Tibor Géci

19. 8. 2023

Milí priatelia,

Dnes ma cestou na Muzikálový festival do Brusna zasiahla veľmi smutná správa.

Náš Vaško odišiel do hudobného neba.

Modlím sa za Teba, veľmi mi budeš chýbať .

S láskou

Marika

Foto © Herminapress

29.04.202330.01.2024

Vstupenky na koncerty

MARIKA GOMBITOVÁ

„Po dlouhé době a na dlouhou dobu jediné 2 koncerty v ČR.“

16. a 30. ledna 2024 od 20 hodin

02 arena, Praha

Neuvěřitelné, pro mnohé snad už nemožné, pro některé zázrak – ano, to se stane skutečností! Marika Gombitová po mnoha letech opět vystoupí se svým speciálním koncertním projektem v České republice, a hned dvakrát!

Do Prahy míří zpěvačka po veleúspěšném koncertu roku na Slovensku, jenž před Vánocemi odehrála a odzpívala před vyprodanou sportovní halou v Bratislavě. Nekonečný aplaus se z této bratislavské haly myšlenkově a emočně přenesl i mezi české publikum, které se ihned po tomto úspěchu začalo dožadovat, aby se koncert Mariky Gombitové uskutečnil i v Česku. A přání fanoušků se podařilo splnit – paní Marika přijede do Prahy! Vše se připravuje s obrovskou citlivostí i důkladností charakteristickou pro Mariku, což dokazuje například volba 2 exkluzivních koncertů nikoliv hned dva dny po sobě, ale se solidní dvoutýdenní pauzou. Zejména třeba proto, aby se termínově dostalo na všechny diváky. Jestliže se někomu nebude hodit jeden termín, může si vybrat druhý. Anebo obráceně. Obdobně je věnována pozornost i samotné podobě koncertů – velkolepé scéně, hvězdných hostům a hlavně programu, který nabídne co nejvíce z velkého množství legendárních hitů, jež potěšily celé generace. Študentská láska, Vyznanie, Šaty, Cukráreň na dlani námestia, Ži a nechaj žiť, Územie zázrakov, Správne dievča, Adresa Ja, adresa Ty, Paradiso, Koloseum, Zem menom Láska … Tyto a další krásné písně nám všem už řadu let zůstávají v srdcích a duších a je úžasné, že opět koncertně zazní přímo v podání klenotu československé populární hudby. Velké potěšení pro Česko! Marika Gombitová po letech opět zazáří v pražské 02 areně

Producent: SÁGL PRODUCTION

VSTUPENKY TICKETPORTAL

VSTUPENKY TICKETMASTER

13.04.2023

Život, č. 15 – 13. 4. 2023

YouTube player
YouTube player

PF 2023  

28.12.2022

Čarovný predvianočný večer

Marika Gombitová sa vo vypredanom NTC postarala o čarovný predvianočný večer
Tisícky fanúšikov prvej dámy slovenskej populárnej hudby zaplnili v poslednú adventnú nedeľu bratislavskú NTC Arénu, aby zažili jej koncert nazvaný Vyznanie Mariky Gombitovej. Dlho očakávaný návrat speváčky na koncertné pódium bol pre priaznivcov slovenskej hudby krásnou bodkou za hudobným dianím v roku 2022, ktorý v kultúre vystihuje fráza „návrat do normálu“.

Marika Gombitová sa vo vypredanom NTC postarala o čarovný predvianočný večer
Tisícky fanúšikov prvej dámy slovenskej populárnej hudby zaplnili v poslednú adventnú nedeľu bratislavskú NTC Arénu, aby zažili jej koncert nazvaný Vyznanie Mariky Gombitovej. Dlho očakávaný návrat speváčky na koncertné pódium bol pre priaznivcov slovenskej hudby krásnou bodkou za hudobným dianím v roku 2022, ktorý v kultúre vystihuje fráza „návrat do normálu“.

Kvôli protipandemickým obmedzeniam bol termín koncertu pôvodne plánovaného na 5. december 2020 až trikrát preložený. Čakanie fanúšikov Mariky Gombitovej na jej samostatný verejný koncert však predstavovalo dlhšie než len dvojročné obdobie. Hoci sa v poslednej dekáde objavovala na pódiách predsa len častejšie, išlo väčšinou o hosťovanie na koncertoch svojich kolegov alebo firemné akcie. Aj preto bolo vo vzduchu v hale Národného tenisového centra pred začiatkom vystúpenia cítiť isté napätie a zvedavosť – je to ešte stále tá naša Marika?

Už prvé tóny zlatou Bratislavskou lýrou ovenčenej piesne Študentská láska z roku 1978 a dravý speváčkin hlas však veľmi rýchlo rozptýlili akékoľvek obavy publika. Nový svieži aranžmán známej skladby odštartoval večer plný Gombitovej hitov, medzi ktorými nechýbali ani dva z kultového televízneho muzikálu Neberte nám princeznú – Šaty a Budem tu s vami. Vďačné publikum nedokázalo prestať tlieskať a ovácie nemali konca kraja, čo je scenár, ktorý sa opakoval až do konca približne dvojhodinového koncertu.

K impozantnému vyzneniu koncertného večera prispela aj veľkoryso riešená scéna, postavená na celú šírku hľadiska. Členovia sprievodnej kapely, ktorú viedol kapelník a gitarista Štefan Hegedüš (Gombitovú v minulosti doprevádzal so skupinou Gravis), mali svoje miesta po oboch stranách javiska, čo umožnilo sústrediť pozornosť publika na pozíciu speváčky v jeho strednej časti. Zážitok umocnili tri veľkoplošné obrazovky využívajúce moderné výdobytky digitálnej techniky a svetelná šou, na akú sme zvyknutí len v prípade zahraničných hviezd a najväčších mien domácej scény.

Marika Gombitová neskrývala radosť a dojatie. „Dobrý večer! Vítam vás všetkých na mojom predvianočnom koncerte, na ktorý som sa veľmi tešila, a verím, že aj vy. Posledné dva roky boli veľmi smutné pre nás všetkých a mne ste veľmi chýbali, lebo vás potrebujem!,“ priznala speváčka, ktorá s publikom celý večer živo komunikovala a s radosťou v hlase uvádzala svojich host

Prvým z nich bol Janko Lehotský, legendárny hudobník, skladateľ a kapelník, ktorý niekedy v polovici 70. rokov Mariku objavil, pozval ju do skupiny Modus a napísal pre ňu jej prvé veľké hity. Janko tak, ako ho poznáme, prišiel dobre naladený a prítomných pobavil svojským humorom: „Som strašne rád, že tu môžem byť vedľa Mariky, s Marikou a o Marike. Keby nebolo Mariky, tak sa mi zdá, že by sme tu ani neboli.“ Zaspievali spolu duet S tou nádejou choď spať, ktorý vznikol niekedy v roku 1977, kedy podľa jeho slov „Mariku chytil a držal ju, lebo už vtedy vedel…“

„Som rád, že prišla – ako sa hovorí – z našej ‚garáže‘, kde si človek jeden od druhého zoberie tie svoje krásne harmónie a situácie. Som rád, že sa to na ňu prenieslo, lebo ona ešte vtedy neskladala tak vehementne. Teším sa, že som to svojím spôsobom preniesol na ňu, a potom spoločne na poslucháčov,“ povedal po koncerte pre TASR Lehotský, ktorý publiku v NTC sólovo ponúkol aj veľký „modusácky“ hit Veľký sen mora.

Ďalším hosťom večera bol český muzikálový spevák a skladateľ duchovnej hudby Richard Pachman, ktorý je dobrým priateľom Mariky Gombitovej. Precítene podal jej pieseň Úlomky spomienok a venoval jej svoj song Niterná modlitba. „Marika je pre mňa takmer celý život symbolom krásy, lásky, neskutočnej sily a nádhernej hudby,“ vyznal sa spevák.

Veľmi pôsobivým momentom bol duet Mariky s Mekyho synom Davidom Žbirkom Nespáľme to krásne v nás, s ktorým sa obaja predstavili už na bratislavskom Tribute koncerte k nedožitej sedemdesiatke Mira Žbirku. Myslím, že mnohí v publiku sa len ťažko ubránili dojatiu a nejednému sa zarosili oči, zvlášť keď sa na plátne premietali spoločné zábery Mariky s Mekym.

„Pre mňa to bola veľká pocta, že mi Marika natoľko dôveruje, že naplním otcov part a zastúpim ho v skladbe Nespáľme to krásne v nás. A mal som dva týždne času na to, aby som sa naučil aj text piesne Úsmev, ktorú sme všetci spievali na záver,“ prezradil David Žbirka pre TASR.

Špeciálnym hosťom Mariky Gombitovej bola kapela Kandráčovci. Spája ich východniarsky pôvod, čo aj hneď dokázali, keď Marikin hit Správne dievča premiešali s ľudovkou A ja taka dzivočka. „Mariku miluje celé Česko-Slovensko, ale najviac východniari,“ povedal na adresu hlavnej hviezdy večera líder kapely Ondrej Kandráč.

„Pre mňa je to jedna z najvýraznejších speváckych osobností, vyrastal som na jej piesňach, vnímal som ju cez všetky jej životné etapy, kapely, sólovú dráhu, všetky hity, ktoré priniesla medzi ľudí. Pre mňa je to stretnutie s legendou, veľký zážitok, ťažko opísať, čo človek cíti, keď stojí s ňou na jednom pódiu, keď ako malé dieťa vzhliadate s obdivom na televíznu obrazovku v 80. rokoch a zrazu ste tvárou tvár na jednom pódiu. Pre mňa osobne naplnenie jedného veľkého sna,“ priznal hudobník pre TASR.

Súčasťou koncertného setu boli mnohé Marikine hity. U publika mali úspech všetky bez rozdielu, niektoré príjemne prekvapili zmenou aranžmánu či rytmu. Zaznela aj obľúbená Mekyho pieseň Pomätená, synthpopová Muž nula, za ktorou stojí Laco Lučenič, či majestátne Koloseum. Záver patril piesni, ktorej názov dal meno celému koncertu a ktorá sa stala slovenským hit storočia. Speváčku ju uviedla s pokorou so slovami: „Priatelia, pred ďalšou pesničkou mám veľký rešpekt, naspievalo ju už mnoho mojich kolegýň a ja tiež chcem teraz zaspievať moje Vyznanie.“

Úplný záver koncertu patril piesni Vianočný popevok a hitovke Úsmev, s ktorou skupina Modus v hviezdnom obsadení získala v roku 1977 zlato na Bratislavskej lýre a začala svoju slávnu púť na cestách slovenskej populárnej hudby. Na pódium sa vrátil Janko Lehotský, David Žbirka a postupne sa pripojili aj ostatní hostia, členovia kapely a speváckeho zboru. To už bolo celé publikum na nohách a halu ovládla spontánna radosť a nadšenie, dojatie a emócie. Marika Gombitová žiarila a rozdávala úsmevy, krásne pocity ovládli všetkých prítomných.

Medzi divákmi boli okrem účinkujúcich hostí aj ďalšie známe tváre slovenskej hudobnej scény, za všetkých koncert pre TASR zhodnotil Peter Nagy: „Marika Gombitová je pre mňa prvá dáma. Máme veľmi kvalitné speváčky, no Marika je ikona. Takže ostatné speváčky si budú musieť na túto rolu ešte pár rokov počkať, pretože Marika je výnimočná. Je to fenomén, bol som dojatý z tohto koncertu. Tým, že je moja kamarátka, tak som sa odosobnil a vnímal som to ako bežný poslucháč, a fakt som aj potlačil slzu.“

Setlist koncertu Vyznanie Mariky Gombitovej
(18.12.2022, NTC aréna, Bratislava)

1. Medley (Študentská láska, Ružový smútok, Letná pieseň, Včielka, Luk a šíp, Zimná pieseň, Šaty, Budem tu s vami)
2. Územie zázrakov
3. Cukráreň na dlani námestia
4. Pomätená
5. Muž nula
6. S tou nádejou choď spať (duet s Jankom Lehotským)
7. Veľký sen mora (Janko Lehotský)
8. Nenápadná
9. Adresa ja, adresa ty
10. Úlomky spomienok (Richard Pachman)
11. Niterná modlitba (Richard Pachman)
12. Kríž
13. Ži a nechaj žiť
14. Zem menom láska
15. Nespáľme to krásne v nás (duet s Davidom Žbirkom)
16. Správne dievča / A ja taka dzivočka (s Kandráčovcami)
17. Hallelujah (Kandráčovci)
18. Paradiso
19. Koloseum
20. Vyznanie
21. Vianočný popevok
22. Úsmev (s Jankom Lehotským, Davidom Žbirkom, Richardom Pachmanom a Kandráčovcami)

Autor: Ivan Straka + citácie umelcov z TASR

https://m.hudba.zoznam.sk/reportaze/20-12-2022-marika-gombitova-sa-vo-vypredanom-ntc-postarala-o-carovny-predvianocny-vecer/

SÚVISIACE ČLÁNKY
Marika Gombitová sa usilovne pripravuje na koncert. Teší sa na fanúšikov aj hostí
Rok bez Mekyho a predsa s Mekym: Koncertmi plnými hviezd sa splnilo jeho želanie
Marika Gombitová uvedie vianočný koncert Vyznanie, teší sa na fanúšikov

© 2023 MADWIRE, s. r. o.

Zobraziť citovaný text
Zobraziť citovaný text
https://m.hudba.zoznam.sk/reportaze/20-12-2022-marika-gombitova-sa-vo-vypredanom-ntc-postarala-o-carovny-predvianocny-vecer/


21.12.2022

Poďakovanie

Veľké ĎAKUJEM patrí všetkým, ktorí sa podieľali na realizácii môjho vianočného koncertu a zvlášť:

Poďakovanie

Veľké ĎAKUJEM patrí všetkým, ktorí sa podieľali na realizácii môjho vianočného koncertu a zvlášť:

mojej agentúre DIAMOND MUSIC

hosťom Jankovi Lehotskému, Richardovi Pachmanovi, Davidovi Žbirkovi a Kandráčovcom.

Kapele pod vedením gitaristu Štefana Hegedusa, Pavlovi Bartovicsovi – klávesy, bubeníkovi Stanislavovi Kociovovi, Jozsimu Takacovi – gitara, Danielovi Griglákovi – basová gitara, vokalistom Laure Wengovej, Erike Reindlovej a Samuelovi Hošekovi.

Igorovi Demčákovi a Amex Audio,

Lacovi Demčákovi a spol.,

Silvii Arestovej, Peťovi, Števkovi a dievčatám z Creatul

Julkovi Hronovi, Rolovi Kubinovi, Martinovi Krekáčovi

Radovi Messovi

Lucke Cvengrošovej z NTC

Andrejovi Michnovi a spol. z Ticketportálu

Radovanovi Viglaskému z Maxiticketu

Filipovi Krekáčovi

Jurajovi Pivovarčimu

Martinovi Vierikovi

chlapcom z SBS.

Ďakujem aj partnerom koncertu

dm drogerie markt Slovensko

AUTO-IMPEX spol. s r.o.

Jenewein Group

Televízia JOJ

18.11.2022 – 18.12.2022

Milí priatelia,

srdečne vás všetkých pozdravujem. Usilovne skúšam na koncert, na ktorom sa stretneme už presne o mesiac. V predaji je už len pár posledných lístkov. Teším sa na Vás.

Vaša Marika ♡

Milí priatelia,

srdečne vás všetkých pozdravujem. Usilovne skúšam na koncert, na ktorom sa stretneme už presne o mesiac. V predaji je už len pár posledných lístkov. Teším sa na Vás.

Vaša Marika❤

https://www.ticketportal.sk/event/VYZNANIE-MARIKY-GOMBITOVEJhttps://vstupenky.maxiticket.sk/vyznanie-mariky-gombitovej-bratislava-2022

01.04.2022 – 18.12.2022

Vyznanie

Milí moji priatelia,

Je mi veľmi ľúto, ale aj, keď sa protipandemické opatrenia aktuálne uvoľňujú, konzílium lekárov mi neodporúča uskutočniť tohtoročné májové koncerty v Bratislave a Košiciach.

Zdravie je pre mňa najväčšou prioritou a aj keď som sa nesmierne tešila na naše spoločné stretnutie s vami budeme si musieť ešte chvíľu počkať.

Verím, že sa nám to podarí v poslednú adventnú nedeľu 18.12.2022 v NTC Aréne v Bratislave. Bude to môj jediný koncert. Dúfam, že v budúcom roku sa stretneme aj v mojom rodnom východe

s láskou❤️

Vaša Marika

Bližšie informácie budú uvedené v Tlačovej správe

a na stránkach predajcov vstupeniek.

BA:

https://vstupenky-api.maxiticket.sk/ticket/ticket-refund/idPlan/5132
https://www.ticketportal.sk/Article/17746

KE:

https://vstupenky-api.maxiticket.sk/ticket/ticket-refund/idPlan/5123
https://www.ticketportal.sk/Article/17747

24.09.2021

Zem menom Láska

Marika Gombitová: Zem menom Láska Nový dvojalbum predstavuje ikonu slovenskej populárnej hudby prvýkrát ako skladateľku

Marika Gombitová, speváčka s jedinečným hlasom a obrovskou charizmou oslávila 12. septembra malé jubileum – 65 rokov. Pri tejto príležitosti vydavateľstvo Opus vydáva reprezentačný výberový dvojalbum Zem menom Láska. Obsahuje 23 digitálne remastrovaných piesní plus na CD ako bonus remix hitu V období dažďa, ktorý na jar tohto roka vďaka hudobnému producentovi Robertovi Burianovi roztancoval nielen tisíce Marikiných verných priaznivcov.

Marika Gombitová: Zem menom Láska
Nový dvojalbum predstavuje ikonu slovenskej populárnej hudby
prvýkrát ako skladateľku


Marika Gombitová, speváčka s jedinečným hlasom a obrovskou charizmou oslávila 12. septembra malé jubileum – 65 rokov. Pri tejto príležitosti vydavateľstvo Opus vydáva reprezentačný výberový dvojalbum Zem menom Láska. Obsahuje 23 digitálne remastrovaných piesní plus na CD ako bonus remix hitu V období dažďa, ktorý na jar tohto roka vďaka hudobnému producentovi Robertovi Burianovi roztancoval nielen tisíce Marikiných verných priaznivcov.

Vydavateľstvo Opus sa kontinuálne venuje reedíciám známych albumov a skladieb zo svojho katalógu. Pre dlhodobý úspech, neopakovateľnosť a nadčasovosť sa v edičnom pláne na rok 2021 ocitol aj dvojalbum autorských piesní Mariky Gombitovej. Zostavil ho hudobný dramaturg Juraj Čurný s cieľom predstaviť ju ako výnimočnú skladateľku a interpretku vo všetkých autorských aj výrazových polohách. Po prvý raz však predovšetkým ako skladateľku – Marika Gombitová má na svojom konte viac ako 60 vlastných skladieb. Z nich sa do finálneho výberu dostalo 23 piesní, ktoré najlepšie vystihujú dozrievanie Marikinho autorského rukopisu. Digitálne remastrované vychádzajú v týchto dňoch na 2CD a začiatkom novembra sa objavia aj na vinylovom 2LP. „Nebolo jednoduché zmestiť sa do časových limitov definovaných formátom vinylovej 2LP, ale napokon som Marike ponúkol finálny zoznam skladieb a na moje veľké prekvapenie a ešte väčšie potešenie mi ho odobrila bez jedinej zmeny a pripomienky. Autorská nápaditosť a interpretačná jedinečnosť v spojení s kongeniálnymi textami Kamila Peteraja pomohli vzniknúť pesničkám, ktoré patria k tomu najlepšiemu a najtrvácnejšiemu v slovenskej populárnej hudbe,“ povedal Juraj Čurný.


Textová príloha k albumu obsahuje rozsiahly, autorizovaný a encyklopedicky presný opis Marikinej kariéry vrátane fotografií a osobitého vyznania od blízkeho spolupracovníka, textára Kamila Peteraja. „Autorský talent Mariky Gombitovej nemožno oddeliť od jej speváckych kvalít. V tomto zmysle je v kontexte celej československej populárnej hudby ojedinelým zjavom. Nie je to ,len´ interpretka skladieb iných autorov, ale vlastne centrálna autorka svojho speváckeho repertoáru, ktorá si vedela napísať mnohé nezabudnuteľné piesne, ktoré sú jej spoveďou a v niektorých číslach aj osudovou výpoveďou,“ vyznal sa v úprimnom príhovore Kamil Peteraj, ktorý napísal väčšinu textov Marikiných piesní.


„Keď človek robí niečo krásne, niečo, čo ho napĺňa šťastím, túži po tom, aby to trvalo stále a aby to nemalo koniec. A práve to, čo človek robí v spojení s Bohom, naberá dimenziu večnosti,“ napísala Marika Gombitová na booklet nového albumu. Pri počúvaní úspešného remixu pesničky V období dažďa a 2CD a 2LP Zem menom Láska vydaných v Opuse sa priaznivci nekorunovanej kráľovnej slovenskej populárnej hudby môžu tešiť na ďalšie stretnutia. Na jar 2022 sú naplánované koncerty (10. mája 2022 Bratislava, 18. mája 2022 Košice), ktoré sa pre pandemickú situáciu nemohli uskutočniť v pôvodných termínoch.


Album Zem menom Láska si možno vypočuť na všetkých digitálnych službách: https://WMCZ.lnk.to/ZemMenomLaska

Marika Gombitová
www.marikagombitovaofficial.com
www.facebook.com/MarikaGombitovaOfficial
Robert Burian feat. Marika Gombitová – V období dažďa (remix)
https://youtu.be/0zBwGg1J9uk

© 2021 OPUS REMASTER

Kontakt pre médiá
Renáta Tomášová
+421 903 270 376
renata.tomasova@warnermusic.com

CD 1CD 2
PRSTIENKY Z TRÁVY1ZEM MENOM LÁSKA
DEŇ LETÍ2ADRESA JA, ADRESA TY
NA ROZLÚČKU3ULIČNÍK BOZK
SLNEČNÝ KALENDÁR4V OBDOBÍ DAŽĎA
ÚZEMIE ZÁZRAKOV5KOLOSEUM
MÔJ BRAT STROM6NEZNÁMY PÁR
CENA PRIATEĽOV7ÚLOMKY SPOMIENOK
KÚSOK ŠŤASTIA8NOVEMBROVÉ CHRYZANTÉMY
MUŽ NULA9PARADISO
KORZO CHLAPČENSKÝCH MYŠLIENOK10PEKLO MILENCOV
CRAZY11PROSBA
PRÁZDNINOVÉ TRIČKO12V OBDOBÍ DAŽĎA (Robert Burian remix)

Hudba: Marika Gombitová
Texty: Kamil Peteraj (CD1/2 – 12, CD2/1 – 10, 12), Marika Gombitová (CD2/11), Peter Guldan (CD1/1)
Sólový spev: Marika Gombitová, Vašo Patejdl (CD2/3), Karel Gott (CD2/6)

Remastroval Ladislav Krajčovič, 2021
Vybral a zostavil: Juraj Čurný
Titulné foto: © Tibor Borský
Foto: © Vladimír Vajs, Milan Krupčík
Dizajn © 2021 Slavomír Gibej
Sleevenote © 2021 Kamil Peteraj

Marika Gombitová
• bodovala v anketách popularity Zlatý slávik (3x striebro, 2x bronz), Slovenský slávik (2x zlato), Slávik (5x striebro, 2x bronz), OTO (zlato, bronz, Sieň slávy)
• štyrikrát stála na stupňoch víťazov na Bratislavskej lýre – s Modusom získala zlato za Úsmev (1977), zlato v domácej i medzinárodnej súťaži za Študentskú lásku (1978), striebro za Vyznanie (1979) a bronz s Jankom Lehotským za Tajomstvo hier (1980)
• v roku 1980 natočila kultový muzikál Neberte nám princeznú
• ako jediná československá speváčka vyhrala v roku 1980 medzinárodnú súťaž v poľskom meste Sopot
• naspievala titulnú pieseň k filmu Juraja Jakubiska Tisícročná včela
• naspievala titulnú pieseň a dve ďalšie k večerníkovému seriálu PA a PI s hudbou skladateľa Karla Svobodu
• v roku 1989 zastupovala na prianie Stieveho Wondera slovenskú hudobnú scénu na jeho koncerte v Bratislave
• ako prvá slovenská speváčka účinkovala v rakúskej hitparáde Die Grossen Zehn
• získala ocenenie Speváčka storočia a Žena 21. storočia
• v roku 2014 sa ako jediná žena medzi 20 osobnosťami českej a slovenskej kultúry zapojila do charitatívnej akcie na podporu ľudí bojujúcich s nepriazňou osudu
• stala sa jedinou ženou v súboji o titul Najväčší Slovák, postúpila medzi top 10 významných osobností, no na vlastnú žiadosť z ankety odstúpila
• jej pieseň Vyznanie zvíťazila v ankete Hit storočia
• v roku 2016 jej vyšla prvá oficiálna autobiografia Úlomky spomienok, na ktorej vzniku sa osobne podieľala
• je držiteľkou vyznamenania prezidenta Slovenskej republiky Pribinov kríž I. triedy
• v roku 2018 sa stala prvou ženou, ktorá získala Veľkú cenu SOZA za celoživotné dielo ako hudobná skladateľka
• naspievala 234 piesni, z toho pri 64 je autorkou hudby
• vydala 9 radových albumov v slovenčine a 3 v angličtine

03.05.2021

V obdobi dažďa

Veľmi sa teším remixu mojej pesničky V obdobi dažďa, ktorý sa fantasticky podaril Robovi Burianovi. Verím, že vás v týchto ťažkých časoch poteší. S láskou Vaša Marika

Veĺmi sa teším remixu mojej pesničky V obdobi dažďa, ktorý sa fantasticky podaril Robovi Burianovi. Verím, že vás v týchto ťažkých časoch poteší.
S láskou
Vaša Marika

YouTube player

28.03.2020

Moji drahí priatelia

Moji drahí priatelia, žijem tým, čím žijete aj vy, v tejto zložitej dobe, ktorá zasiahla celý svet.

Moji drahí priatelia,

žijem tým, čím žijete aj vy, v tejto zložitej dobe, ktorá zasiahla celý svet.

PROSÍM, prosím vás buďme súdržní, zodpovední, rešpektujme sa a podporme sa navzájom.

ZVÍŤAZÍME!!!

Všetkých vás objímam.

S láskou

Vaša Marika

10.02.2020

Výber z autorských pesničiek Mariky vyjde na jeseň na novom výberovom albume

rozhovor pre denník Blesk 

Blesk: Co budete teď na podzimních koncertech zpívat?

Marika Gombitová: Představu už mám, ale scénář ještě hotový není. Bude to průřez celou mou kariérou, od písniček, se kterými jsem

ve druhé polovině sedmdesátých let začínala ve skupině Modus, až po všechny mé hity po současnost. Chci se představit nejen jako zpěvačka, ale i jako skladatelka, takže zazpívám i písničky, které jsem složila. Výběr z těchto mých autorských písniček vyjde na podzim i na mém novém výběrovém albu.

Celý rozhovor:

10.02.2020

Marika Gombitová vyrazí na turné s Richardom Pachmanom

Milí priatelia, na všetkých koncertoch môjho jesenného československého turné vystúpi aj český spevák a skladateľ Richard Pachman. Okrem svojej piesne zaspieva aj môj autorský song „Úlomky spomienok“. Tešíme sa na Vás. ♡

01.01.2020

PF 2020 – Novoročný príhovor 

YouTube player

31.12.2019

Košice

S bývalým prezidentom pánom Rudolfom Schusterom sme strávili príjemné chvíle pri káve a prehliadke centra Košíc…  

Včerajší deň bol pre mňa výnimočný. S bývalým prezidentom pánom Rudolfom Schusterom sme strávili príjemné chvíle pri káve a prehliadke centra Košíc, ktoré dýchajú ešte stále vianočnou atmosférou. Bola som veľmi dojatá pri stretnutiach a rozhovoroch

s Košičanmi.

Ďakujem pán prezident, ďakujem Košičania.

19.12.2019

Ceny PSK

Včera som prežila krásny večer v divadle Jonáša Záborského v Prešove, kde som si prevzala ocenenie Prešovského samosprávneho kraja…

Milí priatelia,

včera som prežila krásny večer v divadle Jonáša Záborského v Prešove, kde som si prevzala ocenenie Prešovského samosprávneho kraja za výnimočný prínos pre rozvoj hudobnej kultúry na Slovensku a mimoriadne úspechy v oblasti populárnej hudby.
Veľké ĎAKUJEM.
Drahí rodáci, bolo mi veľkou cťou.

15.12.2019

Pozvánka na koncerty v Bratislave a Košiciach

Milí priatelia,

srdečne Vás pozývam na moje koncerty v Bratislave a Košiciach, ktoré sa uskutočnia 5.12 a 12.12.2020.

Lístky budú v predaji v sieti Ticketportal a Maxiticket.

Veľmi sa na Vás teším a verím, že spolu zažijeme neopakovateľný večer.

Vaša Marika 

Milí priatelia,

srdečne Vás pozývam na moje koncerty v Bratislave a Košiciach, ktoré sa uskutočnia 5.12 a 12.12.2020.
Lístky budú v predaji v sieti Ticketportal a Maxiticket.
Veľmi sa na Vás teším a verím, že spolu zažijeme neopakovateľný večer.

Vaša Marika

Bratislava – Ticketportal, Maxiticket

Košice- Ticketportal, Maxiticket

Novinky o koncertoch: www.vyznanie.sk

15.11.2019

Denník N o Nežnej revolúcii

… „Chcem spievať slobodne a slobodným ľuďom,“ uviedla svoje vystúpenie na manifestácii na Námestí SNP Marika Gombitová. „S prosbou o účasť na pódiu ju oslovili organizátori mítingov, a ona neváhala ani chvíľu,“ spomína básnik a textár Kamil Peteraj.

Zdroj: dennikn.sk

foto © Ján Lörincz

04.11.2019

Milí fanúšikovia, chcem sa s vami podeliť o spomienky na posledné chvíle babieho leta, ktoré som strávila v čarokrásnej prírode východného Slovenska…

Milí fanúšikovia,

chcem sa s vami podeliť o spomienky na posledné chvíle babieho leta, ktoré som strávila v čarokrásnej prírode východného Slovenska. Zvlášť som si po večeroch užívala grilovanie a hlavne opekačky. Pohľad na hviezdnu oblohu a oheň zároveň ma neskutočne dobíja.

30.10.2019

Janko Lehotský: Vidíme sa čo nevidieť

Legenda slovenskej populárnej hudby Janko Lehotský rozpráva príbeh svojho života. Spevák, klavirista a skladateľ otvára trinástu komnatu svojho detstva a mladosti, spomína na časy účinkovania v slávnom V-klube a v zahraničných baroch, i na roky, keď ako kapelník skupiny Modus slávil najväčšie úspechy…

Legenda slovenskej populárnej hudby Janko Lehotský rozpráva príbeh svojho života. Spevák, klavirista a skladateľ otvára trinástu komnatu svojho detstva a mladosti, spomína na časy účinkovania v slávnom V-klube a v zahraničných baroch, i na roky, keď ako kapelník skupiny Modus slávil najväčšie úspechy. Autorka Marika Eisler Studeničová zámerne zachovala autentickosť Lehotského dadaistického prejavu, čím odkrýva jeho svojrázny zmysel pre humor. Súčasťou knihy sú okrem bohatého obrazového materiálu aj príspevky jeho priateľov a spolupracovníkov ako Marika Gombitová, Milan Lasica, Miro Žbirka, Peter Lipa, Laco Lučenič, Kamil Peteraj, Boris Filan a mnohí ďalší.

Novú autobiografickú knihu si môžete objednať tu: www.slovart.sk

22.10.2019

Jej laureáti sú už známi: Kto dostane Cenu Prešovského samosprávneho kraja za rok 2019?

Ceny Prešovského samosprávneho kraja (PSK) si laureáti prevezmú na slávnostnom vyhlásení 18. decembra v Divadle Jonáša Záborského v Prešove.

Cenu PSK za rok 2019 dostanú speváčka Marika Gombitová, slovenské reprezentantky v zjazdovom lyžovaní a paralympijské medailistky Henrieta Farkašová a Natália Šubrtová a Hospic Matky Terezy z Bardejovskej Novej Vsi.

V pondelok o tom rozhodli prešovskí krajskí poslanci zastupiteľstva na svojom zasadnutí. Návrh vzišiel z výberovej komisie pre udeľovanie verejných ocenení PSK, ktorá vyberala celkovo zo 16 nominácií.

Slávna rodáčka z obce pri Domaši

Speváčku Mariku Gombitovú na Cenu PSK navrhla jej rodná obec Turany nad Ondavou v okrese Stropkov. Cenu jej udelia za výnimočný prínos pre rozvoj hudobnej kultúry na Slovensku a mimoriadne úspechy v oblasti populárnej hudby. Počas svojej doterajšej kariéry naspievala celkovo 234 piesní, pri 64 skladbách je podpísaná ako autorka hudby. Mnohokrát bodovala v anketách popularity a získala viaceré ocenenia. V roku 2018 si prevzala z rúk prezidenta Andreja Kisku vyznamenanie Pribinov kríž I. triedy za mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj Slovenskej republiky v oblasti populárnej hudby.

Zdroj: TASR

17.10.2019

Kapky na kameni

Příběhy padesáti žen a dívek z Čech a Slovenska, které posouvaly hranice…

KAPKY NA KAMENI

50 příběhů českých a slovenských rebelek

Gabriela Futová, Veronika Šikulová, Zuzana Štelbaská, Klára Kubíčková, Monika Kompaníková, Monika Kapráliková, Hana Krutílková, Kamila Musilová, Lucie Jarkovská

„50 neobyčejných příběhů neobyčejných žen“

Příběhy padesáti žen a dívek z Čech a Slovenska, které posouvaly hranice. Nenápadné ale vytrvalé rebelky bojovaly za práva žen, snažily se uplatnit v umění, sportu nebo ve vědě. Některé z nich používaly i opravdové zbraně, ale většina z nich jen svůj hlas, um, vytrvalost a lásku ke své zemi. Některé známé, jiné zapomenuté, ale všechny si zaslouží naši pozornost, protože jako kapky na kameni, krůček po krůčku, prošlapaly cestičku těm dalším.

Vo vydavateľstve Albatros vychádza 17.10.2019.

02.10.2019

Cítim hlboký smútok

Milý Karel, bol si a budeš pre mňa vždy veľkým vzorom. Za všetko, čo si v živote dokázal, si Ťa nesmierne vážim a ďakujem. Karel, nikdy na Teba nezabudnem, navždy ostaneš v mojom srdci. S láskou a úctou, Marika

Cítim hlboký smútok

Milý Karel, bol si a budeš pre mňa vždy veľkým vzorom. Za všetko, čo si v živote dokázal, si Ťa nesmierne vážim a ďakujem.

Karel, nikdy na Teba nezabudnem, navždy ostaneš v mojom srdci.

S láskou a úctou,

Marika

13.09.2019

Veľmi pekne Vám ďakujem za Vaše blahoželania k mojim včerajším narodeninám i meninám. Obzvlášť ma veľmi dojal jeden nádherný dar od mojich rodných Turančanov. Na tomto krásnom harmóniu som spolu s mojim ockom hrávala v našom kostole…

Moji milí fanúšikovia,

veľmi pekne Vám ďakujem za Vaše blahoželania k mojim včerajším narodeninám i meninám. Obzvlášť ma veľmi dojal jeden nádherný dar od mojich rodných Turančanov. Na tomto krásnom harmóniu som spolu s mojim ockom hrávala v našom kostole. Bol to vzácny pocit dotknúť sa ho po toľkých rokoch a zaspomínať si. Neubránila som sa slzám… Vám všetkým z celého srdca ešte raz ďakujem.

S láskou Vaša Marika

MUDr. Martin Jakubov: Milá Marika. Harmónium, na ktorom ste ešte ako malé dievča spolu s vaším otcom hrávali v rímskokatolíckom kostole v Turanoch nad Ondavou a ktoré Vám pri príležitosti vašich narodenín a zároveň menín 12. septembra starosta našej obce doručil, bolo takmer 40 rokov uchovávané u nás doma. Môj už nebohý otec Štefan Jakubov viac než 40 rokov pôsobil ako kurátor v našom kostole a po výmene harmónia za veľký elektrický orgán bol vtedajším duchovným otcom zverený do našej opatery… Starali sme sa o neho s láskou a úctou… Verím, že Vám tento darček rodákov a farníkov rodnej obce vyčaroval okrem slzičky v oku aj úsmev na tvári… Prajem všetko najlepšie…

01.09.2019

Poďakovanie

Moji milí, celý týždeň vo mne doznievajú nádherné emócie z návštevy môjho rodného kraja a mojej rodnej obce Turany nad Ondavou. …

Moji milí,

celý týždeň vo mne doznievajú nádherné emócie z návštevy môjho rodného kraja a mojej rodnej obce Turany nad Ondavou. Prežila som neopakovateľné chvíle, na ktoré nikdy nezabudnem. Som veľmi šťastná.
Chcela by som sa poďakovať všetkým, rodákom, mojej rodine, starostovi Jánovi Jakubovovi a primátorovi mesta Stropkov Ondrejovi Brendzovi za vrúcne prijatie a pohostinnosť. Vám všetkým patrí moje veľké ĎAKUJEM.
S láskou
Vaša Marika 

30.08.2019

Rozhovor o návšteve môjho rodného kraja a o pripravovaných koncertoch na rok 2020

denník Blesk

27.08.2019

Marika v Turanoch nad Ondavou

reportáž televízie JOJ 

25.8.2019 Stropkov

26.8.2019 Turany nad Ondavou

YouTube player

26.08.2019

Stropkovské Spektrum

Marika Gombitová si z rúk primátora O. Brendzu prevzala ocenenie „Čestný občan mesta Stropkov“

30.03.2019

Spevník Európskej únie – výsledky

The European Union Song Book

SLOVAKIA

1: Piesne o láske: „Vyznanie”- (hudba: Janko Lehotský / text: Kamil Peteraj, naspievala Marika Gombitová)

2: Príroda & Ročné obdobia: „V dolinách”– (hudba: Peter Hanzely / text: Ľuboš Zeman, naspieval Karol Duchoň)

3: Sloboda & Mier: „Na Kráľovej holi”– (slovenská ľudová)

4: Folklórne skladby: „A ja taka dzivočka”- (slovenská ľudová)

5: Piesne o viere: „Daj Boh šťastia tejto zemi”– (hudba: slovenská ľudová / text: Viliam Ján Gruska)

6: Detské piesne: „Kukulienka, kde si bola”– (slovenská ľudová)

www.eu-songbook.org

14.02.2019

Ples SVP

Modra, 14.2.2019

30.01.2019

Chart Show

Najobľúbenejšie slovenské speváčky 

Rebríček tých najobľúbenejších slovenských speváčok zostavil v Chart Show hudobný dramaturg Juraj Čurný.

12. Celeste Buckingham

11. Barbara Haščáková

10. Beáta Dubasová

9. Tina

8. Emma Drobná

7. Kristína

6. Zuzana Smatanová

5. Katka Knechtová

4. Mária Čírová

3. Jana Kirschner

2. Dara Rolins

1. Marika Gombitová

Prvá priečka patrí Marike Gombitovej, pre ktorú pripravili tvorcovia hudobnú poctu v podaní Márie Čírovej, Emmy Drobnej a Beáty Dubasovej:

YouTube player

03.01.2019

Najväčší Slovák

Milí moji fanúšikovia,
som dojatá z Vašej podpory v ankete Najväčší Slovák, ktorej galavečer na Nový rok odvysielala RTVS.
Sama som očakávala, ktoré osobnosti našej histórie získajú najväčšiu podporu v ankete „najväčších“ Slovákov, a vlastné umiestnenie v prvej desiatke bolo pre mňa veľkým prekvapením. Preto som sa rozhodla prenechať miesto osobnosti, ktorá je možno menej známa, avšak pre Slovensko z historického hľadiska viac výnimočná.
Milí moji fanúšikovia, s pokorou prijímam Vašu podporu. Ďakujem za hlasy, ktoré ste mi adresovali, a teším sa na stretnutia s Vami.
S úctou
Vaša Marika Gombitová www.rtvs.sk/najvacsi-slovak

01.01.2019

Moji milí fanúšikovia, prajem Vám všetkým šťastný nový rok, veľa zdravia a radosti. Vaša Marika

Moji milí fanúšikovia,

prajem Vám všetkým šťastný nový rok, veľa zdravia a radosti.

Vaša Marika

21.12.2018

Slováci môžu hlasovať, ktoré piesne budú reprezentovať Slovensko v prvom Spevníku EÚ

Brusel 21. decembra (TASR) – Slováci sú 23. národ Európskej únie, ktorý dostal pozvánku zvoliť šesť svojich hudobných skladieb, ktoré ich budú reprezentovať v prvom Spevníku Európskej únie.

Hlasovať môžu od 21. decembra do 21. januára na stránke www.eu-songbook.org.

V prvých 22 členských štátoch EÚ za svoje pesničky hlasovalo viac ako 40.000 ľudí. Zakladateľ a prezident Spevníka Európskej únie Jeppe Marsling pre TASR potvrdil, že iniciatíva vznikla aj preto, že 27 národov v EÚ vie „bolestne málo o sebe navzájom“. „Zdieľať národné hudobné poklady je zrejme najlepšou priamou cestou k spoznávaniu sa navzájom,“ odkázal.

Viac ako 100 slovenských piesní v šiestich hudobných kategóriách bolo nominovaných študentmi a učiteľmi z Vysokej školy múzických umení, učiteľmi hudby z Asociácie učiteľov hudby Slovenska (AUHS), agentúry Viva Musica a zborovými spevákmi z Bratislava Music Agency.

Do užšieho výberu sa dostalo 42 piesní v šiestich kategóriách, o ktorých rozhodlo 17 hudobných akadémií zo 14 členských štátov vrátane SR: 1) Piesne o láske, 2) Príroda a ročné obdobia, 3) Sloboda a mier, 4) Folklórne skladby, 5) Piesne o viere, 6) Detské piesne.

Výber slovenských pesničiek pre TASR potvrdila editorka spevníka pre Slovensko Dr. Eva Čunderlíková z Asociácie učiteľov hudby Slovenska (AUHS), podľa ktorej výber odzrkadľuje tie najtypickejšie a najčastejšie frekventované pesničky – či už ide o piesne ľudové, zľudovené, zborové, duchovné alebo populárne z rôznych časových období.

Nominované skladby:

Piesne o láske: Láska, bože, láska; Červené jabĺčko; Čierne oči, choďte spať; Vyznanie (Marika Gombitová); Voda, čo ma drží nad vodou (Elán); Kristínka iba spí (Peter Nagy).

Príroda a ročné obdobia: Aká si mi krásna (E. Suchoň/P. Bella, Horal); Páslo dievča pávy; Pieseň o rodnej zemi (G. Dusík/P. Braxatoris); V dolinách (Karol Duchoň); Dedinka v údolí (F.K. Veselý); Od Tatier k Dunaju (Elán); Horehronie (Kristína Peláková).

Sloboda a mier: Na Kráľovej holi; Keby som bol vtáčkom (M. Schneider–Trnavský); Hej, Slováci (S. Tomášik); Kto za pravdu horí (M. Ruppeldt/K. Kuzmány); Sľúbili sme si lásku (Ivan Hoffman); Loď do neznáma (Tublatanka); Pieseň o slobode (I. Čermák/A. Srholec); Pocta Majakovskému (Robo Grigorov).

Folklórne skladby: Spievanky, spievanky; Tancuj, tancuj, vykrúcaj; A ja taka dzivočka; Anička, dušička, kde si bola; Bodaj by vás, vy mládenci, čerti vzali; Kapura, Kapura; Išeu macek do Mauacek.

Piesne o viere: Nepoškvrnené srdce Márie (hymna Mariánskeho kňazského hnutia); Smieť žiť pre Krista (Mária Royová); Daj Boh šťastia tejto zemi (Pavol Habera); Môj Bože (Katarína Knechtová); Chlap z kríža (P. Habera/B. Filan); Láska, viera, nádej (Robo Grigorov).

Detské piesne: Kukulienka, kde si bola; Maličká som; Jedna druhej riekla; Kolo kolo mlynské; Pec nám spadla; Išla sova na tanec (Š. Kantor/Ľ. Podjavorinská); My sme malí muzikanti (Emil Hula); Vetríček bratríček (M. Novák/M. Ferko).

Prvá edícia spevníka EÚ je naplánovaná na vydanie v decembri 2019: 162 skladieb vytlačených v národných jazykoch a v anglickom preklade vedľa seba. Prípadný zisk bude financovať druhú edíciu vo všetkých 24 jazykoch.

20.11.2018

Z knižky Má dcera Iveta

Ivetu Bartošovú som osobne nepoznala. Nemali sme na seba šťastie, ale to neznamená, že by som ju nevnímala ako jednu

z vynikajúcich osobností českej, ale aj československej populárnej hudby. Ako speváčka bola krehká, jemná, spievala úprimne a s dušou. Patrila k slnečným typom princezien, akých býva málo a aj preto ju publikum milovalo. Nič nemusela predstierať, na nič sa nemusela hrať. Možno aj preto bola taká zraniteľná a nemilosrdný mlyn show biznisu sa tak kruto podpísal na jej osude. Tak ako mnohých iných sa ma jej odchod dotkol a považujem ho za veľkú stratu československej pop scény. Zostali tu po nej krásne pesničky, ktoré prežijú aj

v ďalších generáciách, lebo na speváčky, ktoré vložili do svojich pesničiek tolko srdca sa nezabúda.
Marika Gombitová

28.10.2018

Vyznanie

Rádio Expres – TOP 100 československých hitov

Frekvence 1 – Písnička století

VÝSLEDKY: Který hit se stal Písničkou století Frekvence 1?

Ve dnech, které předcházely 100. výročí Československa, jste mohli hlasovat a rozhodnout o tom, který československý hit se stane Písničkou století Frekvence 1. V unikátní hitparádě se objevilo 100 známých šlágrů a my pro vás nyní máme výsledky:

1. Spomaľ – Peha

2. Jednoho dne se vrátíš – Věra Špinarová

3. Vyznanie – Marika Gombitová

viac na frekvence1.cz

Chart Show s názvom Najväčšie hlasy Slovenska a Česka bude vo vysielaní už v stredu 13.6. na MarkízeChart Show s názvom Najväčšie hlasy Slovenska a Česka bude vo vysielaní už v stredu 13.6. na Markíze

17.10.2018

Marika Gombitová: Prihrala republike úsmev

Marika Gombitová: Prihrala republike úsmev

Ľudia v Česku a na Slovensku mali vždy radi pesničky a hudbu. Práve v oblasti populárnej muziky sa obe kultúry mohutne prepájali a dodnes to trvá. Súčasťou tejto spoločnej scény je aj Marika Gombitová.

Jej tvorba znamená kvalitnú hudbu, inteligentné texty, sympatický zjav, silnú osobnosť. Našťastie, nie je jediná – mohla sa zaradiť do pestrej a vyspelej hudobnej branže – ale niečím je osobitá. Neprestala sa usmievať, napriek dramatickému osudu, a svojimi schopnosťami pomohla viacerým skvelým hudobníkom realizovať ich projekty. Nebola „iba“ interpretka či múza, ale aj spolutvorkyňa.

Rozvíjala sa vtedy už skôr línia, ktorú načali Ježek, Voskovec a Werich. Mladí textári aj hudobníci boli poučení modernou literatúrou, poéziou, divadlom, nároky stúpli. Texty piesní sa začínali podobať na ozajstné básne, hudba začala mať kvalitu vážnych skladieb. Už to neboli ľúbostné romance ani vtipné textíky. Boris Filan, Kamil Peteraj a ďalší začali tvoriť špecifické hudobno-textové umenie. Vyjadrovali generačné pocity, predstavy o svete, ale aj ho glosovali. Koncerty nadobudli novú dimenziu.

A skladateľ Janko Lehotský vtedy objavil na východe Slovenska Mariku Gombitovú, ktorá medzičasom odrástla. Absolvovala ľudovú školu umenia aj prostredie cirkevnej hudby (v kostole hral jej otec na organe), chystala sa stať strojárkou, ale pôsobila aj v miestnych kapelách. Janko Lehotský zistil, že je to pôvabné dievča, ale najmä, že má talent a cit. Marika dokázala perfektne vyjadriť to, čo chceli hudobníci okolo nej tlmočiť publiku. Chápala to. Bola nielen interpretka – aj sama bola poetka. Vedela sa vyjadriť, mala názor. Mala zvláštny hlas, nebola v ničom tuctová. Vniesla do muziky aj svoj charakter a intelekt. Bez Mariky by to, skrátka, nebolo ono.

Stala sa miláčikom publika. Okrem slasti spevu prežili poslucháči s ňou aj tragédiu, keď po havárii zostala na vozíčku. Ľudia si vtedy uvedomili, na akej krehkej niti visí osud každého človeka. Marika Gombitová sa z nešťastia vyhrabala. Zasa koncertuje, vychádzajú jej platne a dostáva ceny. Je už síce tiež „legendou“, čiže nie ikonou mladých, ale v slovenskej i českej populárnej hudbe má svoje pevné miesto.

Pri písaní tohto článku mi znejú v ušiach hlasy speváčok, ktoré sme počúvali – Melánie Olláryovej, Bey Littmanovej, Gabriely Hermelyovej, aj nedávno zosnulej Jany Kocianovej, aj Evy Kostolányiovej, Zorky Kolínskej, Evy Sepešiovej, Evy Pilarovej, Hany Hegerovej, Zuzky Lonskej, Marcely Bujnovej-Laiferovej a mnohých ďalších. Niekedy pekne do seba zapadajú. Napríklad: „Svet nemá slzy rád, ešte ťa vysmeje, v živote hru vyhráva len ten, kto sa usmeje…“ A Marika nadväzuje: „Úsmev nie je žiadna šifra, je to malá výhra líc, úsmev, skús ho ďalej prihrať oblúčikom do ulíc… “

Áno, ak má republika prosperovať, treba aj úsmevy. Inak je to zakliate kráľovstvo.

Marika Gombitová

  • Narodila sa 12. 9. 1956 v Turanoch nad Ondavou. Vyrastala v hudobne nadanej rodine. Otec hral aj na organe v kostole. Chodila v Stropkove do ľudovej školy umenia na klavír, hrala na gitare, spievala v skupine Profily a v košických tanečných orchestroch Júliusa Olajoša a Juraja Szabadoša.
  • Študovala na strednej priemyselnej strojníckej škole v Košiciach. Keď ju skončila, v roku 1976, objavil ju hudobník Janko Lehotský, ktorý ju vzal do skupiny Modus. Skupina sa sústredila na pôvodnú tvorbu a Marika Gombitová nahrala prvé albumy Dievča do dažďa (1979) a Môj malý príbeh (1981).
  • Za pieseň Úsmev získal Modus v roku 1977 na Bratislavskej lýre zlato. Úspechy pokračovali, v roku 1980 si zahrala hlavnú rolu v muzikáli Neberte nám princeznú, žiaľ v tom istom roku pri návrate z koncertu v Brne utrpela pri autonehode vážne zranenie s následkami. V tvorivej práci pokračuje aj na vozíčku, a hoci pôsobí mlado, je považovaná za legendu.

Helena Dvořáková, Pravda, 17.10.2018

pravda.sk

21.09.2018

Ceny SOZA za rok 2017 poznajú svojich držiteľov

Vo štvrtok 20.9.2018 na galavečeri v bratislavskom Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava vyhlásilili a odovzdali zástupcovia Slovenského ochranného zväzu autorského výročné Ceny SOZA najúspešnejším autorom, zástupcom nahrávacích spoločností a vysielateľom za najúspešnejšie skladby, zvukové nosiče, či najvyšší podiel domáceho repertoáru vo vysielaní. Ceny boli udelené boli udelené na základe štatistického spracovania hlásení od používateľov za uplynulý kalendárny rok, preto sa aj pre ne vžilo označenie „štatistické ceny“.

CENY SOZA ZA ROK 2017 – štatistické

Cena SOZA pre skladateľa najhranejších hudobných diel … Ivan Tásler

Cena SOZA pre textára najhranejších hudobných diel … Kamil Peteraj

Cena SOZA pre najúspešnejšieho mladého autora … Celeste Buckingham

Cena SOZA za najhranejšiu skladbu … Smile (autori: Peter Graus / Tomáš Zubák / Emma Drobná)

Cena SOZA za zvukový nosič – Podobnosť čisto náhodná … Peter Lipa & Milan Lasica

Cena SOZA za najvyšší podiel domáceho repertoáru vo vysielaní … Rádio Sity

Okrem štatistických cien boli udelené aj štyri honorárne ceny, o držiteľoch ktorých rozhodla Dozorná rada SOZA.

CENY SOZA ZA ROK 2017 – honorárne

Cena za významný podiel uvádzania domácej tvorby v zahraničí … Kamil Peteraj

Zápis do Zlatej knihy … Ján Zimmer, Ivan Dubecký

Veľká cena SOZA … Marika Gombitová

12.09.2018

Moji milí fanúšikovia, zo srdca Vám ďakujem za všetky priania k narodeninám i meninám. Mám dnes naozaj krásny deň 🙂 S láskou Vaša Marika 

Moji milí fanúšikovia, zo srdca Vám ďakujem za všetky priania k narodeninám i meninám. Mám dnes naozaj krásny deň 🙂

S láskou Vaša Marika 

01.09.2018

Vzácne archívne video

Líška, 1988 

YouTube player

23.08.2018

Marika Gombitová je prvou ženou, ktorá získa Veľkú cenu SOZA

Slovenský ochranný zväz autorský (SOZA) už o necelý mesiac, 20. septembra, na galavečeri v Mestskom divadle Pavla Országha Hviezdoslava odovzdá ocenenia za rok 2017. Medzi ocenenými bude aj populárna slovenská speváčka Marika Gombitová, ktorá ako prvá žena v histórii týchto ocenení získa Veľkú cenu SOZA za celoživotné dielo a zásluhy.

Bude to pritom už 22. ročník tohto podujatia, v rámci ktorého sú od roku 1996 oceňovaní nielen autori, ale aj nahrávacie spoločnosti

s najúspešnejšími zvukovými nosičmi a rádiá, ktoré majú najvyšší podiel domácej tvorby vo svojom vysielaní.


Ceny SOZA sa dajú rozdeliť do dvoch skupín. Výsledky prvej časti sú výsledkom štatistického spracovania hlásení od používateľov, ide

o tzv. štatistické ceny. Druhú časť tvoria honorárne ceny, ktoré sa udeľujú na základe rozhodnutia dozornej rady SOZA,“ objasňuje princíp cien SOZA predseda dozornej rady Matúš Jakabčic. „Je to veľmi príjemná časť našej činnosti, pretože môžeme oceniť a pripomenúť si autorskú tvorbu najvýznamnejších osobností slovenskej hudby,“ dodáva.


Veľká cena SOZA za celoživotné dielo sa udeľuje žijúcemu autorovi, ktorý sa svojou tvorbou významnou mierou pričinil o rozvoj slovenskej hudobnej kultúry. Za rok 2017 ju získa Marika Gombitová, jedna z najvýraznejších predstaviteliek slovenskej populárnej hudby, ktorá sa nezmazateľným spôsobom zapísala do jej dejín nielen samotnou tvorbou ale aj svojím životným príbehom. Nahrala deväť albumov, na ktoré skomponovala viac ako 60 skladieb. Sú medzi nimi aj také klenoty ako KoloseumZem menom LáskaNeznámy párAdresa ja, adresa tyParadisoV období dažďa a iné.

„Ja si ju veľmi vážim a považujem ju za špičkovú autorku. Ukázalo sa, že v Moduse boli nielen traja dobrí speváci, ale aj traja skvelí skladatelia. Už jej prvé skladby, Prstienky z trávy a Na rozlúčku, boli nádherné. Marika má vynikajúce hudobné cítenie, úžasný cit pre melódiu a pre jej výstavbu. Mal som to šťastie, že jej pesničky som počul vtedy, keď ich ešte ako demá nahrala na gitare alebo klávesoch a ukázala v nich svoju melodickú invenciu. Myslím si, že tá cena prichádza v pravej chvíli. Veľmi prajem Marike ďalšie úspechy a verím, že ešte nejaké naše spoločné dielo nahráme,“ povedal o Gombitovej textár Kamil Peteraj, ktorý Veľkú cenu SOZA získal za rok 2014. Teraz do jeho zbierky pribudne aj ďalšia honorárna cena – za významný podiel uvádzania domácej tvorby v zahraničí.

Veľká cena SOZA

1996 Karol Elbert
1997 Ivan Hrušovský
1998 Pavol Zelenay
1999 Roman Berger
2000 Ilja Zeljenka
2001 Július Kowalski
2002 Tomáš Janovic
2003 Marián Varga
2004 Anton Petrík
2005 Miroslav Bázlik
2006 Ondrej Demo
2007 Peter Lipa
2008 Milan Lasica
2009 Milan Dubovský
2010 Juraj Hatrík
2011 Gabriel Jonáš
2012 Miroslav Žbirka
2013 Boris Filan
2014 Kamil Peteraj
2015 Vladimír Godár
2016 Igor Bázlik

hudba.sk, 23.8.2018 / krátené

Chart Show s názvom Najväčšie hlasy Slovenska a Česka bude vo vysielaní už v stredu 13.6. na MarkízeChart Show s názvom Najväčšie hlasy Slovenska a Česka bude vo vysielaní už v stredu 13.6. na Markíze

09.07.2018

Moji milí priaznivci, posielam pozdrav z Tatier a prajem Vám všetkým príjemné prázdniny plné slniečka a krásnych zážitkov. Vaša Marika

Moji milí priaznivci, posielam pozdrav z Tatier a prajem Vám všetkým príjemné prázdniny plné slniečka a krásnych zážitkov.
Vaša Marika

29.05.2018

Chart Show

v stredu 13.6. na Markíze 

Po prvýkrát v Chart Show sa udeľovali až dve prvé miesta. V rebríčku najväčších hlasov Slovenska a Česka si ich podelili

Karel Gott a Marika Gombitová. Práve slovenská speváčka zaspievala v Chart Show svoju pesničku Koloseum.

YouTube player

25.05.2018

Česko-Slovenský večer, Bratislava, 15.9.2018

zrušené 

Vážení priatelia!

Je nám ľúto, ale z organizačných dôvodov je koncert pod názvom

ČESKO-SLOVENSKÝ VEČER,

ktorý sa mal konať dňa 15.9.2018 v Bratislave,

ZRUŠENÝ.

Bližšie informácie ku vráteniu vstupeniek budú zverejnené

v pondelok dňa 28.5.2018 na www.predpredaj.sk.

S úctou Ľuboš Ševčík, organizátor

www.lpegas.eu

17.05.2018

Rozhovor pre Korzár

O sťahovaní sa do Košíc neuvažujem

Pred pár dňami si publikum v zaplnenej košickej Steel Aréne užilo skvelý československý večer. Na pódiu to v plnej paráde roztočili Kandráčovci, Marie Rottrová, Josef Laufer a Marika Gombitová, ktorá okrem vlastných piesní zaspievala aj východniarsku ľudovku A ja taka dzivočka. O pár dní nato sa objavili informácie, že prvá dáma našej pop music sa chystá po rokoch života v hlavnom meste vrátiť späť do rodného kraja. Tak sme sa na to spýtali priamo Mariky.

Rozchýrilo sa, že sa možno v dohľadnom čase presťahujete do Košíc. Je to pravda? Bude z vás Košičanka?

V prvom rade som východniarka žijúca v Bratislave, ale momentálne vôbec neuvažujem o presťahovaní sa. Je pravdou, že v poslednom období naozaj trávim veľa času v Košiciach, pretože na mieste, kde v Petržalke bývam, sa stavia 18-poschodový vežiak. S tým je spojená aj veľká prašnosť a občasný hluk, takže som sa na čas premiestnila na východ, ktorý veľmi milujem, veď odtiaľto pochádzam, tu som sa narodila a prežila nádherné roky. A ešte by som doplnila, že v Košiciach som vyštudovala strednú priemyselnú školu strojnícku a mám tu veľa priateľov. Celý rozhovor: kosice.korzar.sme.sk

01.05.2018

Košice

Moje milované Košice  Ďakujem Vám za nádhernú atmosféru, boli ste skvelí. Vaša Marika

Moje milované Košice 
Ďakujem Vám za nádhernú atmosféru, boli ste skvelí.
Vaša Marika

25.04.2018

Česko-Slovenský večer, Košice, 1.5.2018

Zmena

Je mi veľmi ľúto, že Karel Gott ochorel a nemôže sa preto zúčastniť koncertu Česko-Slovenský večer, ktorý sa uskutoční 1.5.

v Košiciach. Želám Karlovi skoré uzdravenie a verím, že si ešte spoločne zaspievame. Koncert sa neruší a spolu so mnou a Kandráčovcami na ňom vystúpia aj Marie Rottrová a Josef Laufer.
Vaša Marika

21.04.2018

Koncert v Grand Hoteli Kempinski High Tatras

Marika Gombitová dojala divákov v Tatrách

Najúspešnejšia slovenská speváčka a skladateľka Marika Gombitová odohrala dlho očakávaný koncert v Tatrách. So svojou kapelou sa vydala na turné a prvý koncert tohto roka odohrala v Grand Hoteli Kempinski High Tatras, kde zaspievala svoje najznámejšie hity a doslova si podmanila publikum tatranského hotela.

Marika Gombitová si atmosféru v tatranskom hoteli vychutnávala. „Som veľmi rada, že som práve tu vo Vysokých Tatrách. Cítila som sa výborne, užila som si to, najmä keď spievam pre ľudí. Fungovala medzi nami vzájomná energia, takže to bolo super,” uviedla speváčka Marika Gombitová. Ako dodala, je veľmi rada, že diváci rovnako pozitívne prijali aj jej novú kapelu, s ktorou na Štrbskom Plese vystupovala len po tretíkrát.

„Bolo nám cťou, že sme mohli počuť spievať Mariku Gombitovú. Ukázala, že je vynikajúca speváčka a vytvorila tu nezabudnuteľnú atmosféru. Každého si získala nielen svojimi najznámejšími piesňami, ale aj svojou skromnosťou a dobrosrdečnosťou,“ povedala Kathrin Noll, riaditeľka Grand Hotela Kempinski High Tatras.

Fanúšikovia si tak na prvom tohtoročnom koncerte v Grand Hoteli Kempinski vypočuli piesne ako: Koloseum, Úlomky spomienok, Peklo milencov, Nenápadná, Čo s láskou, Sťahovanie duší, Paradiso a mnohé ďalšie. Na záver nechýbala ani pieseň Zem menom Láska, ktorá zožala u všetkých veľký úspech.

Po komornom koncerte Mariku Gombitovú zahrnuli fanúšikovia množstvom kytíc, jej prítomnosť si mohli užiť aj po koncerte, kedy sa im osobne venovala, podpisovala platne a s každým sa osobne porozprávala.

Reportáž o koncerte na Štrbskom plese pripravil Ján Tribula:

YouTube player

18.04.2018

Album Záhradná kaviareň prvý raz na CD

MODUS: FINAL 3

Vydavateľstvo Opus prináša v rámci svojej edície 1-2-3 v jednom hneď tri dlhodobo žiadané a na CD prvý raz vydané albumy legendárnej skupiny Modus.

V roku 1983 vyšiel v Opuse album Záhradná kaviareň, a keďže išlo o poslednú nahrávku, na ktorej v Moduse spievala Marika Gombitová, je tento komplet právom označovaný za výnimočný. Takým ho robí i jeden z najsilnejších hitov kapely, záverečná skladba Sťahovák.

V rokoch 1984 a 1985 sa potom po boku

Janka Lehotského či Ľubomíra Stankovského objavuje na poste speváka skupiny Modus i Marián Greksa. V tejto zostave vznikajú albumy Najlepšie dievčatá a Každý niečo hrá s hitmi Ty, ja a môj brat (známy pod názvom Sklíčka), či Má iba 16 + 1 deň.

CD I.: ZÁHRADNÁ KAVIAREŇ (1983)

Spomínanie, Sveták, Záhradná kaviareň, Ranné dvojhry, Zrkadlo rokov, Tajomstvo hier, Medové srdce, Haliere, Keď nastúpia veteráni, Sťahovák

CD II.: NAJLEPŠIE DIEVČATÁ (1984)
Z pleca na plece, Ale vyzerám, Otec a syn, Ty, ja a môj brat, Kamoš z dvora, Najlepšie dievčatá, Prenasledovateľ, Hudobníčka, Opustená loď, Predajňa strateného času

CD III.: KAŽDÝ NIEČO HRÁ (1985)
Má iba 16 + 1 deň, Domov kráča trieda, Tichá voda, K.O., Každý niečo hrá, Cirkusanti, Blesk na perách, Udržujte čistotu, Klubový lev, Slepé balady, Prepadák

Objednanie: www.opus.sk

V roku 1983 vyšiel v Opuse album Záhradná kaviareň, a keďže išlo o poslednú nahrávku, na ktorej v Moduse spievala Marika Gombitová, je tento komplet právom označovaný za výnimočný. Takým ho robí i jeden z najsilnejších hitov kapely, záverečná skladba Sťahovák.

V rokoch 1984 a 1985 sa potom po boku Janka Lehotského či Ľubomíra Stankovského objavuje na poste speváka skupiny Modus i Marián Greksa. V tejto zostave vznikajú albumy Najlepšie dievčatá a Každý niečo hrá s hitmi Ty, ja a môj brat (známy pod názvom Sklíčka), či Má iba 16 + 1 deň.

CD I.: ZÁHRADNÁ KAVIAREŇ (1983)

Spomínanie, Sveták, Záhradná kaviareň, Ranné dvojhry, Zrkadlo rokov, Tajomstvo hier, Medové srdce, Haliere, Keď nastúpia veteráni, Sťahovák

CD II.: NAJLEPŠIE DIEVČATÁ (1984)
Z pleca na plece, Ale vyzerám, Otec a syn, Ty, ja a môj brat, Kamoš z dvora, Najlepšie dievčatá, Prenasledovateľ, Hudobníčka, Opustená loď, Predajňa strateného času

CD III.: KAŽDÝ NIEČO HRÁ (1985)
Má iba 16 + 1 deň, Domov kráča trieda, Tichá voda, K.O., Každý niečo hrá, Cirkusanti, Blesk na perách, Udržujte čistotu, Klubový lev, Slepé balady, Prepadák

16.03.2018

Koncertnú sezónu Grand Hotela Kempinski otvorí Marika Gombitová

Milovníci tatranskej prírody a dobrej hudby sa majú na čo tešiť. Sezónu hudobných podujatí v Grand Hoteli Kempinski High Tatras otvorí už v apríli koncert Mariky Gombitovej.

„Našim hosťom sa snažíme prinášať stále niečo nové, aby mali pri každej návšteve hotela výnimočný zážitok. Tento rok sa môžu tešiť na legendu česko-slovenskej hudobnej scény Mariku Gombitovú, českú kapelu Chinaski, ale zahrať prídu aj obľúbenci našich hostí – IMT Smile a Meky Žbirka,“ avizuje Kathrin Noll, generálna manažérka Grand Hotela Kempinski High Tatras.

Séria koncertov v Grand Hoteli Kempinski High Tatras odštartuje v sobotu 21. apríla, kedy vystúpi legendárna speváčka Marika Gombitová so svojimi najväčšími hitmi.

Grand Hotel Kempinski High Tatras je známy výnimočnými podujatiami. Vystupujú tu tie najlepšie slovenské aj zahraničné hudobné hviezdy. Svoje koncerty tu odohrali už viacerí interpreti ako Bryan Adams, Morcheeba, Karel Gott, Richard Müller, Lucie Bílá, Hana Zagorová a mnohí ďalší. Viac informácií o pripravovaných podujatiach nájdete na hotelovej stránke www.kempinski.com/hightatras.

11.03.2018

Som za slušné Slovensko

AllForJan #ZaSlusneSlovensko

06.03.2018

ČESKO – SLOVENSKÝ VEČER, BRATISLAVA

15.9.2018, Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava

Teším sa na Vás, Marika.

Vstupenky na predpredaj.sk

 Aktualizácia 25.5.2018

zrušené 

Teším sa na Vás, Marika.

Česko – Slovenský večer, Bratislava, Zimný štadión Ondreja Nepelu, 15.9.2018 … vstupenky na  predpredaj.sk Aktualizácia 25.5.2018

www.predpredaj.sk

www.lpegas.eu

01.03.2018

ČESKO – SLOVENSKÝ VEČER, KOŠICE

1.5.2018, Steel Aréna, Košice Vystúpia: Karel Gott, Marika Gombitová, Ondrej Kandráč + Kandráčovci

Vstupenky zakúpite v sieti Ticketportal.

31.01.2018

Chart Show

Slovenské popové hymny – dnes o 20:30 na Markíze

Chart Show – Slovenské popové hymny

Na prvej priečke rebríčka bola skladba Zem menom Láska (hudba:Marika Gombitová, text: Kamil Peteraj).

YouTube player

25.01.2018

Karel Gott má koncert Pošli to dál…

S radosťou som prijala pozvanie Karla Gotta na jeho koncert v Bratislave. Bolo mi cťou vystúpiť s ním opäť na jednom pódiu.

Po koncerte sme spolu aj s jeho manželkou Ivanou strávili veľmi prijemné chvíle.

01.01.2018

Marta Kubišová

Marta Kubišová je dáma, ktorú si hlboko vážim pre jej charakter, ľudskosť a zásadovosť.

foto © Jena Šimková

01.01.2018

Udeľovanie štátnych vyznamenaní pri príležitosti osláv 25. výročia vzniku Slovenskej republiky

V bratislavskej Redute sa uskutočnila slávnostná ceremónia udeľovania štátnych vyznamenaní pri príležitosti osláv 25. výročia vzniku Slovenskej republiky. Bolo mi cťou, že som z rúk pána prezidenta Andreja Kisku prevzala Pribinov kríž I. triedy za mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj Slovenskej republiky v oblasti populárnej hudby. Je pre mňa veľkou poctou získať takéto významné ocenenie, navyše v takej skvelej spoločnosti. Veľmi si to vážim a ešte raz úprimne ďakujem. Marika Gombitová

1.1.2018

V bratislavskej Redute sa uskutočnila slávnostná ceremónia udeľovania štátnych vyznamenaní pri príležitosti osláv 25. výročia vzniku Slovenskej republiky. Bolo mi cťou, že som z rúk pána prezidenta Andreja Kisku prevzala Pribinov kríž I. triedy za mimoriadne zásluhy

o kultúrny rozvoj Slovenskej republiky v oblasti populárnej hudby. Je pre mňa veľkou poctou získať takéto významné ocenenie, navyše

v takej skvelej spoločnosti. Veľmi si to vážim a ešte raz úprimne ďakujem.

Marika Gombitová

www.prezident.sk – Prezident Kiska udelil štátne vyznamenania 25 osobnostiam

www.teraz.sk – Prezident pri príležitosti 25. výročia vzniku SR ocenil 25 osobností

foto © Pavel Neubauer, foto © prezident.sk, foto © Jena Šimková

01.01.2018

Neberte nám princeznú v TV

NEBERTE NÁM PRINCEZNÚ

pondelok 1.1.2018 12:00 na Jednotke

utorok 2.1.2018 5:00 na Jednotke

Pôvodný televízny muzikál pre deti a mládež

Hrdinka Katka má u svojich rodičov všetko po čom túži. Rodičia však vo víre svojich povinností a záľub nemajú čas na to najhlavnejšie. Preto sa vo svojej rodine cíti rovnako opustená ako dobre zaopatrené deti v detskom domove. Katka nevie rodičom prepáčiť, že sa jej vôbec nevenujú, a preto sa radšej utieka do sveta rozprávky, medzi deti, kde nájde aj svoju lásku. Jeden z najobľúbenejších filmových muzikálov pre deti v histórii televízneho vysielania na Slovensku s hudbou legendárneho Deža Ursinyho…

V hlavných úlohách: Marika Gombitová, Meky Žbirka, Marie Rottrová, Luděk Sobota

31.12.2017

Moji milí fanúšikovia, prajem Vám veselého Silvestra a všetko dobré v novom roku, veľa zdravia a lásky. Vaša Marika

Moji milí fanúšikovia,

prajem Vám veselého Silvestra a všetko dobré v novom roku, veľa zdravia a lásky.

Vaša Marika

24.12.2017

Pokojné a požehnané sviatky všetkým. S láskou Vaša Marika

Pokojné a požehnané sviatky všetkým.
S láskou
Vaša Marika

24.12.2017

Sviatky Mariky Gombitovej

audio rozhovor na Rádio Regina 

Rádio Regina
Rádio Regina

Čas Vianoc je pre nás návratom do čias detstva a počúvania vianočných pesničiek. Napríklad aj tých, čo nahrala Marika Gombitová.

Ako sama hovorí, aj po rokoch v Bratislave ju práve čas vianočný spájal s domovom – s jej rodnou obcou Turany nad Ondavou.

My sme však kartu obrátili – a opýtali sme sa aké Vianoce má Marika dnes a čo pre ňu znamenajú.

S Marikou Gombitovou máme všetci spojené mnohé piesne, ktoré nám znejú najmä počas vianočných sviatkov. Nemôže pri tom chýbať muzikál Neberte nám princeznú. Má síce už 37 rokov, no stále nič nestratil na svojej atmosfére a aktuálnosti. Navyše účinkujú v nej samé hviezdy – okrem Mariky Gombitovej aj Marie Rottrová či Miroslav Žbirka. S Marikou Gombitovou sa rozprával Martin Jurčo.

YouTube player

22.12.2017

Nech láska a zdravie sú pre vás darom

rozhovor pre Korzár 

GOTT A GOMBITOVÁ V KOŠICIACH

Obrovské prekvapenie priniesli posledné dni roku 2017

Kráľovná slovenskej hudobnej scény, rodená východniarka a speváčka s obrovským srdiečkom, Marika Gombitová, ohlásila koncert v Košiciach. Spoločnosť jej bude robiť ten najpovolanejší spevák z Čiech – Karel Gott, ktorý sa do Košíc vracia po 7 rokoch. Hviezdne duo doplní huslista, spevák a moderátor Ondrej Kandráč so svojou kapelou Kandráčovci. Spojenie týchto troch umelcov je zárukou naozaj originálneho zážitku, ktorý sa oplatí vidieť. Vstupenky na koncert ČESKO-SLOVENSKÝ VEČER, ktorý sa bude konať 1.5.2018 v košickej Steel Aréne, sú už v predaji v známej sieti Ticketportal.

Rozhovor pre Korzár:

20.12.2017

Anketa OTO 

Milí moji fanúšikovia,

uvedenie do Siene slávy v Ankete OTO som s pokorou prijala ako najvyššie ocenenie môjho doterajšieho speváckeho pôsobenia.

Z tohto dôvodu som sa rozhodla svoju účasť v tejto ankete ukončiť. Zároveň ďakujem všetkým priaznivcom, ktorí mi v minulých ročníkoch posielali svoje hlasy a veľmi sa teším na stretnutie s Vami na mojich koncertoch a vystúpeniach.

Marika

15.12.2017

Vystúpenie v Košiciach v máji 2018

Som veľmi šťastná, že po koncertoch v Bratislave a Prahe vystúpim aj v mojom rodnom kraji. Srdečne Vás pozývam a teším sa, Marika

V košickej Steel Aréne sa uskutoční 1.5.2018 koncert s názvom ČESKO – SLOVENSKÝ VEČER, na ktorom vystúpia Karel Gott, Marika Gombitová a Ondrej Kandráč.

Vstupenky zakúpite v sieti Ticketportal.

Som veľmi šťastná, že po koncertoch v Bratislave a Prahe vystúpim aj v mojom rodnom kraji. Srdečne Vás pozývam a teším sa, Marika

V košickej Steel Aréne sa uskutoční 1.5.2018 koncert s názvom ČESKO – SLOVENSKÝ VEČER, na ktorom vystúpia Karel Gott, Marika Gombitová a Ondrej Kandráč.

Vstupenky zakúpite v sieti Ticketportal.

YouTube player

13.12.2017

Povrchnosť odmieta

rozhovor v slovenskom časopise Exkluziv

Exkluziv, 13.12.2017, Erik Kollárik

03.12.2017

Zlatá Praha

Moji milí fanúšikovia, ďakujem Vám z celého srdca za vrúcne prijatie, krásnu atmosféru a Vašu energiu. Ani neviete, ako ma to potešilo. Tiež by som sa chcela ešte raz poďakovať mojim milým hosťom a realizačnému tímu.

S úctou a láskou Marika

Moji milí fanúšikovia,

ďakujem Vám z celého srdca za vrúcne prijatie, krásnu atmosféru a Vašu energiu. Ani neviete, ako ma to potešilo.

Tiež by som sa chcela ešte raz poďakovať mojim milým hosťom a realizačnému tímu.

S úctou a láskou Marika

Praha, 2.12.2017

Slovenská zpěvačka Marika Gombitová dnes vánočně laděným koncertem s mnoha hosty roztleskala zaplněnou Tipsport Arénu na pražském Výstavišti. Do programu s názvem SEN MARIKY GOMBITOVÉ si hlavní protagonistka pozvala mnoho hostů, kteří vystoupili v první polovině večera. Zazněly výhradně její autorské skladby.

„Na koncert jsem si jako hosty přizvala mladé zpěváky z Čech a Slovenska, takže bude tak trochu i předzvěstí oslav 100. výročí vzniku Československa. A všichni budeme zpívat skladby, ke kterým jsem napsala hudbu,“ uvedla před vystoupením Gombitová.

Úvod večera obstaralo smyčcové duo The Swans, po kterém se za doprovodu Septetu Plus Dalibora Kaprase představili Celeste Buckingham, Adam Ďurica, Emma Drobná a Laco Bubnár. Českou republiku zastoupili Adam Mišík, Sabina Křováková, Emma Smetana, Tereza Kerndlová a Martin Chodúr.

V druhé části koncertu Marika Gombitová za doprovodu své kapely zahájila vystoupení skladbou Paradiso. Poté zazpívala další své hity jako Deň zatmenia slnka a hviezd, Koloseum, Peklo milencov, Zabudnuté sa vráti, Nenápadná, Čo s láskou, Úlomky spomienok, Sťahovanie duší, Buď nad tým a Zem menom Láska.

Sabina Křováková – Hviezdy od konca sveta (hudba Marika Gombitová, text Kamil Peteraj)

YouTube player

02.12.2017

Ľudia by si mali plniť svoje sny

rozhovor pre Korzár 

28.11.2017

Marika Gombitová si notuje s M.Chodúrem a míří do Prahy

Nejslavnější slovenská zpěvačka všech dob Marika Gombitová míří do Prahy. Již tuto sobotu 2. prosince ji čeká v pražské Tipsport aréně její letošní jediný koncert s názvem SEN MARIKY GOMBITOVÉ. Setká se na něm i se svým oblíbeným zpěvákem Martinem Chodúrem. A aby byla v kondici, každý den dopoledne cvičí doma a odpoledne nezanedbává ani zkoušky se svou skupinou.

Vánoční koncert bude výjimečný tím, že na něm zaznějí výhradně autorské skladby Mariky. „Na koncert jsem si jako hosty přizvala mladé zpěváky z Čech a Slovenska, takže bude tak trochu i předzvěstí oslav 100. výročí vzniku Československa. A všichni budeme zpívat skladby, ke kterým jsem napsala hudbu,“ prozradila Marika Gombitová.

Jedním z hostů bude i Martin Chodúr. „Martin má mimořádný hlas – baryton – a navíc je to nesmírně empatický mladý muž, jsem ráda, že se opět setkáme. V jeho podání uslyšíme mou skladbu Prosba,“ usmívá se Marika Gombitová.

A co o Marice říká Martin Chodúr? „Písničky Mariky Gombitové jsem poslouchal už v dětství, protože můj táta byl jejím fanouškem a sbíral její LP desky. Osobně jsem Mariku poznal až loni na jejím Narozeninovém koncertě v Bratislavě, na kterém byla pokřtěna kniha Úlomky vzpomínek. Z ní jsem se dozvěděl spoustu zajímavostí z jejího nelehkého života. Obdivuji ji pro její odhodlání neustále bojovat

s nepřízní osudu. Nejen v tomto ohledu patří k jednomu z mých uměleckých a lidských vzorů. Na Narozeninovém koncertě jsem s úspěchem uvedl méně známou píseň z jejího repertoáru Ave Maria, kterou pro ni napsali Gabriel Dušík a Kamil Peteraj. Vyšla v roce 1989 na singlu a jde o jednu z Maričiných posledních písní nazpívanou pro gramofonovou firmu Opus. Pro Vánoční koncert Sen Mariky Gombitové, na kterém zazní jen písně, které si Marika sama napsala, zase zazpívám píseň Prosba. Jednu z nejosobitějších v jejím repertoáru. Pochází z roku 2000, Marika k ní napsala hudbu i krásný text a patří podle mého názoru k těm písním, které zůstaly oproti předcházejícím Maričiným hitům neprávem opominuté. A protože k Vánocům patří neodmyslitelně i překvapení, tak na jednom se podílím, a věřím, že potěší nejen samotnou Mariku, ale i publikum 2. prosince v pražské Tipsport Areně,“ řekl Martin Chodúr.

Písně Mariky Gombitové jsou oblíbené napříč generacemi, nenechte si proto ani Vy tuto mimořádnou událost ujít!

Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticket Art.

28.11.2017

Nové fotky

26.11.2017

Rozhovor

o pripravovanom koncerte pre Nedělní AHA!

Nyní vás čeká velký koncert. Jak se na velké vystoupení připravujete?

Už koncem léta jsme si s mými muzikanty pronajali zkušebnu, takže tam nyní trávím hodně času. Vládne dobrá nálada, ale i lehká nervozita, protože koncert se koná už za pár dní, 2. prosince v pražské Tipsport aréně. Musím ale říct, že se velmi těším, protože to bude můj první plně autorský koncert. A těším se i na krásnou předvánoční atmosféru, a především na své fanoušky. Na koncert jsem si jako hosty přizvala mladé zpěváky z Čech i Slovenska, takže bude tak trochu i předzvěstí oslav 100. výročí vzniku Československa.

Míváte ještě dnes trému?

Před každým vystoupením mám trému. Ale jakmile jsem na pódiu, tak rychle zmizí a já jsem rázem ve světě, který je pro mě nejmilejší.

Dodržujete před koncerty nějaký rituál, či máte talisman, bez kterého se neobejdete?

Na každém koncertě mě doprovázejí moji psíčci, takže by se dalo říct, že je mám i jako talismany.

Na tomto koncertě zazní pouze Vaše autorské skladby. Kdy jste se dostala ke skládání?

Začala jsem v sedmnácti na střední škole, když jsem zpívala s košickou skupinou Profily. Měli jsme i vlastní repertoár, tak jsem několika písničkami také přispěla a občas jsem napsala i text. První písní, kterou jsem složila už jako profesionální zpěvačka, byly Prstienky z trávy. Vyšly na vinylu v roce 1979.

Když skládáte, vzniká prvně text, nebo hudba?

Při komponování se snažím čerpat ze svých zážitků, pocitů i dojmů z okolního světa. U většiny mých písniček, které jsem složila, jsem napsala prvně hudbu. Tu potom opatřil textem můj dlouholetý spolupracovník, textař a básník Kamil Peteraj.

Píšete si hudbu klasicky do not, nebo používáte moderní techniku?

V minulosti jsem si nahrávala nápady na diktafon, teď v době počítačové techniky mám rekordér přímo v syntezátoru, a potom si písničky překopíruji na USB.

Kterou ze svých autorských písní máte nejradši a která z těch, co jste během kariéry nazpívala, je vám nejbližší?

Ke každé písničce, kterou jsem napsala, mám vztah a vážou se mi k ní vzpomínky. Kdybych ale měla vybrat jednu, asi by to bylo Koloseum. A která píseň je mi celkově nejbližší? Mou srdeční záležitostí je Vyznanie, tuhle krásnou skladbu mi napsal Janko Lehotský.

Jeden z Vašich největších hitů Vyznanie se snažila zazpívat řada zpěvaček…

Tak několik verzí jsem zaznamenala. Vyznanie si zařadila do repertoáru třeba Lucka Bílá, která ho zpívala i na svých koncertech, Kamila Nývltová, Monika Absolonová, ze slovenských zpěvaček Nela Pocisková nebo Sisa Sklovská. Ta písnička je nádherná, ale nesmírně těžká. Sama jsem z ní měla pokaždé obrovský respekt.

Vaše písně jsou rozsahově velmi náročné. Máte nějaký trik, jak povzbudit unavené hlasivky, je-li to třeba?

Hodně mi pomáhají teplé inhalace s vincentkou a šalvějový čaj s medem.

A co naopak vašemu hlasu škodí?

Dávám si pozor na klimatizaci, studené nebo zakouřené prostory. A vyhýbám se také chlazeným a bublinkovým nápojům.

Jak se vám daří udržovat se v kondici?

Snažím se pravidelně cvičit, pro mě je to nezbytnost, protože si tak nahrazuji normální pohyb.

Dodržujete i zdravou životosprávu?

Ano, musím jíst zdravě a především střídmě, protože vzhledem k mé situaci je potřeba si váhu hlídat. Dodržuji dělenou stravu, mám ráda steaky se zeleninou. Čas od času si ale dám i nějakou sladkost, neodolám třeba marcipánu.

Nedávno jste si pořídila elektrický terénní vozík. Co vás k tomu vedlo?

Určitě je výhoda, že mám nyní nejen mechanický vozík, ale i elektrický, který je přizpůsobený pro pobyt venku. Vyřešila se mi tím praktická stránka věci. Mám možnost dostat se na místa, která pro mě byla s mechanickým vozíkem nedosažitelná.

Jste velkou milovnicí zvířat. Jaká zvířátka vlastníte?

Mám dva pětileté psíčky, bišonky, jmenují se Láska a Lucky. Jsou skvělí, je s nimi opravdu veselo. A předtím jsem měla jorkšíra Pima, ten byl také velmi zlatý.

Ve vašem životě je nyní ještě další zajímavý moment. Dostala jste k narozeninám koně, což je hodně neobvyklý dárek.

Ano, jezdíme s přáteli na ranč za Bratislavu, mám tu i svého koníka. Jmenuje se Lariot a je to kříženec haflinga. Je určený na hipoterapii, má svou fyzioterapeutku, která ho připravuje, aby mi byl oporou i po fyzické stránce. Mezi zvířaty si úžasně odpočinu a načerpám novou energii, užívám si přírodu, klid. Vždyť na světě je tak hezky.

26.11.2017

Český Slavík Mattoni 2017, výsledky

Moji milí fanúšikovia, ďakujem krásne za hlasy v ankete Český Slavík. Veľmi si vážim Vašu podporu a priazeň. Marika 

Moji milí fanúšikovia, ďakujem krásne za hlasy v ankete Český Slavík. Veľmi si vážim Vašu podporu a priazeň. Marika

21.11.2017

Marika Gombitová dostala koně, splnil se jí dávný velký sen

+ správa o koncerte

Přestože jsou přípravy na Vánoční koncert v plném proudu a Marika Gombitová (61) tráví mnoho hodin ve zkušebně, snaží se pamatovat i na relax. K narozeninám dostala i jeden netradiční dárek, živého koně. Jmenuje Lariot, je to kříženec haflinga a je určený pro hipoterapii. Má svoji fyzioterapeutku, která ho připravuje, aby byl Marice oporou i po fyzické stránce. Koník je ustájený na farmě za Bratislavou, kam za ním zpěvačka často jezdí.

„Když jsem Larinka poprvé uviděla, byly to pro mne velmi silné emoce, které se ani nedají popsat. Na chvíli jsem se ve vzpomínkách přenesla do dětských let, kdy jsem poprvé a zároveň i naposledy seděla na malém poníkovi,“ přiznává Marika Gombitová. „Vždy jsem měla blízký vztah k těmto krásným zvířatům. Mě a Larinka ještě čeká dlouhá cesta, protože hluboké přátelství koně si je potřeba zasloužit. Až bude mezi námi velká důvěra, věřím, že přijde den, kdy znovu uvidím svět ze sedla koně. Moc si to přeju,“ dodala Marika.

Svým fanouškům zase Marika splní jejich sen na Vánočním koncertě s názvem Sen Mariky Gombitové, který se uskuteční v pražské Tipsport aréně už v sobotu 2. prosince 2017. Bude výjimečný tím, že na něm zaznějí výhradně autorské skladby Mariky. „Velmi se těším, že jako hosty přivítám mladé a talentované hudebníky z Čech i ze Slovenska a všichni budeme zpívat písničky, které jsem složila,“ uvedla Marika. Uslyšíme tak hity jako Koloseum,Paradiso, Kam idú ľudia?, Prosba, Slnečný kalendár, Na rozlúčku a mnohé další.

Tento koncert navíc bude mít slavnostnější atmosféru než obvykle, protože se ponese jako první akce v duchu oslav 100 let od vzniku Československa, které si připomeneme v příštím roce.

A jaké hvězdné hosty si pozvala? Tak jako minulý rok, i tentokrát na koncertě Mariky zazpívá Martin Chodúr. „Martin má mimořádný hlas – baryton – a navíc je to nesmírně empatický mladý muž, jsem ráda, že se opět setkáme. V jeho podání uslyšíme mou skladbu Prosba,“ říká Marika Gombitová. Z Čech dále pozvání přijali Sabina Křováková a Adam Mišík. „Sabča mě překvapila už před pár lety, s jakým drivem zpívala písničky její i mé oblíbené zpěvačky Janis Joplin. S tatínkem Adama Mišíka Vladimírem jsme se potkávali na různých festivalech a je dobře, že jablko nepadlo daleko od stromu,“ usmívá se Marika. „Ráda bych na tomto koncertě měla i zástupce nezávislé scény, proto jsem potěšená, že vystoupí Emma Smetana, která zazpívá písničku Kam idú ľudia?. Terezka Kerndlová si pro tento večer vybrala skladbu Prvý príbeh, a myslím, že tato křehká věc bude mít v jejím podání neopakovatelné kouzlo,“ věří Marika Gombitová.

Ze slovenské scény Mariku podpoří nejvýraznější tamní hvězdy, Celeste Buckingham a Adam Ďurica, dále Emma Drobná a začínající talentovaný zpěvák Laco Bubnár.

Gombitovou na pódiu doprovodí známá slovenská kapela Štefana Bugaly a její hosty orchestr pod vedením dirigenta Dalibora Kaprase, chybět nebude ani dětský sbor. Koncert bude moderovat Alexander Hemala.

Vstupenky na Vánoční koncert Sen Mariky Gombitové jsou dostupné v sítích Ticket Art a Ticketportal. Nenechte si ani Vy tuto výjimečnou událost ujít!

13.11.2017

Chart Show

Z dnešného natáčania Chart Show na TV Markíza pre rok 2018.

09.11.2017

Marika Gombitová představí v Praze svůj sen

Je jednou z nejslavnějších slovenských zpěvaček všech dob. Zároveň získala prestiž i jako vynikající skladatelka, je autorkou více než šesti desítek písní. Během své kariéry vydala devět sólových alb. Její hlas má rozsah přes dvě oktávy, je svá a snadno rozpoznatelná. Čtyřikrát vyprodala pražskou Lucernu. A už za tři týdny Marika Gombitová (61) zazpívá v Praze v Tipsport aréně!

Marika Gombitová v těchto dnech intenzivně zkouší a připravuje se na svůj autorský koncert, který se uskuteční v předvánočním čase

v Praze.

Fanoušci si můžou do kalendáře poznačit datum 2. prosince. V ten den se bude v pražské Tipsport aréně konat koncert s názvem Sen Mariky Gombitové. Bude výjimečný tím, že na něm zaznějí výhradně autorské skladby Mariky. „Těším se, že jako hosty přivítám mladé a talentované hudebníky od nás i z Čech a všichni budeme zpívat skladby, ke kterým jsem napsala hudbu,“ prozradila Marika Gombitová, která má jako skladatelka na svém kontě hity jako Koloseum, Paradiso, Zem menom Láska, Nenápadná nebo Úlomky spomienok, podle kterého pojmenovala i svou vzpomínkovou knihu.

Marika Gombitová za svou kariéru absolvovala přes 450 koncertů, z toho celou třetinu už na vozíčku. „Vím, jak krásné je vystupovat

na jevišti před tisícovkami lidí a o tento pocit bych se teď ráda podělila i se svými mladšími kolegy. Věřím, že to bude pěkný zážitek pro nás všechny,“ doufá Marika Gombitová. Tipsport aréna v Praze má kapacitu deset tisíc míst a podle pořádající agentury se lístky skvěle prodávají.

Ze Slovenska Mariku Gombitovou na autorském koncertu podpoří a do Prahy 2. prosince zavítají nejvýraznější tamní hvězdy, Celeste Buckingham a Adam Ďurica, dále Emma Drobná a začínající talentovaný zpěvák Laco Bubnár. „Celeste i Emma přinášejí do slovenského éteru téměř světový sound. A Adam je úspěšný, vždy pozitivně naladěný písničkář. S Lacem jsme se poznali na jedné charitativní akci a musím říct, že je to opravdu výjimečný talent,“ komentuje své slovenské hosty Marika. Z mladých českých zpěváků se představí Martin Chodúr, Sabina Křováková, Emma Smetana, Tereza Kerndlová a Adam Mišík.

Během jedinečného večera zazní hity jako Koloseum,Paradiso, Kam idú ľudia?, Prosba, Na rozlúčku a mnohé další. Mariku bude na pódiu doprovázet známá slovenská kapela Štefana Bugaly a její hosty orchestr pod vedením dirigenta Dalibora Kaprase.

Vstupenky na svátečně laděný koncert Sen Mariky Gombitové jsou dostupné v sítích Ticket Art a Ticketportal a rychle mizí. Nenechte si proto ani Vy tuto mimořádnou událost ujít!

Vánoční koncert Sen Mariky Gombitové

2.12.2017, 19:00

Praha, Tipsport aréna

Vstupenky: Ticket Art a Ticketportal

04.11.2017

Výlet na ranč 

foto © Silvia Árestová

02.11.2017

Magazín DNES

veľký titulný rozhovor 

01.11.2017

Český Slavík Mattoni 2017

Mariku je možné podporiť v kategórii Slavíci bez hranic

(pre najobľúbenejšieho slovenského interpréta v ČR).

Stačí poslať sms správu SK 9 GOMBITOVA MARIKA na číslo 736 37 37 37 Ďakujeme za Vaše hlasy  Hlasovanie v ankete prebieha do 19.11.

16.09.2017

Milé stretnutie s úžasným Karlom Gottom

06.09.2017

Moje naj

Exkluziv SK 

04.09.2017

Nenechte si ujít první autorský koncert Mariky Gombitové

s hosty Emmou Smetana a Emmou Drobnou 

07.08.2017

Naberám sily, aby som mohla byť s fanúšikmi

rozhovor pre Korzár 

05.08.2017

Košice

26.07.2017

Marika Gombitová přivítá mladé zpěváky, které svou hudbou inspirovala

Sabina Křováková, Tereza Kerndlová, Ladislav Bubnár 

09.07.2017

Celeste Buckingham a Adam Ďurica

doplnili line up tohtoročného koncertu Mariky Gombitovej… 

Celeste Buckingham a Adam Ďurica doplnili line up tohtoročného koncertu Mariky Gombitovej

Legendárna Marika Gombitová privíta na svojom tohtoročnom koncerte ďaľších hostí –  slovenské hviezdy Celeste Buckingham a Adama Ďuricu. V pražskej Tipsport Aréne 2. decembra 2017 vystúpia spoločne s českými spevákmi Adamom Mišíkom a Martinom Chodúrom. Marika Gombitová počas show zaspieva svoje najslávnejšie hity, ktoré sama napísala. Vo vianočne ladenom programe plnom vizuálnych efektov privíta významných hostí, ktorých svojou hudbou inšpirovala.

„Je mi cťou byť súčasťou tohto krásneho projektu,“ vyznala sa Celeste Buckingham. „K hudbe Mariky Gombitovej mám srdečný vzťah. Pre mňa je to jedna z najinšpiratívnejších umelkýň v Česko-Slovensku. Veľmi sa teším na stretnutie na jednom pódiu a dúfam, že sa moja interpretácia Marikinej pesničky bude páčiť tak divákom, ako i Marike“ dodala speváčka, ktorá striedavo pôsobí na Slovensku a v USA.

„Som rád, že môžem spievať legendárne pesničky Mariky. Pokladám si za česť zúčastniť sa na tomto výnimočnom koncerte, kde jedna generácia spevákov nadväzuje na druhú,“ doplnil Adam Ďurica, slovenský spevák rokov 2015, 2016 a 2017.

Marika Gombitová patrí medzi najúspešnejšie slovenské speváčky a skladateľky. Je autorkou desiatok hitov, ako napríklad Koloseum, Paradiso, Úlomky spomienok alebo  Zem menom Láska. Piesne Mariky Gombitovej s nadčasovým posolstvom tak potešia fanúšikov všetkých vekových kategórií.

Jediný koncert v Českej  a Slovenskej republike bude pozostávať výhradne z jej autorských skladieb a to zaručuje výnimočnosť tohto večera.

Vianočný koncert – Sen Mariky Gombitovej
Sobota 2. decembra 2017, 19:00
Tipsport Aréna Praha
Účinkujú: Marika Gombitová, Celeste Buckhingham, Adam Ďurica, Martin Chodúr, Adam Mišík a ďaľší
Vstupenky: Ticket Art a Ticketportal

08.06.2017

FB Ticket Art

Nejlepší místa na speciální vánoční koncert Mariky Gombitové rychle mizí…

16.04.2017

Narodeninový deň Janka Lehotského

11.04.2017

A. Mišík, M. Chodúr

Účasť na vianočnom koncerte Sen Mariky Gombitovej potvrdili Adam Mišík a Martin Chodúr… 

ČTK, 11.4.2017:

Slovenská zpěvačka Marika Gombitová vystoupí 2. prosince v Tipsport Aréně na pražském Výstavišti. Účast na vánočním koncertu

s názvem Sen Mariky Gombitové potvrdili Adam Mišík a Martin Chodúr, další hosté jsou v jednání. ČTK o tom za pořadatele informoval Janis Sidovský.

Vstupenky: Ticket Art, Ticketportal

YouTube player

19.03.2017

Video

Malá spomienka na môj narodeninový koncert, ktorý sa konal 12. októbra 2016 v Bratislave.

YouTube player

09.03.2017

Článok

Zazpívám své největší hity a vystoupí i několik hostů, jejichž jména jsou zatím překvapením… 

Je to neuvěřitelné, ale sotva skončily Vánoce, slovenská slavice Marika Gombitová (60) se už pomalu připravuje

na ty letošní. Po loňském velkolepém comebacku a narozeninovém galakoncertu se nyní věnuje především rehabilitacím a pro své fanoušky připravuje pouze jeden jediný koncert! Ten bude právě vánoční a uskuteční se 2. prosince v Praze!

Vstupenky na vánoční koncert Sen Mariky Gombitové jsou již v prodeji a hromadně je skupují i zpěvaččini fanoušci ze Slovenska. „Zazpívám své největší hity a vystoupí i několik hostů, jejichž jména jsou zatím překvapením. Moc se na svůj letošní jediný koncert (který bude navíc vánoční) a na Prahu těším. Když jsem u vás byla na podzim na Českém slavíkovi a autogramiádě ke své knize Úlomky vzpomínek, byla tam skvělá atmosféra a fantastické publikum,“ řekla magazínu Sedmička Marika.

Zazpívají mladé hvězdy

Jak se nám podařilo zjistit, hosté, kteří na koncertu zazpívají, budou výhradně z nejmladší generace zpěváckých hvězd z Česka a Slovenska, jež Gombitovou obdivují a uznávají. A stejně jako na jejím loňském narozeninovém galakoncertě budou všichni zpívat písně

z jejího repertoáru. „Skladby Mariky Gombitové s nadčasovým poselstvím a jedinečným zvukem tak potěší fanoušky všech věkových kategorií. Návštěvníci koncertu se můžou těšit na nezapomenutelný zážitek, který umějí Maričiny písně vyvolat,“ uvedla k výjimečnému koncertu Gombitové její manažerka Andrea Pakesová. Letošní jediný koncert slovenské legendy Sen Mariky Gombitové se uskuteční

v sobotu 2. prosince 2017 od 19 hodin v pražské Tipsport areně.

Prodala přes milion desek

Gombitová patří mezi nejoblíbenější slovenské interprety, vydala devět profilových alb a několik výběrů, jejích desek se celkem prodalo přes milion kusů. V listopadu 1980 měla osudovou autonehodu, jejímž následkem zůstala upoutána na vozík, přesto se své lásky k muzice nevzdala a i s tímto handicapem dál zpívá a koncertuje.

Sedmička, 9.3.2017

01.03.2017

VIANOČNÝ KONCERT – SEN MARIKY GOMBITOVEJ

Srdečne Vás pozývam a teším sa, Marika

2. decembra 2017, Tipsport Aréna, Praha

vstupenky sú dostupné v sieti   alebo  

Marika Gombitová zaspieva na jedinom koncerte v roku 2017 v Prahe fanúšikom z Čiech i Slovenska

(TS 01.03.2017)

Najúspešnejšia slovenská speváčka a skladateľka Marika Gombitová minulý rok potešila svojich priaznivcov narodeninovým galakoncertom, ktorý usporiadala pri príležitosti jej životného jubilea. Vystúpenie vyvolalo nepopísateľné emócie. Nadšené privítanie a obrovské ovácie spolu s neutíchajúcim záujmom fanúšikov ju motivovali a podporili v odhodlaní vystúpiť počas adventu 2017 na ďalšom vlastnom exkluzívnom koncerte.

Jediný koncert v roku 2017 – Vianočný koncert – Sen Mariky Gombitovej sa uskutoční 2. decembra 2017 v Tipsport Aréne v Prahe.

Zaznejú na ňom najväčšie hity z jej bohatého repertoáru. Marika zaspieva svoje „Best Of“.  Jej ďalšie a nemenej známe hity pridajú talentovaní a úspešní interpreti z najmladšej generácie speváckych hviezd Čiech a Slovenska, ktorí ju obdivujú a uznávajú ako jednu z najlepších umelkýň našej doby.

Piesne Mariky Gombitovej s nadčasovým posolstvom a jedinečným zvukom určite opäť naživo potešia všetky vekové kategórie. Návštevníkov koncertu čaká silný a nezabudnuteľný zážitok, ktorý dokážu jej piesne vyvolať.

Vstupenky na

Vianočný koncert – Sen Mariky Gombitovej

2. decembra 2017 – Tipsport Aréna, Praha

sú už dostupné  v sieti Ticket Art.cz alebo Ticketportal

Marika Gombitová patrí dlhodobo medzi najobľúbenejších slovenských interpretov. Nahrala deväť profilových albumov a predala viac ako milión nosičov. Absolvovala množstvo koncertov doma i v zahraničí. Je držiteľkou mnohých významných ocenení.

Aktualizované informácie:

www.marikagombitovaofficial.com

16.02.2017

Rozhovor

Katka: Těším se na vše pěkné 

01.02.2017

ADELI, Piešťany

Práve som sa vrátila z ADELI Medical Center v Piešťanoch. Začala som niekoľkomesačnú neurorehabilitáciu, ktorú absolvujem v pravidelných etapách na zlepšenie mojej fyzickej kondície…

Moji milí fanúšikovia,

práve som sa vrátila z ADELI Medical Center v Piešťanoch. Bolo super:) Začala som niekoľkomesačnú neurorehabilitáciu, ktorú absolvujem v pravidelných etapách na zlepšenie mojej fyzickej kondície.
Vaša Marika

17.01.2017

Rozhovor

Nový Čas pre ženy: Prečo sa vždy snaží zo všetkých síl? 

17.01.2017

Rozhovor

AHA! pro ženy: Pořád je mezi námi chemie 

12.01.2017

Lenna – februárové číslo v predaji od 12.1.2017 

Februárové číslo v predaji od 12.1.2017

05.01.2017

Rozhovor

Eurotelevízia: O láskach i ťažkých skúškach

Eurotelevízia, 5.1.2017

04.01.2017

Rozhovor

Chvilka pro tebe: Pořád mám ve schránce dopisy 

Chvilka pro tebe, Alida Horváthová, 4.1.2017

02.01.2017

Rozhovor

Rytmus života 

Marika Gombitová poskytla „Rytmu života“ během své návštěvy v Česku rozhovor.

Nechyběli Vám během těch dlouhých let života v ústraní diváci, živé vystupování?

Zpětně jsem nesmírně vděčná za to, že i po tak těžké autonehodě jsem ještě zvládla natočit sedm alb a absolvovala přes 150 koncertů a 116 televizních vystoupení. Sobě jsem tím dopřála hodně radosti a věřím, že i svým fanouškům. Nejvíc mimo šoubyznys jsem byla v letech 2008 až 2012. Každý z nás ale má v životě období, kdy se mu daří lépe a kdy méně.

Co jste v tuto dobu dělala?

V každé situaci mi nejvíc pomáhala a pomáhá hudba.

Sledovala jste mezitím českou a slovenskou pop music?

Ano, stále se snažím mít přehled. Fandím těm, kteří usilují o původní tvorbu, skládají a hrají své vlastní písničky. S některými mými oblíbenými interprety a kolegy jsme se sešli na mém narozeninovém koncertě „Marika Gombitová & priatelia“ loni v říjnu v Bratislavě.

Co bylo impulzem vašeho návratu na pódia a do světa šoubyznysu?

Cítila jsem, že to fanouškům dlužím. Mám úžasné, věrné publikum a velmi si toho vážím.

Od vaší tragické nehody uplynulo právě 36 let. Vzpomenete si ještě na ten den?

Na takové okamžiky se nevzpomíná snadno, ale snažila jsem se o to, když jsem psala svou autobiografii „Úlomky vzpomínek“. Tam na tuto otázku najdete odpověď.

Jaká byla vaše první reakce, když jste se dozvěděla tu strašnou diagnózu? Cítila jste bezmoc, beznaděj, nebo jste to brala tak, že je vlastně štěstí, že jste nehodu vůbec přežila?

Postupně jsem si uvědomila, jaké je štěstí, že jsem ještě dostala tuto šanci. A že tady asi ještě mám nějaké poslání. Naučila jsem se radovat z maličkostí, které mi v předchozím shonu zákonitě unikaly. Můj pohled na život, který je krásný, se změnil, a začala jsem si ho vážit.

Kdo, nebo co vás v té době nejvíce drželo nad vodou?

Nesmírná podpora mých přátel, kteří mi po celou dobu věřili. Od Pána Boha mi byl dán talent, proto jsem cítila jako svou povinnost zpívat dál, a rozdávat tak radost.

Vaše soukromí je dodnes zahaleno tajemstvím, můžete prozradit, zda byla či je ve vašem životě nějaká láska?

Podstatou všeho, co dělám, je láska – k práci, lidem, věcem. Bez lásky se nedá normálně existovat. Do mého života patřili tři muži, které jsem upřímně milovala a kteří mi navždy zůstali v srdci – Rudi, Tolja a Alberto. I na toto téma je vše důležité napsané v mé nové knížce.

Jak jste se vyrovnala s tím, že jste neměla děti? Toužila jste po nich? Neuvažovala jste někdy třeba o adopci?

Náš vztah s Albertem byl dlouholetý, v čase, kdy jsem byla na vozíku. Plánovali jsme svatbu a uvažovali jsme i o adopci. Ale tak to život někdy zařídí, že nemůže být úplně naplněný.

Loni jste oslavila 60. narozeniny. Jaký dárek vám udělal největší radost?

Mám za sebou pět velkých koncertů. Vystoupila jsem jako host na turné Mira Žbirky a následně se konal můj narozeninový koncert. Nejmilejším dárkem pro mě byly nadšené ohlasy publika.

Když jsme u těch radostí, co vás v poslední době potěšilo a co naopak naštvalo?

Potěšilo mně, že všechny loňské koncerty měly krásnou atmosféru a že reakce fanoušků na mou novou knížku jsou někdy až dojemně pozitivní. To mě opravdu hřeje u srdce. A co je špatně? Trápí mě, že se odevšad valí tolik negativismu. Nedokážeme se navzájem tolerovat, respektovat. Slušnost by měla být trvalou hodnotou, ale tato myšlenka se nějak vytrácí.

Co děláte ve volném čase?

Ráda poslouchám hudbu nebo čtu. A také trávím čas se svými psíčky, mám dva bišonky, Lásku a Luckyho, a zažíváme spolu spoustu veselých příhod.

Co jste ještě ve své knižní zpovědi prozradila?

Celá knížka stojí především na mých osobních vzpomínkách, jak jsem jednotlivé události viděla a jak si je pamatuji. Vyprávím svůj životní příběh, o dětství, začátcích kariéry, inspirativních spolupracích, vítězstvích, o mých láskách, ale i těžkých životních chvílích, o havárii, léčení, koncertování, o mém denním režimu. Ve své výpovědi jsem se snažila být skutečně upřímná, neodhalovat senzace, ale své já. Tím textem jsem intenzívně žila více než rok, vycházela jsem ze svých zápisků, aby se dodržela časová posloupnost a některé vzpomínky nezapadly prachem. Část příprav zabralo i třídění a skenování stovek fotek, které jsem vybrala ze svého archívu. Byla to radostná práce.

Co vás ke vzniku knihy vedlo?

K napsání autobiografie jsem se rozhodla z jednoho prostého důvodu – ještě jsem žádnou autorizovanou knihu neměla, proto byl nejvyšší čas to napravit. Chtěla jsem své fanoušky potěšit a podělit se s nimi o své myšlenky, pocity a názory. Často se v tisku o mně napsala i spousta (s odpuštěním) nesmyslů, proto jsem přivítala možnost uvést to konečně na pravou míru.

Jaké jsou vaše další plány?

Nedávno jsem trávila čas v rehabilitačním centru ADELI v Piešťanech, abych si zlepšila kondičku. To bych ráda pravidelně opakovala. Vše je pro mě fyzicky náročnější, ale snažím se, aby bylo možné zrealizovat koncerty i v letošním roce.

Rytmus života, David Laštovka, 2.1.2017

02.01.2017

Rozhovor

Překvapení: Bez lásky se nedá existovat

Překvapení, 2.1.2017

31.12.2016

Mala som nádherný rok. Ďakujem, že ste mi držali palce, veľmi si to vážim. Do nového roka 2017 Vám prajem veľa šťastia, zdravia a lásky. Vaša Marika

27.12.2016

Dominika Cibulková

Dnes som strávila veľmi príjemné chvíle, navštívila ma skvelá Dominika Cibulková:)

24.12.2016

Pokojný a požehnaný Štedrý večer. S láskou Vaša Marika

Pokojný a požehnaný Štedrý večer.

S láskou Vaša Marika

23.12.2016

Rozhovor

Blesk pro ženy: Jak bude Marika Gombitová slavit Vánoce? 

Pro Mariku Gombitovou jsou Vánoce nejkrásnější svátky v roce. Tráví je v kruhu svých nejbližších a jejich rodin a připravuje se na ně dostatečně dopředu. Zatímco někteří z nás loví dárky ještě

na poslední chvíli, tato slovenská zpěvačka je má už dávno doma. Pořizuje je totiž průběžně během celého roku. „Štědrý večer máme ve zvyku začít modlitbou a přípitkem, na stole nesmí chybět typická slovenská jídla jako kapustnica, bramborový salát a ryba,“ říká.

Máte nějaké Vánoce z dětství, které jsou pro vás nezapomenutelné?

V dětství pro nás byly každé Vánoce kouzelné. Naši rodiče dokázali navodit krásnou atmosféru, která ve mně rezonuje dodnes. Ráda vzpomínám, jak jsme trávili svátky – když jsem byla malá, připravovali jsme dárečky, vánoční stromek a pomáhali mamince při štědrovečerní večeři. Největším zážitkem potom byla Svatá mše, na kterou jsme se pokaždé všichni společně vydali do našeho kostela.

Pocházíte z muzikantské rodiny. Zpívali jste na Vánoce doma koledy? Jaká je vaše nejoblíbenější?

Tatínek hudbu miloval, hrál v kostele na varhany a krásně zpíval. Bratři měli svou kapelu a já s nimi také vystupovala. Takže i na Vánoce jsme všichni moc rádi muzicírovali a společně zpívali koledy. Těžko jmenovat jen jednu z nich, všechny byly pro nás nedílnou součástí vánočních dní.

Jaké byly vaše pocity, když jste se po tak dlouhé době objevila opět na pódiu?

Mám věrné publikum, které mě velmi podporuje a dává mi najevo svou lásku. To vřelé a milé přijetí mě moc potěšilo.

Přemýšlela jste v mezidobí o tom, že byste opět chtěla vystoupit? Nechyběla vám „světla reflektorů“?

Víte, jsem velmi vděčná za to, že i po nehodě jsem ještě zvládla natočit sedm alb a absolvovala jsem přes 150 koncertů a 116 televizních vystoupení. Světla ramp jsem si tedy užila do sytosti. Každý z nás si ale občas potřebuje i oddechnout.

Co se vlastně stalo, že jste se tolik uzavřela do sebe a odstřihla se od světa?

Nejdéle mimo branži jsem byla od roku 2008 do roku 2012. Moje rodinné zázemí tehdy nefungovalo a navíc se mi rozpadl i můj pracovní tým. Naštěstí ale zase vysvitlo slunce a já mohu pokračovat dál.

Ve své knize píšete, že nevíte, co by se stalo, kdyby v roce 2011 vaše přítelkyně nezakročily a nepomohly vám. Jakým směrem se ubíraly v tu dobu vaše myšlenky?

Každý má v životě období, kdy se mu daří víc a kdy méně. Velkým štěstím je, když má člověk přátele, na které se může spolehnout. Moje kamarádky Eva a Andrea jsou mi skutečnou oporou, a já si jejich přátelství a pomoci velmi vážím.

Co byl ten hlavní impulz, jenž vás donutil začít svůj život měnit? Byly to tyto dvě dámy?

Všichni máme tady na Zemi nějaké poslání. Mně byl dán do vínku talent, proto vím, že je mou povinností zpívat, a rozdávat tak lidem radost. Hřeje mě u srdce, že jsem v roce 2016 podnikla šest koncertů a mohla své příznivce trochu potěšit.

Co vám dnes dělá radost?

Nejradši jsem ve společnosti svých přátel a pejsků. S oblibou poslouchám hudbu, snažím se sledovat, co je v ní nového, a také hodně čtu.

Je něco, čeho v životě litujete, co jste vy sama mohla nějak ovlivnit?

V říjnu vyšla moje první oficiální autobiografie Úlomky vzpomínek. Jsem šťastná, že jsem se odhodlala tuto knížku napsat, ráda jsem se

s fanoušky podělila o svoje zážitky a myšlenky. Možná jen malinko lituji toho, že jsem to neudělala už dřív.

prozeny.blesk.cz, Marie Šilhová, 23.12.2016

13.12.2016

Rozhovor

Moja psychológia: Silu a nádej mi dáva viera

Silu a nádej mi dáva viera

Svoje súkromie si vždy strážila. K jej fanúšikom sa dostalo len málo overených informácií.

O to väčšiu radosť sme mali, keď Marika súhlasila s rozhovorom a ochotne odpovedala na otázky, ktoré určite zaujímajú aj vás.

V poslednom čase ste si veľmi neoddýchli. Máte za sebou kus práce. Či sa už bavíme o hosťovaní na koncerte Mira Žbirku, vašom narodeninovom koncerte alebo o knihe Úlomky spomienok. Odmenou za to všetko je do posledného miesta vypredaný koncert a nekonečne dlhý aplauz spojený so standing ovation. Istotne na to bolo treba vynaložiť veľa sily. Kde sa vo vás berie?

Tú silu mi dáva láska k hudbe, k práci, ktorú som si zvolila, a predovšetkým je to moje publikum, moji verní fanúšikovia. Som šťastná, že mám vytvorené pevné zázemie a okolo seba tím ľudí, ktorí mi pri realizácii takýchto projektov pomáhajú. Snažila som sa dať do všetkého maximum a že sa to nakoniec podarilo, ma úprimne teší.

Prezradíte nám niečo zo zákulisia koncertu, prípadne prípravy knihy?

Môj narodeninový koncert „Marika Gombitová & priatelia“ sa konal v októbri v Bratislave a zaspievali sme si tu spoločne s kolegami zo Slovenska a z Čiech. Koncert usporiadala moja agentúra Crystal Studio a prípravy sa začali už na jeseň minulého roka. Organizovali sme taký galakoncert po prvý raz, preto som nad všetkým veľmi starostlivo rozmýšľala a k veciam pristupovala o to zodpovednejšie. Spolupracovali sme s viacerými firmami a aj tu som mala šťastie na veľkých profesionálov. Čo sa týka knihy, myšlienkou spísať moje spomienky som sa zaoberala už dlhší čas. Občas ma trápilo, že niektoré záležitosti nemám možnosť ovplyvniť, preto napísať vlastnú knihu a uviesť veci na pravú mieru bolo pre mňa príhodným riešením. Na knižke som pracovala viac ako rok. Vychádzala som zo svojich poznámok a celá kniha je koncipovaná tak, ako som ja videla jednotlivé udalosti, sú tu zaznamenané moje myšlienky a pocity, skrátka môj uhol pohľadu.

Robíte prácu, ktorú milujete. Dokázali ste sa prijať a je na vás vidieť, že sa máte rada. To je často práca na celý život a nie každý je v tom úspešný. Prezradíte nám, ako sa vám to podarilo?

Celá naša rodina žila hudbou, takže som už odmala vedela, čím by som raz chcela byť a logicky som k tomu smerovala. Podriadila som tomu veľa, niekedy na úkor súkromia. S odstupom času toho možno niekedy v kútiku duše ľutujem, ale to je život. Som však veľmi vďačná, že stále môžem robiť prácu, ktorá ma napĺňa a teším sa z toho. A ako sa to podarilo? Snažím sa rešpektovať seba samú takú, aká som, to je najdôležitejšie. Aby bol človek vyrovnaný a mohol mať rád ostatných, musí mať rád najprv sám seba.

Vaša viera v Boha je známa. Určite vám pomáhala aj v uplynulých desaťročiach. Veríte v osud, alebo si myslíte, že má človek väčšinu vecí len vo svojich rukách?

Vieru mám v sebe zakorenenú už od detstva. Rodičia ma svojím správaním, svojou láskavosťou a pokorou prirodzene viedli k tomu, ako žiť a aké pravidlá dodržiavať. Keď mám svoju vieru, či už je to viera v Boha alebo keď verím v samú seba, vždy ma to posúva nesmierne veľkým spôsobom ďalej. Je jedno, v čo človek verí, ale veriť je podstatné. Keď člověk robí niečo, čo ho napľňa šťastím, túži po tom, aby to nemalo koniec. A práve to, čo robí človek v spojení s Bohom, naberá dimenziu večnosti.

Čo pre vás znamená nádej? (Bola vo vašom živote situácia, kedy ste naozaj v niečo „takmer stratené“ dúfali a ono sa to nakoniec všetko obrátilo na dobré?)

Keď sa mi v roku 1980 stala nehoda, celý život sa v jedinom okamihu zmenil. Postupom času som prehodnotila, čo je k bytiu dôležité a čo menej. Mala som však pevnú vôľu nevzdať sa, pretože stále tu predsa bola nejaká nádej. A snažila som sa preto zo všetkých síl.

S ktorými ľuďmi z vašej brandže sa vám spolupracuje najlepšie a prečo?

U Mekyho Žbirku mám rada jeho humor, vážim si ho pre jeho muzikálnosť a profesionalitu. Máme to tak, že keď začneme spoločne spievať, naše hlasy dobre ladia, funguje to takmer samo. Janko Lehotský ma objavil, zložil mi veľa pesničiek, takže mu vďačím za mnohé. Veľmi ma potešilo, že sme sa teraz všetci stretli na mojom narodeninovom koncerte a spoločne si zaspievali. Básnik a textár Kamil Peteraj je pre mňa veľmi blízky človek. Napísal mi prekrásne texty, vlastne otextoval všetkých 9 mojich sólových albumov. Spája nás dlhoročné priateľstvo.

Niekedy má človek v živote také šťastie, že pri ňom stoja jeho blízki v každej i tej najťažšej chvíli. Máte vo svojom okolí i vy osobu/osoby, bez ktorých si svoj život už ani neviete predstaviť?

Moje ochrnutie je vyššie, zasiahlo mi bránicu a brušné svaly a preto potrebujem pri otáčaní a polohovaní asistenciu. Bez dobrých ľudí okolo seba sa skrátka nezaobídem. Čas preveril, že ich okolo seba mám a som za to veľmi vďačná. Moje kamarátky Evka a Andy stoja celé roky pri mne a ja si ich veľké priateľstvo a pomoc nesmierne vážim.

Láskou ku zvieratám sa netajíte… 🙂

Vždy som mala rada psov. Už keď som bola malá, mali sme doma psíčka. Moja mamička pomáhala ako dobrovolníčka Červeného kríža v nemocnici v Stropkove a vždy, keď odchádzala na autobus, sprevádzal ju náš Punťo, ktorý ju zbožňoval. Museli sme ho strážiť, lebo chcel zakaždým nastúpiť s ňou. Pár rokov po nehode, od roku 1985, som mala jorkšíra Pima. Keď som koncertovala na Slovensku a v Čechách, bol stále pri mne. Zo svojich dvoch bišónikov, Lásky a Luckyho, sa teším už štyri roky – čas tak rýchlo letí. Sú neuveriteľne hraví a prítulní, keď cvičím v štúdiu, často ma oddane pozorujú tak dlho, až ich prepadne únava. Spoločne aj cestujeme, skrátka, zažívame veľa krásneho.

Ste jedinečnou osobnosťou slovenskej populárnej hudby. Ako sa ňou človek stáva? Ako vzniká ten pomyselný koktail úspechu? Je to len čistý dril, alebo je potrebná i štipka viery, šťastia… a ďalších ingrediencií?

Na to je ťažké odpovedať. Predovšetkým je potrebné byť trpezlivý, vytrvalo na sebe pracovať a nevzdávať sa. Ja som mala od začiatku šťastie na dobré autorské zázemie, to bol mimoriadny vklad. Čoskoro som sa aj snažila byť sebestačná, skladať si vlastné pesničky.

Modus bola vaša srdcová záležitosť. No vy ste odišli, pretože ste si to chceli vyskúšať sama. Boli ste celý život usilovnou a samostatnou? Alebo sa táto vlastnosť cibrila s pribúdajúcim vekom a skúsenosťami?

Speváci sú skrátka sólisti. Áno, lákalo ma byť len sama za seba, chcela som si to skúsiť. Už v roku 1983 som pravidelne koncertovala s mojím recitálom

„Mince na dne fontán“ v Štúdiu S, kde ma ešte sprevádzal Modus. Moje najdlhšie koncertné turné s názvom „Adresa ja, adresa ty“ prebiehalo v rokoch 1985 – 1987 po Slovensku aj v Čechách a to už som mala vlastné kapely. Spätne som za to nesmierne vďačná, že aj po tak ťažkej nehode som zvládla podniknúť ešte viac ako 150 koncertov. Silu a radosť mi dáva aj komponovanie, po úraze som vydala sedem albumov a spolupracovala s takými osobnosťami ako Peter Breiner, Vašo Patejdl, Andrej Šeban, Gabo Dušík, Štefan Hegedűš, Marcel Palonder, Henry Tóth, Tomáš Zubák a iní.

Niekedy stretne človek niekoho, kto v ňom zanechá hlbokú stopu. Či už myšlienkou, alebo správaním. Je niekto taký vo vašom živote?

Takých ľudí, ku kterým prechovávam úctu a obdiv, je viac. Na prvom mieste je môj otecko, to on ma priviedol k hudbe a veľmi ma vo všetkom podporoval. Nesmierne som ho ľúbila. Nezabudnuteľným zážitkom pre mňa boli dva dni strávené v spoločnosti Stevieho Wondera. Moje pocity z tohto stretnutia sa jednoducho nedajú ani opísať. Človek to musí iba prežiť, aby pochopil a pocítil to krásno a čistotu, ktorá vyžaruje z tohto človeka. Naozaj iba skromní ludia, ktorí poznajú rebríček trvalých hodnôt, v živote dokazujú svoju veľkú vnútornú silu, to čo vedia a práve tým sú veľkí. Veľmi si vážim aj naše priateľstvo s filantropom Julkom Hronom.

K čomu z Vášho detstva sa najradšej vraciate? Ktoré chvíle sú pre Vás najdôležitejšie, najpríjemnejšie, najurčujúcejšie?

Mala som krásne detstvo a starostlivých, milujúcich rodičov. Ockovou najväčšou láskou a vášňou bola hudba, už ako malú ma bral do kostola, kde hrával. Neskoršie ma na moje priane zapísal do LŠU. V suteréne našej letnej kuchyne mi zariadil izbičku, v ktorej som hrávala na gitaru, spievala a skladala prvé pesničky. Bolo to moje malé kráľovstvo. Bratia mali svoju kapelu Matador a keď som mala dvanásť, pridala som sa k nim. Moja sestra sa hudbe nevenovala, ale vždy sme mali tiež pekný vzťah.

Človek sa často zahľadí do minulosti a nechá sa ňou zviazať alebo sa, naopak, pozerá do budúcnosti až príliš a uverí prísľubom zajtrajška, no zabúda žiť tu a teraz. Čo či kto vám pomáha uvedomovať si silu prítomného okamihu a vychutnávať si chuť života, či už je sladká alebo horkastá?

Určite žijem radšej prítomnosťou. Teraz som síce musela pri písaní mojej novej biografie veľa spomínať, ale často to bolo aj veľmi milé. Som narodená v znamení Panny, takže na všetko pozerám veľmi realisticky, ale v srdci mám sny, ktorým verím.

Ani netreba zdôrazňovať, že milujete spev a hudbu. Máte však aj ďalšie veci, ktoré rada robíte?

Sú to úplne bežné veci – rada trávim čas so svojimi blízkymi a radosť mi robia moji bišónikovia, s obľubou počúvam hudbu alebo čítam.

Čomu ste sa venovali v poslednom čase?

Po jesenných koncertoch som chcela nabrať trochu síl, preto som časť novembra strávila v rehabilitačnom centre ADELI MEDICAL CENTER v Piešťanoch. Absolvovala som množstvo odborných terapií a veľmi rada by som sa sem vrátila aj nabudúce. Obdivujem odbornú prácu fyzioterapeutov, ale aj celého tímu centra. Bola tam príjemná rodinná atmosféra.

Kde vás najbližšie budeme môcť vidieť a počuť?

Tretieho decembra vystúpim na charitatívnom projekte Srdce pre deti, galavečer v priamom prenose odvysiela televízia JOJ. Všetkých fanúšikov srdečne pozývam na autogramiádu mojej životopisnej knihy Úlomky spomienok, ktorá sa bude konať 12. decembra v kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej ulici v Bratislave. Nerada sľubujem niečo vopred, pretože všetko záleží na mojom aktuálnom zdravotnom stave, ale budúci rok by som opät rada potešila fanúšikov koncertným vystúpením.

Toto číslo Mojej psychológie je venované vzťahom. A medziľudské vzťahy sú jednou z najťažších vecí. Zároveň sa na nich najviac učíme, rastieme. Čo by mal človek dávať do vzťahu, aby prinášal osoh a slúžil potešeniu?

Predovšetkým lásku, rešpekt a toleranciu. Láska, to je ta najdôležitejšia vec na svete. Nielen v partnerskom vzťahu, ale aj k práci, k iným ľuďom – podstatou všetkého, čo človek robí, je láska. Bez lásky sa skrátka nedá existovať.

Prezradíte nám, aké je vaše životné krédo?

Oplatí sa bojovať a nestrácať vieru. Život za to stojí.

Moja psychológia, text: Oldrich Kosť, 13.12.2016

12.12.2016

Krst a autogramiáda v Bratislave

Krst a autogramiáda knihy Úlomky spomienok (Marika Gombitová, Miroslav Graclík)

kníhkupectvo Panta Rhei, Poštová, Bratislava, 12.12.2016

YouTube player
YouTube player

12.12.2016

Rozhovor

Slovenka: Láska musí zvíťaziť nad zlom 

Láska musí zvíťaziť nad zlom

Ľudia na jej návrat veľmi dlho čakali, no dočkali sa. Marika Gombitová je ako svieži vánok pozitivizmu a novej chuti do života. Znova spieva, vystupuje, stretáva sa s fanúšikmi, teší sa z každého nového dňa. Aké budú jej sviatky, koľko tajných komnát otvorila vo svojej autobiografickej knihe, ale aj to, čo sú medové žuvačky, prezradila v nasledujúcom rozhovore, ktorý poskytla Slovenke.

Ľudia bez ohľadu na to, či vás poznajú osobne, alebo nie, vravia vám tak krásne familiárne, Marika…

Áno, stáva stáva sa mi to často a je to veľmi milé, funguje to tak vlastne celé roky. V tom oslovení cítim ich lásku, a to ma samozrejme nesmierne teší.

Stále ste im blízka, človek, ktorého majú radi a prajú mu len to najlepšie.

Keď sú ľudia prajní, je to úžasný pocit. Verím v to, že keď sa človek správa pekne, v dobrom sa mu to vráti.

Keď som čítala vašu knihu Úlomky spomienok, dojala ma jedna z vášho detstva. Hovorili ste o tom, ako váš otecko včeláril a vy s ním. Toto isté som prežila aj ja… Tiež ste dostávali za odmenu pri točení medu medové žuvačky?

(Smiech.) Keď otecko stáčal z plástov med, tak zvyšok pozbieral. Tieto kúsky plástu boli obalené medom a my sme ich s blaženým pocitom žuvali. Pamätám si, že mi to tiež prišlo na myseľ, keď som nahrávala pesničky pre film režiséra Juraja Jakubiska Tisícročná včela. Na medové žuvačky sa skrátka nedá zabudnúť.

Ako dlho ste v duchu zoraďovali a selektovali spomienky, myšlienky, ktoré do knihy dať a nedať?

Knižku som intenzívne pripravovala viac ako rok. Mala som dosť jasnú predstavu, ako by mal jej obsah vyzerať. Vedela som, že chcem úprimne hovoriť o svojom živote, neodhaľovať senzácie, ale svoje ja. Podľa milo pozitívnych ohlasov verím, že to fanúšikovia a čitatelia ocenili.

Krásne ste spomínali i na zvieratká, robia vám v súčasnosti nejaké zvieratká spoločnosť? Niečo huňaté, túlivé, čo vám robí dobrú náladu?

Áno, mám dvoch psíčkov, bišónikov. Sú to dvojičky a volajú sa Láska a Lucky. Zažívame spolu mnoho veselých chvíľ, dávajú mi veľa energie a elánu.

V knihe otvárate nielen 13., ale asi aj 27. tajnú komnatu svojho života. Cítili ste potrebu povedať všetko a vysvetliť mnoho neprávd, ktoré o vás počas posledných rokov kolovali?

Myšlienkou uverejniť svoje spomienky som sa zaoberala už dlhší čas. Občas ma trápilo, že niektoré záležitosti nemám možnosť ovplyvniť, preto napísať vlastnú knižku a uviesť veci na pravú mieru bolo pre mňa vhodným riešením.

Mali ste pocit, že ste to fanúšikom dlžili?

V predvianočnom čase som skôr chcela svojich priaznivcov potešiť a dať im niečo zo seba. Mala som veľa zážitkov, hudobných i osobných, ktoré neboli nikdy publikované, a tiež fotky, ktoré som zatiaľ nevyužila a rada som sa o ne teraz s mojimi fanúšikmi podelila.

Počas vašej odmlky sa o vás hovorilo ako o bájnej bytosti, a každý, bez ohľadu na to, či má, alebo nemá rád vašu hudbu, očakával váš návrat. Aký bol ten impulz, že ste si definitívne povedali dosť, idem opäť ľuďom otvoriť svoju náruč?

Pre mňa je veľmi dôležité, aby som mala vytvorené pevné zázemie a okolo seba tím ľudí, na ktorých sa môžem stopercentne spoľahnúť. To sa mi teraz podarilo a som za to nesmierne vďačná.

Aké budú vaše tohtoročné Vianoce? S kým ich strávite?

Vianoce budem tráviť s mojimi najbližšími a ich rodinami, tak ako v minulých rokoch. Štedrý večer zakaždým začíname modlitbou a poďakovaním za celý uplynulý rok. Na štedrovečernom stole bude tradične prichystaná kapustnica, zemiakový šalát a vyprážaná ryba.

Ste veriaca, ako tieto sviatky vnímate v rámci i mimo kontextu viery?

Pre mňa sú Vianoce najkrajšie sviatky roka. Sviatky pokoja, mieru, lásky, pokory a spolupatričnosti. Žijem takou zvláštnou pohodou, asi ako každý, kto sa teší na Vianoce a má taký pekný pocit túžby stretnúť sa s najbližšími. Rada sa v mysli vraciam do detstva, naši rodičia vedeli navodiť krásnu atmosféru, ktorá vo mne zostala až doteraz. Spomínam, čo sme prežili, ako sme trávili sviatky – keď som bola malá, pripravovali sme darčeky, vianočný stromček a pomáhali pri štedrovečernej večeri. Najkrajšia bola svätá omša, na ktorú sme sa potom všetci spoločne vydali.

Keď ste ako ani nie 25-ročná týždne a mesiace ležali v nemocnici a rozmýšľali o svojom ďalšom osude, Vianoce to boli zrejme neradostné. Nad čím ste v tej chvíli najintenzívnejšie uvažovali? Čím ste sa chlácholili?

Aj v nemocnici sa našťastie našli ľudia, ktorí chápali, ako mi je, a pomáhali mi tie ťažké časy prekonať. Ponúkli mi svoje priateľstvo a boli pri mne. Za ich pochopenie, ľudskosť a trpezlivost som im dodnes nesmierne vďačná.

Nedávno vám česká speváčka Lucka Bílá darovala svoju novozískanú sošku Zlatého Slávika. S akými pocitmi ste tento nezvyčajný darček prebrali?

Od Lucie to bolo veľmi milé gesto, ona je taký bezprostredný človek. Po galavečeri sme sa stretli aj v šatni a ešte raz som sa jej poďakovala. Slávik má u mňa doma čestné miesto a pripomína mi tak tento báječný večer.

Počas svojej kariéry ste získali niekoľko ocenení od poslucháčov, ale i hudobných odborníkov. Ako ich s odstupom času vnímate?

Hreje ma pri srdci, keď sa moja hudba ľuďom páči a každú jednu cenu si nesmierne vážim. Som vďačná, že aj v dnešnej uponáhľanej dobe si fanúšikovia nájdu čas, aby ma potešili a vyjadrili mi podporu.

Čo z hľadiska hudobného pripravujete v roku 2017 pre svojich fanúšikov? Na čo sa môžeme tešiť?

Nerada sľubujem niečo vopred, ale rada by som vystúpila aj v nasledujúcom roku. Rokovania s agentúrou o koncerte prebiehajú, ale zatiaľ by bolo predčasné o tom hovoriť.

Čo by ste odkázali ľuďom, ktorí z nejakého dôvodu nemôžu mať „šťastné a veselé“ podľa ich predstáv a Vianoce sú pre nich viac skľúčujúce ako radostné?

Aby hlavne nestrácali vieru a nádej. Všetkým by som veľmi priala, aby na Vianoce nikto nebol sám a aby láska zvíťazila nad všetkým zlom.

Ide z vás nekonečná pozitívna energia, kde si dobíjate svoje baterky vy?

Snažím sa myslieť pozitívne, teším sa z každého nového dňa. Rada trávim čas v spoločnosti priateľov a so svojimi psíkmi, to ma robí naozaj šťastnou.

V knihe veľmi krásne opisujete svoju rodnú dedinku. Zaujímalo by ma, kedy ste ju navštívili naposledy?

Je to už dlhší čas, ale keď som v septembri koncertovala v Košiciach, s mnohými ľudmi z Turian nad Ondavou som sa opäť stretla.

Ktoré miesto v nej bolo pre vás najčarovnejšie?

Asi najmagickejším miestom je pre mňa tamojší kostolík.

V poslednom čase vás bolo vidno na niekoľkých akciách, zdá sa, že ste vo veľmi dobrej forme. Ako sa zdravotne momentálne cítite?

Ďakujem za opýtanie, v rámci možností dobre. V novembri som navštívila rehabilitačné centrum ADELI v Piešťanoch, kde som absolvovala veľké množstvo odborných terapií, aby som si zlepšila kondičku. Teší ma, že môžem opäť pozvoľne pracovať.

Ste bezpochyby veľmi citlivá žena, preto by ma zaujímal váš pohľad na dnešné smerovanie spoločnosti i našej krajiny. Čo vás teší a čo, naopak, zarmucuje na treťom tisícročí?

Myslím, že posolstvo mojej pesničky Ži a nechaj žiť je teraz nanajvýš aktuálne, možno viac, ako kedykoľvek predtým.

Je niečo, čo by sme si mali dať všetci ako záväzok do nového roka?

Bola by som rada, keby sa ľudia viac tolerovali a mysleli aj na šťastie druhých.

Slovenka, 12.12.2016, autor: D. Vidová

09.12.2016

Rozhovor

Téma: Už se umím radovat z maličkostí 

Téma, 9.12.2016

09.12.2016

Srdečne Vás pozývam na autogramiádu v Bratislave

pondelok 12.12.2016, 17:00, Panta Rhei, Poštová, Bratislava 

Teším sa na Vás všetkých, Marika

03.12.2016

Srdce pre deti

foto © Silvia Árestová

YouTube player

02.12.2016

25. výročie AUTO-IMPEX

Spoločnosť AUTO-IMPEX môjho priateľa Julka Hrona oslávila 25. výročie. Bolo mi cťou zaspievať v Divadle Aréna a dať mu tak malý darček. foto © Silvia Árestová

29.11.2016

Rozhovor

Blesk: Lítost? Z té jen bolí hlava 

Lítost? Z té jen bolí hlava!

Dodala lesk letošním Slavíkům. Marika Gombitová zazpívala s Miro Žbirkou hit Nespalme to krásné v nás

a zvedla celé karlínské divadlo ze sedadel.

Jak jste prožívala přímý přenos předávání Slavíků?

„Byl to úžasný pocit. České publikum je skvělé. Byla jsem šťastná a dojatá. Navíc, když mi přišla Lucie Bílá dát svého Slavíka! Znám

ale tu radost už z prvních letošních koncertů v Praze a Ostravě. Vůbec jsem takové přijetí neočekávala. Vřelé a milé.“

Nepřijedete koncertovat častěji?

„Je pravda, že začala jednání o velkém koncertu, ale zatím není nic domluveno. Bylo by nyní předčasné o tom mluvit.“

V poslední době jste si moc nevydechla, máte za sebou kus práce. Jak jste se na vystoupení připravovala?

„Jsem vděčná za to, že mám doma malé studio, takže v něm můžu trávit čas kdykoli. Před podzimními koncerty jsem se intenzivně připravovala dvě až tři hodiny denně. Dělám hlasová cvičení, která mě naučil fenomenální hlasový pedagog František Tugendlieb. Hodně sázím na zodpovědnou přípravu. A velkou podporu mám ve svém týmu, na který se mohu kdykoli spolehnout.“

Je těžší zpívat vsedě než vestoje?

„Musela jsem se naučit jinak dýchat, protože mám v důsledku poranění oslabenou bránici. Po nehodě jsem ale absolvovala více než

sto padesát koncertů, takže jsem se s tím snad nějak vypořádala.“

Nechala jste si ušít nové šaty na koncerty?

„Ano, pro návrh kostýmů jsem oslovila známého slovenského návrháře Fera Mikloška. Jeho tvorba se mi velmi líbí, je nápaditá

a originální. Vsadili jsme na elegantní styl.“

Vyšla vaše první oficiální autobiografie s názvem Úlomky vzpomínek. Proč právě takový název? A co vás k jejímu napsání přimělo?

„Celá kniha stojí především na mých osobních vzpomínkách, jak jsem jednotlivé události viděla a jak si je pamatuji. Úlomky vzpomínek je název mé písničky a řekla bych, že se i k této biografii pěkně hodí. Největší motivací pro mě bylo potěšit fanoušky, podělit se s nimi

o své myšlenky, pocity a postoje.“

Takže jde o skutečnosti, které ještě nikdy nezazněly?

„Měla jsem mnoho zážitků, hudebních i osobních, které nebyly nikdy publikovány, a také fotky a materiály, které jsem zatím nevyužila. To bylo hlavním důvodem, proč jsem se rozhodla vydat své vzpomínky knižně.“

V té knize odhalujete dost i ze svého soukromí, což jste nikdy nedělala. Proč?

„Chtěla jsem, aby to bylo poutavé vyprávění, ale především jsem dbala na to, aby zůstalo autentické. Tím textem jsem intenzivně žila více než rok. Vycházela jsem ze svých zápisků, aby některé události nezapadly prachem a dodržela se časová posloupnost. Věděla jsem celkem přesně, jak by měla kniha vypadat, a při popisování životních peripetií jsem se snažila být opravdu upřímná.“

Říká se, že člověk nejvíc lituje toho, co neudělal. Máte něco takového, co jste neudělala a mrzí vás to?

„Na všechno se dívám z té lepší strany, snažím se být pozitivní. Nemá smysl něčeho litovat, jen z toho člověka bolí hlava.“

S kterými kolegy se vám spolupracuje nejlépe a proč?

„U Mekyho Žbirky mám ráda jeho humor. Vážím si ho pro jeho muzikálnost a obrovskou profesionalitu. Máme to tak, že když společně zpíváme, naše hlasy dobře ladí, funguje to téměř samo. Janko Lehotský, kapelník skupiny Modus, mě objevil a složil mi hodně písniček, takže mu vděčím za mnohé. Básník a textař Kamil Peteraj je pro mě velmi blízký člověk. Napsal mi překrásné texty, vlastně otextoval všech mých devět sólových alb. Spojuje nás dlouholeté přátelství.“

Jak se vám líbí váš hit Vyznanie v podání jiných interpretů?

„Tak to chodí i ve světě, že někdo přezpívá skladbu jiného umělce. Nikdy jsem takovou potřebu neměla a těší mě, že naprostá většina mého repertoáru je původní tvorba. Celkem jsem nazpívala dvě stě třicet pět písniček a z toho jsou jen dvě převzaté, které jsem nahrála v začátcích kariéry. Tvořit vlastní hudbu mě naplňuje nepopsatelně víc.“

Propadla jste Facebooku a internetu vůbec?

„Možnost informovat fanoušky o svém hudebním životě prostřednictvím Facebooku a mých webstránek je pro mě skvělá věc. Například v poslední době mě na sociální síti velmi potěšily mimořádně krásné reakce fanoušků na mou novou knížku.“

Co vám ještě dělá radost?

„Úplně obyčejné věci. Ráda poslouchám hudbu, čtu a trávím čas se svými psíčky, bišonky. Jsou to dvojčata a jmenují se Láska a Lucky.“

Jaká hudba vás povznáší?

„Mám ráda Janis Joplin a Sarah Brightman. Hodí se takříkajíc do každého počasí.“

Odvážíte si z Prahy něco na památku?

„Kromě nádherných pocitů vlastně nic. Vůbec jsme s mým týmem neměli čas vyrazit do města. V Praze na nás čekala spousta příjemných akcí včetně autogramiády. Bylo to hodně časově náročné.“

Co byste si přála do nového roku?

„Zdraví a hlavně dostatek sil. Abychom všichni byli šťastní v osobním životě. Všem přeju lásku a zdraví.“

Hana Höschlová, Blesk, 29.11.2016

28.11.2016

Krst a autogramiáda v Prahe

Krst a autogramiáda knihy Úlomky spomienok (Marika Gombitová, Miroslav Graclík)

Palác knih Luxor, Praha, 28.11.2016

Objednanie knihy:

Úlomky vzpomínek (CZ) … neoluxor.cz, bux.cz

Úlomky spomienok (SK) … pantarhei.sk, bux.sk

foto © Herminapress

ostatné: archív MG

27.11.2016

Český slavík Mattoni 2016, galavečer

videá, fotky, výsledky … 

Výsledky

26.11.2016

Český Slavík Mattoni 2016, skúška

foto © archiv MG

23.11.2016

Rozhovor

Metro: Ve vlastní knize můžu vysvětlovat

Milí fanúšikovia,

3. decembra 2016 vystúpim na charitatívnom projekte Srdce pre deti.

Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal ► tu

Vaša Marika

21.11.2016

Srdce pre deti

3. decembra 2016 vystúpim na charitatívnom projekte Srdce pre deti. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal… 

Milí fanúšikovia,

3. decembra 2016 vystúpim na charitatívnom projekte Srdce pre deti.

Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal ► tu

Vaša Marika

04.11.2016

Vystúpenie na Českom slavíku Mattoni

26. novembra vystúpime s Mekym na vyhlásení cien speváckej popularity Český slavík Mattoni. Slávnostny galavečer bude v priamom prenose vysielať televízia Nova. 

26. novembra vystúpime s Mekym na vyhlásení cien speváckej popularity Český slavík Mattoni.

Slávnostny galavečer bude v priamom prenose vysielať televízia Nova.

www.ceskyslavikmattoni.cz

03.11.2016

Krsty knihy s autogramiádou

Milí fanúšikovia, rada by som Vás pozvala na verejné krsty mojej životopisnej knihy „Úlomky spomienok“ spojené s autogramiádou. Uskutoční sa 28.11. v Paláci knih Luxor v Prahe a 12.12. v kníhkupectve Panta Rhei v Bratislave … 

Milí fanúšikovia,

rada by som Vás pozvala na verejné krsty mojej životopisnej knihy „Úlomky spomienok“ spojené s autogramiádou.

Uskutoční sa v pondelok 28.11. o 16:00 v Paláci knih Luxor v Prahe (na Václavskom námestí)

a 12.12.2016 o 17:00 v kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej ulici v Bratislave.

Teším sa na naše stretnutie, Marika

26.10.2016

Český slavík Mattoni 2016

Mariku je možné podporiť v kategórii Slavíci bez hranic.

Stačí poslať sms správu SK 9 GOMBITOVA MARIKA

na číslo 736 37 37 37 Vopred ďakujeme za Vaše hlasy.

Mariku je možné podporiť v kategórii Slavíci bez hranic (pre najobľúbenejšieho slovenského interpréta v ČR).

Stačí poslať sms správu SK 9 GOMBITOVA MARIKA na číslo 736 37 37 37.

Hlasovanie prebieha do 20.11. Vopred ďakujeme za Vaše hlasy.

www.ceskyslavikmattoni.cz

21.10.2016

Teaser

ukážka z pripravovanej videospomienky na turné Road to Abbey Road 

YouTube player

18.10.2016

Zlatá lýra

18.10. o 20:15 na Dvojke 

YouTube player

13.10.2016

Narodeninový koncert Marika Gombitová & priatelia

videá, recenzia 

YouTube player
YouTube player
YouTube player

13.10.2016

Narodeninový koncert Marika Gombitová & priatelia

fotky 

12.10.2016

Narodeninový koncert Marika Gombitová & priatelia

Toľko dobrej energie vo vzduchu. Som šťastná za svojich fanúšikov a priateľov. Ďakujem Vám, s láskou Marika 

V mene mojej agentúry CRYSTAL STUDIO, ktorá bola organizátorom narodeninového koncertu, sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali… 

V mene mojej agentúry CRYSTAL STUDIO, ktorá bola organizátorom narodeninového koncertu, sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na jeho realizácii:

mojim manažérkam Evke Kožejovej, Andrejke Pakesovej, produkčnej firme NOGUP – Jiřímu Jurtinovi, Lucke Lehotskej, Silvii Árestovej, Tomášovi Matejkovi, režisérovi Janovi Froncovi a jeho týmu, Štefanovi Hegedüšovi, Lacovi Demčákovi, Tomášovi Zubákovi, Rolovi Kubinovi, Tomášovi Eibnerovi a Saške Blanarovičovej, všetkým interpretom, kapelám, riaditeľke hotela Hilton Rozwithe Bieber Kováčikovej, Martinovi Krekáčovi, Števovi Skrúcanému, Romanovi Bombošovi, mediálnym partnerom, sponzorom a všetkým technickým pracovníkom.
Veľká vďaka za všetko.
S láskou
Vaša Marika

12.10.2016

Marika Gombitová, Miroslav Graclík – Úlomky spomienok

prvá oficiálna autobiografia Mariky Gombitovej 

Na pulty slovenských aj českých kníhkupectiev sa dostala prvá oficiálna autobiografia Mariky Gombitovej s názvom Úlomky spomienok. Novinka, ktorá je speváčkinou intímnou spoveďou, čitateľovi predstaví jej boj či odhodlanie nevzdať sa, keď sa zdá všetko stratené… Kniha obsahuje aj veľké množstvo doposiaľ nepublikovaných fotografií.

Marika Gombitová, Miroslav Graclík – Úlomky spomienok (SK) … objednanie – bux.sk, pantarhei.sk, martinus.sk

Marika Gombitová, Miroslav Graclík –  Úlomky vzpomínek (CZ) … objednanie – bux.cz, neoluxor.cz

11.10.2016

Narodeninový koncert, skúšky

Marika Gombitová, Miroslav Graclík – Úlomky spomienok (SK) … objednanie – bux.sk, pantarhei.sk, martinus.sk

Marika Gombitová, Miroslav Graclík –  Úlomky vzpomínek (CZ) … objednanie – bux.cz, neoluxor.cz

26.09.2016

Rozhovor s Marikou

pre Korzár 

Práve ste ako hosť absolvovali turné s Mirom Žbirkom. Ako ste sa cítili? Neoľutovali ste,

že ste prijali pozvanie? Predsa len, zrejme to bolo fyzicky vyčerpávajúce.

Cítila som sa výborne, zažili sme na koncertoch úžasnú atmosféru a najmä, mala som fantastický pocit z toho, ako ma publikum prijalo. To sa nedá opísať, je to niečo, čo ma napĺňa veľkou energiou. Niet krajšieho zážitku ako je spätná väzba medzi publikom a spevákom a ja sa chcem zo srdca poďakovať všetkým, ktorí ma tak vrelo prijali. Zistila som, že mám mimoriadne verných fanúšikov, veľmi im ďakujem a srdečne ich pozdravujem!

Vďaka tomu ste po dlhom čase prišli do Košíc. Bol tento koncert ovplyvnený možno istou nostalgiou, keďže ste naša – východniarka – a v Košiciach ste študovali strednú školu? Aké spomienky sa vám viažu k tomuto mestu?

Je to radostná a vzrušujúca nostalgia. Vrátila som sa tam, odkiaľ som vyšla. Vždy som bola hrdá na to, že som začínala v Košiciach, hlásila som sa k tomuto mestu a dodnes ho mám v srdci zapísané a zviazané s najkrajšími spomienkami. Mám tu veľa priateľov, známych a vždy sa teším na naše stretnutia. Domov je domov a ja mám k mojim Košiciam vrúcny vzťah.

A čo vaše rodisko – obec Turany nad Ondavou, máte tam nejaké väzby?

Ten kontakt je skôr sporadický, ale samozrejme, je stále živý. Ak mi môj zdravotný stav dovolí, určite by som sa chcela do Turian pozrieť. Som veľmi šťastná, že na náš koncert pricestovali moji bratia s rodinami a aj pán starosta Ján Jakubov. Urobili mi veľkú radosť.

Fanúšikovia vás ako hosťa na turné Mira Žbirku nadšene privítali, tešia sa aj na váš októbrový narodeninový koncert. Budú nasledovať ďalšie potešujúce informácie? Nechystáte aj ďalšie koncerty, prípadne vydanie CD?

Všetkých prosím, vydržte, na všetko príde, chce to čas. Som šťastná, že mi môj zdravotný stav dovolil objaviť sa znova na pódiu, ostatné sa uvidí. Nerada sľubujem niečo dopredu.

Nedávno ste oslávili okrúhle životné jubileum, pri ktorom sa zvykne bilancovať, ďakovať, aj vyslovovať želania. Môžete prezradiť,za čo ste najviac vďačná? A čo ste si želali pri sfukovaní sviečok

na narodeninovej torte?

Za mojich úžasných rodičov, od ktorých som dostala lásku a talent, za moje dve priateľky Evku a Andy, ktoré mi vytvorili fantastické rodinné i pracovné zázemie, za mojich priateľov a za to, že napriek ťažkému osudu mi dal Boh toľko sily, aby som mohla rozdávať radosť.

Marika v Košiciach

Zvládala štúdium strojníctva i hudbu

Marika Gombitová pochádza z obce Turany nad Ondavou v okrese Stropkov a svoje prvé spevácke skúsenosti začala zbierať v kapele svojich troch bratov s názvom Matador.

Popri tom navštevovala ľudovú školu umenia, kde sa učila hrať na klavíri aj gitare.

Po základnej škole si síce podala prihlášku na konzervatórium, no neprijali ju. Náhradné riešenie bola strojnícka priemyslovka v Košiciach.

Hudby sa však nevzdala. Aj keď to nebolo ľahké, počas štyroch rokov, čo prežila v Košiciach, sa jej podarilo skĺbiť štúdium strojníctva s hudbou.

Vystupovala so skupinou Profily, po čase prešla k orchestru Júliusa Olajoša.

Dodnes mnoho Košičanov spomína, že im spievala na stužkových slávnostiach či plesoch.

A jedna z takých akcií – ples športovcov, jej zmenila život. Prišiel si ju tam vypočuť Janko Lehotský, ktorý sa až v Bratislave dozvedel,

že na východe je jedna mimoriadne talentovaná speváčka.

Po plese sa jej spýtal, či by nechcela ísť do jeho kapely.

A tak Marika po maturite v roku 1976 odišla do Bratislavy, stala sa členkou kapely Modus a zrodila sa obrovská hviezda.

kosice.korzar.sme.sk, 26.9.2016 foto © Judita Čermáková

22.09.2016

Košice

V Košiciach to bol môj posledný koncert v rámci Road To Abbey Road tour. Ďakujem všetkým, ktorí ste boli súčasťou a zdieľali so mnou tie nezabudnuteľné pocity. Meky Žbirka, veľká vďaka za pozvanie a krásny čas s Vami 

S láskou Marika 

V Košiciach to bol môj posledný koncert v rámci Road To Abbey Road tour. Ďakujem všetkým, ktorí ste boli súčasťou a zdieľali so mnou tie nezabudnuteľné pocity. Meky Žbirka, veľká vďaka za pozvanie a krásny čas s Vami ♡
S láskou Marika

20.09.2016

Bratislava

Úžasná Bratislava!  Ďakujem za vašu energiu a potlesk, Marika 

Úžasná Bratislava! ♡ Ďakujem za vašu energiu a potlesk, Marika

18.09.2016

Ostrava

Ostrava, skvelé, srdečné publikum! Ďakujem, bolo mi s Vami výborne  Marika 

Ostrava, skvelé, srdečné publikum! Ďakujem, bolo mi s Vami výborne

Marika

17.09.2016

Marika Gombitová a priatelia – vypredané

Vstupenky na môj narodeninový koncert „Marika Gombitová a priatelia“ sú už niekoľko dní vypredané. Rokujeme preto s poriadateľskou agentúrou o úprave štadióna, aby bolo možné pridať do predaja ďalšie miesta pre Vás.

Vstupenky na môj narodeninový koncert „Marika Gombitová a priatelia“ sú už niekoľko dní vypredané.

Rokujeme preto s poriadateľskou agentúrou o úprave štadióna, aby bolo možné pridať do predaja ďalšie miesta pre Vás.

16.09.2016

Praha

Lepší začiatok Road To Abbey Road Tour sme si ani nemohli želať. Praha, boli ste skvelí! Ďakujem, Marika 

Praha, skúška, 14.9.2016 foto © archív MG

Lepší začiatok Road To Abbey Road Tour sme si ani nemohli želať. Praha, boli ste skvelí!

Ďakujem, Marika

Tipsport arena, Praha, 16.9.2016

14.09.2016

Reflex

Práve v predaji – časopis Reflex a 4 strany venované kariére Mariky

12.09.2016

Moji milí fanúšikovia,

ďakujem krásne za všetky priania a pozdravy, ktoré od Vás dostávam. Dnes môžem povedať, že som vďaka ľuďom okolo mňa naozaj šťastná a neskutočne si to vážim. Verím, že aj s Vami všetkými si budem môcť plniť sny ešte veľmi dlho. Mám Vás rada, s úctou a láskou

Vaša Marika

12.09.2016

Čo Marike k jubileu prajú kolegovia a kamaráti

Presne v deň svojich menín 12. septembra oslavuje Marika Gombitová okrúhle narodeniny.

Chystá sa ich osláviť v októbri veľkolepým narodeninovým koncertom a bude aj hosťom turné Miroslava Žbirku.

Čo jej k jubileu prajú kolegovia a kamaráti?

Dlhoročný spolupracovník, básnik a textár KAMIL PETERAJ je autorom textov Marikiných veľkých hitov. Aj balady Vyznanie, s ktorou Marika Gombitová v roku 1980 zvíťazila na známom festivale populárnej piesne v poľských Sopotoch. Práve s touto piesňou sa spája aj jeden z najsilnejších zážitkov Kamila Peteraja, súvisiacich s Marikou.

„Je to veľmi ťažká pesnička, v ktorej treba vytiahnuť neskutočné výšky a ešte cestou do štúdia v Pezinku, kde sa mala pieseň nahrávať, som si nebol istý, ako to Marika zvládne. No ona prišla, odpálila to – a bezchybne naspievala celú pieseň na prvý raz tak, že všetci v štúdiu sme mali zimomriavky… Nie je bežné, že speváci nahrajú pieseň na jedenkrát, ale Marika bola v tomto jedinečná. Silným zážitkom pre mňa bolo aj Marikino vystúpenie na Bratislavskej lýre 1981, kde sa objavila na pódiu po prvý raz po svojom úraze. No a čo jej želám? Žiadne iné, ako želanie pevného zdravia, nemá význam. No a keby mala chuť nahrať nejaké nové pesničky, bol by to určite prínos.“

JANKO LEHOTSKÝ –  jej objaviteľ, ktorý ju zlákal z Košíc do Bratislavy, autor jej pesničiek a dlhoročný kamarát. Majú mnoho spoločných zážitkov, veselých i menej veselých. Janko si spomína, ako sa spolu učili po anglicky a jedno konkrétne slovo každý z nich vyslovoval inak. „Tá hodina mi utkvela v pamäti, lebo odvtedy ju kamarátsky volám – Maruška…“ Aj Janko Lehotský sa pamätá, že mal zimomriavky, keď Marika spievala Vyznanie, ku ktorému zložil hudbu. Spomína si na jej vystúpenie v bratislavskom PKO. „Po dospievaní nastalo hrobové ticho a po ňom velikánsky potlesk. Bolo to nezabudnuteľné.“ Marike želá veľa rokov v dobrom zdraví a spokojnosti a dúfa, že sa ešte stretnú na jednom pódiu nielen na narodeninovom koncerte. A možno aj niečo dobré spolu vytvoria…

„V ostatných rokoch sme Marikine narodeniny zvykli oslavovať vo veľmi úzkom kruhu v jej byte a bolo pre mňa cťou, že som mohol byť pri tom,“ hovorí podnikateľ JÚLIUS HRON, ktorý sa pred niekoľkými rokmi rozhodol svojej dlhoročnej kamarátke zabezpečiť dôstojný život, bývanie a zázemie, aby sa mohla venovať hudbe a tvoriť. „Želám jej, aby tie tohtoročné narodeniny, ktoré sa Marika chystá osláviť koncertom, boli úspešné, aby sa jej splnila najväčšia túžba – vrátiť sa pred svojich poslucháčov a divákov.“

S narodeninami súvisí aj zážitok, pri ktorom bol dojatý nielen oslávenec, ale i všetci pozvaní hostia. Bola to oslava šesťdesiatky Júliusa Hrona v máji 2014, na ktorej sa ako obrovské prekvapenie po rokoch Marika Gombitová objavila na verejnosti a zaspievala svojmu kamarátovi a dobrodincovi Happy Birthday. Julo Hron, ktorý je zakladateľom spoločnosti Úsmev ako dar, začal Mariku presviedčať, aby vystúpila na koncoročnom koncerte pre deti z detských domovov. Marika prišla – a bolo to jej prvé vystúpenie po dlhom čase pred veľkým publikom. Odvtedy sa začal jej postupný návrat, ktorý vyvrcholí už o niekoľko dní…

„Želám jej, ale aj nám všetkým, aby viac žila s nami, aby spievala a objavovala, aký vie byť život pekný,“ odkazuje jubilantke moderátorka ADELA BANÁŠOVÁ. So speváckou legendou sa osobne stretla len raz v živote: na koncerte Úsmev ako dar v roku 2014, ktorý moderovala. „Bol to mimoriadny zážitok, ale nebola som prekvapená, že Marika bola v rozhovore milá. To som očakávala podľa toho, čo som o nej vedela už dávnejšie.“

slovenka.zenskyweb.sk, 12.9.2016

07.09.2016

V telke 12.9.

12.9.Môj malý príbehDvojka10:40viac
12.9.Adresa ja, adresa tyDvojka10:55viac
12.9.Neberte nám princeznúJednotka16:45viac
12.9.Noc v archíve špeciálDvojka22:30celá relácia v archíve RTVS

Môj malý príbeh, Adresa ja, adresa ty, Neberte nám princeznú, Noc v archíve špeciál

YouTube player

28.08.2016

Marika o svojom zázemí

Marika Gombitová prehovorila o dlhom období umeleckej pauzy, prečo opustila koncertné pódiá. Kto je jej najväčšou oporou a čo ju dnes poháňa v práci aj v živote? 

Marika Gombitová prehovorila o dlhom období umeleckej pauzy, prečo opustila koncertné pódiá.

Kto je jej najväčšou oporou a čo ju dnes poháňa v práci aj v živote?

Chýbalo mi veľmi to, čomu sa tak pekne hovorí „moje“ publikum. Som veľmi šťastná, že bolo také verné, neopustilo ma, neustále mi dávalo najavo, že je so mnou, skrátka, odtiaľ som čerpala silu, energiu a odvahu vrátiť sa tam. Veľmi mu za to ďakujem.

Každý človek, aby vykonával dobre svoju prácu a ja obzvlášť, čo som odkázaná na pomoc iných, potrebuje predovšetkým rodinné a pracovné zázemie, ktoré som v období odmlky nemala žiadne. Práve naopak, mala som čo robiť, aby som prežila z jedného dňa

na druhý. Bola to veľmi smutná etapa môjho života, ktorá sa skončila príchodom mojich dvoch priateliek Evky Kožejovej a Andrejky Pakesovej pred piatimi rokmi. Tie mi pomáhali s veľkou trpezlivosťou zaradiť sa do normálneho života.

Mám vytvorené pozitívne rodinné prostredie, konečne som začala mať pocit domova, okolo mňa je okruh ľudí, ktorým na mne záleží ako na človeku, bez ohľadu na to, či pracujem, alebo nie. Na to, aby som mohla spievať a odovzdávať ľuďom kúsok seba, svojho srdca, svojej duše, musím byť predovšetkým v pohode. Vytvoril sa okolo mňa skvelý pracovný tím, ľudia, ktorí sú nadšení, pozitívni, optimistickí. Sme skvelá partia a to ma poháňa ďalej. Zdroj: Nový Čas, 28.8.2016

18.08.2016

Skúšame

Na septembrovom turné Road to Abbey Road Mekyho Žbirku zaznejú duetá V slepých uličkách a Nespáľme to krásne v nás.

Katka Žbirková: „Skladby budú tri alebo štyri. Dve duetá a Marikina sólová skladba, tá však zatiaľ ešte nie je istá. Máme ešte hostí z Anglicka, musíme prejsť celú Mekyho kariéru a to nie je málo skladieb.“

Marika a Meky skúšajú v Bratislave aj tento týždeň.

18.8.2016, cas.sk

Miro Žbirka: „S Marikou už máme repertoár definitívne potvrdený. Minulý týždeň sme spolu intenzívne skúšali a mám z toho skutočne veľkú radosť. Som veľmi rád, že nám to vyšlo aj časovo a Marika môže zaspievať na všetkých mojich koncertoch. Na oplátku budem ja

v októbri, spolu s ďalšími, hosťom na jej veľkom narodeninovom koncerte, ktorý práve kvôli Road to Abbey Road 2016 posunula.“

25.8.2016, SITA

15.08.2016

Natáčanie pre TV Markíza

Smotánka 

Smotánka (reportáž bude vo vysielaní 17.9. o 18:20)

Meky, Erika Judínyová, Ján Tribula

11.08.2016

Spolupráca s Ferom Mikloškom

Na návrh kostýmov som oslovila Fera Mikloška, známeho slovenského návrhára, ktorého tvorba sa mi veľmi páči.

Už v minulosti som spolupracovala s jeho sestrou Maruškou.

Fero Mikloško: „Bude to pompéznejšie, na čo sme neboli u Mariky zvyknutí, na rozdiel od kostýmov v štýle uniformy sme stavili

na glamour štýl, čo sa hodí na pódium.“

10.08.2016

Nová autobiografická kniha ÚLOMKY SPOMIENOK

Už čoskoro sa môžete tešit na knižné prekvapenie, príbeh môjho života 🙂

Milí fanúšikovia,

moja nová autobiografická kniha má názov Úlomky spomienok a vychádza 11.10.

K dostaniu bude aj na mojom Narodeninovom koncerte, ktorý sa koná 12.10. v Bratislave.

Český preklad (Úlomky vzpomínek) bude v predaji neskoršie.

Vaša Marika

Viac tu

09.08.2016

Výlet na ranč

YouTube player
YouTube player

26.07.2016

Spot

Teším sa na náš spoločný večer, 12. októbra. 

Teším sa na náš spoločný večer, 12. októbra.

Marika

YouTube player

30.06.2016

Marika Gombitová oslavuje 40 rokov na scéne

Marika Gombitová sa stala profesionálnou speváčkou 1.7.1976.

40 rokov na hudobnej scéne aj svoje okrúhle životné jubileum oslávi na jeseň narodeninovým koncertom.

Marika Gombitová sa s viac ako miliónom predaných platní radí medzi najúspešnejšie slovenské interprety.

V popmusic začínala ako členka skupiny Modus, v tomto období získala na najvýznamnejšom slovenskom hudobnom festivale Bratislavská lýra päť cien. Jej talent prekročil aj hranice vlasti, keď zvíťazila na medzinárodnom piesňovom festivale Intervízie v poľskom Sopote.

Počas svojej kariéry spolupracovala s poprednými osobnosťami slovenskej hudobnej scény a naspievala 9 sólových albumov. Absolvovala viac ako 450 koncertov doma aj v zahraničí, jej koncertné recitály boli vždy s nadšením prijímané fanúšikmi i odbornou kritikou.

Pätnásťkrát bodovala v speváckej anketě Slávik, je držiteľkou mnohých ocenení – Speváčka storočia, Žena 21. storočia alebo Cena Grand Prix zväzu autorov a interpretov za celoživotný prínos populárnej hudbe. Jej pieseň Vyznanie sa v celonárodnom hlasovaní stala Hitom storočia.

YouTube player

20.06.2016

Predaj vstupeniek na narodeninový koncert Mariky bol spustený

Lístky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal

Predaj vstupeniek na narodeninový koncert MARIKA GOMBITOVÁ & PRIATELIA bol spustený.

Lístky si môžete zakúpiť v sieti tu

16.06.2016

Priatelia o narodeninovom koncerte

Lucie Bílá, Helena Vondráčková, Jitka Zelenková, Janko Lehotský, Miro Žbirka, Igor Timko, Peter Nagy, Martin Chodúr 

Lucie Bílá

Vážím si pozvání Mariky Gombitové a na její koncert se moc těším. Nabídla mi dvě nádherné písničky, z kterých jsem si jednu vybrala.

Je emotivní, citlivá a Marika měla z výběru radost. Text i hudbu k ní totiž napsala sama. Písnička se jmenuje Prosba.

Helena Vondráčková

Šaty

S Marikou jsme se vídaly jako kolegyně, vždy byla velmi přátelská a mám ji ráda.

Jitka Zelenková

Územie zázrakov

Vždycky jsem jí moc fandila a měla jsem ji ráda, známe se už dlouho.

Janko Lehotský

S tou nádejou choď spať, Úsmev

Držím tomu koncertu palce a budem veľmi rád, keď sa to všetko podarí.

Miro Žbirka

Je to veľká česť, vystúpiť na Marikinom koncerte, a bude to pre ňu kamarátsky darček.

Igor Timko (No Name)

Adresa ja, adresa ty

Poctivo cvičíme, vyzerá to luxusne a Marika aj diváci sa majú na čo tešiť. Je to pre nás obrovská česť.

Peter Nagy

Budem rád, keď sa spolu na pódiu znova stretneme. Marika bola jednou z tých, ktorí mi na začiatku verili. Keď som mal 18 rokov,

tak som pre ňu napísal dva texty. Takže verím, že jej návrat bude megaúspešný. Ľudia ju milujú.

Martin Chodúr

Jsem velmi potěšen a poctěn, že mne legendární slovenská zpěvačka Marika Gombitová pozvala na svůj narozeninový koncert

Marika a přátelé. Na koncertě zazpívám jednu píseň z Maričina repertoáru.

Vstupenky na narodeninový koncert MARIKA GOMBITOVÁ & PRIATELIA zakúpite v sieti  tu

16.06.2016

Natáčanie pre TV JOJ

videá, fotky 

Reportáže o príprave narodeninového koncertu

► Noviny, TV JOJ, 20.6.2016

► TOPSTAR a Noviny, TV JOJ, 30.6.2016

► TOPSTAR, TV JOJ, 20.7.2016

YouTube player
YouTube player
YouTube player
YouTube player

14.06.2016

Narodeninový koncert – Marika & priatelia

Predpredaj vstupeniek v sieti Ticketportal sa začne v pondelok 20.6. o 9:00.

Veľmi sa na Vás teším, Vaša Marika

 Tlačová správa tu

MARIKA GOMBITOVÁ & PRIATELIA

Veľkolepý narodeninový koncert niekoľkonásobnej Zlatej slávice Mariky Gombitovej a interpretov, ktorí sprevádzali jej hudobnú kariéru

i osobný život.

Jedinečná osobnosť slovenskej a českej populárnej hudby, speváčka a skladateľka Marika Gombitová oslávi v septembri významné životné jubileum.

Pri tejto príležitosti sa 12. októbra 2016 na štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave uskutoční galakoncert, na ktorom sa okrem Mariky zúčastní aj elita českej a slovenskej hudobnej scény.

Na koncerte zaznejú skladby, ktoré vznikli počas Marikinej úspešnej 40-ročnej kariéry a právom patria do zlatého fondu slovenskej populárnej hudby. V podaní jej priateľov z Česka i zo Slovenska a za sprievodu skvelej kapely zaznejú v neopakovateľnej podobe

a atmosfére. Vrcholom koncertu bude vystúpenie Mariky, ktorá zaspieva niekoľko piesní z jej bohatého repertoáru.

Nenechajte si ujsť mimoriadnu príležitosť stráviť nezabudnuteľný umelecký zážitok s kráľovnou slovenskej popmusic a jej priateľmi.

Vstupenky na narodeninový koncert Mariky Gombitovej sú dostupné v sieti Ticketportal.

Aktualizované info na www.marikagombitovaofficial.com a na fb Marika Gombitová Official.

06.06.2016

Narodeninový koncert – Marika & priatelia, spoty

lístky onedlho v predaji v sieti Ticketportal

Narodeninový koncert – Marika & priatelia

Zimný štadión Ondreja Nepelu | Bratislava | 12.10.2016 | 19:00

Vstupenky v predaji v sieti tu

YouTube player
YouTube player

12.05.2016

Stretnutie s Jankom Lehotským

Dnešné veľmi milé stretnutie s Jankom Lehotským

08.05.2016

Skúška s Mekym

Katka Žbirková: Venovali sa hlasovým cvičeniam, duetám a beatlesovkám… 

Meky Žbirka už s Marikou tvrdo maká: Detaily ich vystúpenia odhalené!

S popovou divou Marikou Gombitovou, ktorá bude jeho špeciálnym hosťom na pódiu, kujú pre fanúšikov prekvapenia. A to priamo

v nahrávacom štúdiu niekoľkonásobnej zlatej Slávice.

Keď Marika Gombitová prikývla na pozvanie Mira Žbirku byť hosťom na jeho jesennom turné, spevákovi sa splnil jeden z veľkých snov. Populárna dvojica, ktorá kedysi spoločne lámala rebríčky československých hitparád a vypredávala haly, sa vo štvrtok stretla v Marikinom domácom nahrávacom štúdiu. S plným nasadením pracovali od večera až do neskorých nočných hodín. „Venovali sa hlasovým cvičeniam, duetám a beatlesovkám,“ povedala spevákova manželka Katka, ktorá tiež prišla na návštevu.

Inšpirácia hitmi legendárnej anglickej skupiny Beatles nie je náhodná. Septembrové turné totiž priblíži fanúšikom atmosféru legendárneho nahrávacieho štúdia Abbey Road v Londýne, kde okrem Beatles nahrávali svoje hity aj také hviezdy ako Pink Floyd, Deep Purple, U2 či Oasis.

cas.sk, 8.5.2016

04.05.2016

Peter Nagy

Budem rád, keď sa spolu na pódiu znova stretneme. Marika bola jednou z tých, ktorí mi na začiatku verili… 

Peter Nagy:

Budem rád, keď sa spolu na pódiu znova stretneme. Marika bola jednou z tých, ktorí mi na začiatku verili. Keď som mal 18 rokov, tak som pre ňu napísal dva texty. Takže verím, že jej návrat bude megaúspešný. Ľudia ju milujú.

10.04.2016

Lucie Bílá

blahoželanie od Mariky počas narodeninového koncertu 

Narodeninový koncert Lucie Bílej, Bratislava, 9.4.2016

Lucie na záver zaspievala slovenskú pieseň Vyznanie od Mariky Gombitovej, ktorú zaradila aj vďaka telefonátu, v ktorom jej Marika osobne zablahoželala k narodeninám.

06.04.2016

Narodeninový koncert Mariky v októbri 2016

Moji milí fanúšikovia,

okrem spomínaného turné s Mekym Žbirkom pre Vás chystám na jeseň ešte jedno prekvapenie. V októbri sa bude konať v Bratislave môj narodeninový koncert. Túto správu som Vám chcela oznámiť neskôr, pretože zatiaľ je to vo fáze intenzívnych príprav, ale médiá ma predbehli… O ďalších podrobnostiach koncertu Vás budem včas informovať. Dúfam, že som Vás potešila, pretože ja sa teším veľmi.

Vaša Marika 

Moji milí fanúšikovia,

okrem spomínaného turné s Mekym Žbirkom pre Vás chystám na jeseň ešte jedno prekvapenie. V októbri sa bude konať v Bratislave môj narodeninový koncert. Túto správu som Vám chcela oznámiť neskôr, pretože zatiaľ je to vo fáze intenzívnych príprav, ale médiá ma predbehli… O ďalších podrobnostiach koncertu Vás budem včas informovať. Dúfam, že som Vás potešila, pretože ja sa teším veľmi.

Vaša Marika

Marika GombitováZnovu zahviezdi ako v časoch najväčšej slávy! Niekoľkonásobná Zlatá slávica Marika Gombitová (59) chystá veľkolepý koncert.   Udalosť, ktorá sa stane jedným z dôležitých míľnikov slovenského popu, sa uskutoční už na jeseň, a tak ako sa na popovú divu patrí, koncert sa bude konať hneď na veľkom štadióne. Uznávaná speváčka týmto vystúpením oslávi svoje blížiace sa okrúhle jubileum.   Veľkolepý koncert, ktorým Marika Gombitová oslávi svoju šesťdesiatku, sa odohrá na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu s kapacitou viac než 10 000 miest. Podujatie, na ktorom speváčka horlivo pracuje už v týchto dňoch, bude pompézne svojím rozsahom, ale najmä významné tým, že znamená skutočný návrat popovej divy na slovenské pódiá. Zlatá slávica si rezervovala prenájom haly prostredníctvom svojej firmy.   Hoci Marika pôvodne plánovala vystúpiť v mesiaci, keď oslavuje meniny a narodeniny zároveň, prispôsobila sa kolegovi a kamarátovi Mirovi Žbirkovi. „Marika sa už dlhší čas so svojím tímom venuje príprave narodeninového koncertu, ktorý bol pôvodne naplánovaný na september,“ potvrdila

speváčkina manažérka Eva Kožejová. V septembri sa totiž uskutoční turné Mira Žbirku, ktorého bude Marika sprevádzať ako čestný hosť. Dlhoočakávaná udalosť na scéne slovenskej popovej hudby sa tak stane o mesiac neskôr. „Narodeninový koncert, ktorým sa vracia

na koncertné pódiá, preložila na október,“ vysvetlila Kožejová.

O pompéznej udalosti, ktorá sa nepochybne zapíše do dejín slovenskej hudby, sa začína pošepkávať už aj v hudobných kruhoch. „Viem, že sa v tomto smere niečo chystá, ale neviem, kedy, kde a tak,“ vyjadril sa člen kapely Modus Laco Lučenič. Nový Čas oslovil aj ďalších Marikiných bývalých kolegov. Ján Baláž, Kamil Peteraj a Vašo Patejdl však podľa vlastných slov zatiaľ nič netušia, no zo speváčkinho návratu sa veľmi tešia.

cas.sk, 6.4.2016 (krátené)

Aktualizované info tu

29.03.2016

Prvý spoločný rozhovor

Marika a Miro poskytli rozhovor pre časopisy Exkluziv (na Slovensku vychádza 30.3.) a Sedmička (v Čechách k dostaniu od 31.3.). Prečítať si ho môžete tu 

MARIKA GOMBITOVÁ a MIROSLAV ŽBIRKA začínali umeleckú kariéru pred štyridsiatimi rokmi v skupine Modus spolu. Aj keď sa po čase vydali na úspešné sólové dráhy a stali sa z nich najpopulárnejší slovenskí speváci, z času na čas sa stretli a natočili spoločnú pieseň. Tento rok na jeseň sa bok

po boku objavia po desiatkach rokov aj na jednom pódiu. Marika totiž prijala Žbirkovo pozvanie a bude špeciálnym hosťom jeho koncertného turné.

Spomeniete si ešte, kedy a kde ste sa prvýkrát stretli?

Marika: My sme sa prvýkrát stretli na skúške Modusu v kultúrnom stredisku v Lamači. Meky si nás prišiel vypočuť, vtedy tam bol Modus aj skupina Profily. Tak začala spolupráca.

Miro: Áno, v roku 1976 na skúške skupiny Modus, keď som sa po určitej dobe vrátil k spolupráci s touto kapelou.

Ako na vás ten druhý pôsobil a čo ste si o ňom mysleli?

Marika: Meky na mňa pôsobil trochu rezervovane, mala som obavy, či sa mu bude páčiť môj spev. Ale tréma rýchlo opadla a my sme sa dohodli na ďalšom termíne skúšky.

Miro: Marika na mňa okamžite urobila dojem. Bola veľmi výrazný typ, jednoducho neprehliadnuteľná. (smiech)

Aká bola vaša spolupráca v skupine Modus?

Marika: Veľmi dobre sa mi s ním spolupracovalo, duetá a vokály nám obzvlášť sadli. Jednoducho, profesionál.

Miro: Bolo to šťastné obdobie tejto skupiny a aj nás ako interpretov. Marika zažila, povedal by som, taký raketový nástup a pomerne rýchlo sa stala populárnou nielen na Slovensku, ale aj v Čechách a na Morave. Myslím, že v tomto období zažiarila aj na festivale

v poľských Sopotoch.

Čo ste si na tom druhom vtedy najviac cenili?

Miro: Marika bola a je veľmi originálna speváčka. Nemohli ste si ju nevšimnúť, a to kapele Modus veľmi pomáhalo. Rýchlo sa z nej stala profesionálka, ktorá nič neodflákala, a to nám pomohlo aj k tomu, že sme sa presadili.

Marika: Jeho humor a priateľskú povahu.

A čo vám, naopak, vadilo?

Miro: Nespomínam si na nič, čo by mi vadilo.

Marika: Ja tiež o ničom neviem. (smiech)

Ako spomínate na vašu prvú Bratislavskú lýru, ktorú ste vyhrali s pesničkou Úsmev?

Marika: Spomínam si, že som z toho vystúpenia mala naozaj obrovskú trému. Nemohla som uveriť, že víťazstvo je naše. Potom sme dostali veľa ponúk do Juhoslávie i Nemecka, kde sme vystupovali na lodi.

Miro: Je to taká zvláštna spomienka. Na jednej strane radosť z víťazstva a z toho, že pesnička Úsmev zarezonovala. A aj ja som

so svojou prvou skladbou Zažni zožal úspech. Ale napriek tomu sme sa vo vtedajších novinách Rudé právo dočkali kritiky – Modus

sa vzhliadol v kozmopolitných prvkoch – čo znamenalo dištanc na určitú dobu a my sme nemohli nahrať svoju prvú LP platňu.

Vtedy ste boli mladí, absolvovali ste dlhé koncertné šnúry, bývali po hoteloch. Nikdy ste si na toho druhého nemysleli, nepreskočila medzi vami iskra?

Marika: Možno, ale zostalo to v platonickej rovine. (smiech)

Miro: Marika bola odjakživa príťažlivá žena a mala veľa fanúšikov a nápadníkov. Ja už som bol ženatý a mal som malú dcéru Denisu. Skôr sa mi občas stávalo, že ma iní žiadali, aby som ich zoznámil s Marikou. Najznámejší bol spevák a tanečník zo skupiny Boney M, ktorému sa Marika strašne páčila. Vtedy som mu povedal, že si to musí zariadiť sám. (smiech)

Komu napadlo, že spolu naspievate vaše najslávnejšie dueto V slepých uličkách, ktoré prvýkrát vyšlo v roku 1980 na Mekyho debutovej platni Doktor sen?

Miro: Pravdepodobne to bol textár Kamil Peteraj.

Marika: Ja som sa o tomto duete dozvedela posledná. Prišla som do štúdia na nahrávanie, tam mi Meky prvýkrát zaspieval V slepých uličkách a začali sme nahrávať. O dve hodiny bolo dueto na svete.

Prečo ste ho na anglickú verziu albumu nenatočili spolu v angličtine?

Miro: Je to už trochu dávno a presne si to nepamätám, ale je dosť možné, že pôvodne to nebola skladba zamýšľaná ako dueto a ja som ju vlastne nahral najskôr v angličtine a až potom s Marikou v slovenčine.

V Moduse mal spevácke ambície aj kapelník Ján Lehotský a navyše ste boli v kapele vy dvaja sóloví speváci. Kto a podľa akého kľúča rozhodoval, koľko kto bude na koncertoch spievať piesní?

Marika: Kapelník Janko Lehotský.

Miro: Myslím, že to bolo celkom prirodzené a vyvážené.

Počul som, že keď ste sa presadili so svojimi sólovými pesničkami, bola na koncertoch medzi vami nevraživosť a strážili ste si, aby ste spievali rovnaký počet pesničiek, a dokonca si aj všímali,

kto má väčší potlesk. Žiarlili ste vzájomne na seba a brali toho druhého ako konkurenciu?

Miro: Tak to teda určite nebolo. Jediné, čo nás zaujímalo, bolo, aby koncert ako taký dopadol dobre. Tomu sme podriaďovali všetko.

Marika: Mekyho som nikdy nebrala ako konkurenciu.

Sledovali ste kariéru toho druhého, aj keď ste už spolu nespievali v Moduse?

Marika: Samozrejme, a vždy som sa tešila z jeho úspechov spolu s ním.

Miro: Okrem toho, že sme mali spoločného textára Kamila Peteraja, pôsobenie Mariky bolo také výrazné, že som ho, samozrejme, sledoval a spolu s Lacom Lučeničom sme jej fandili.

Ktoré pesničky od toho druhého máte najradšej?

Miro: Mohol by som určite menovať tie najznámejšie hity ako Vyznanie alebo Koloseum, ale rád by som upozornil na jej skvelú interpretáciu pesničky Svitá z muzikálu Neberte nám princeznú.

Marika: Múr našich lások a Atlantída.

Mimochodom, ako spomínate na natáčanie dnes už kultového muzikálu Neberte nám princeznú, kde ste vytvorili hlavné roly?

Miro: Bola to veľmi príjemná práca a rád na to spomínam. Pamätám sa, ako mi pri čaji s rumom povedala Marie Rottrová, ktorá hrala

vo filme úlohu Marikinej matky, že cíti, že ten muzikál bude úspešný.

Marika: Bola to krásna práca, niečo nové, nepoznané. Zostali mi krásne spomienky. A som rada, že si ten muzikál aj po rokoch nachádza nových priaznivcov.

Viete, koľko ste spolu natočili duet, a dokážete ich hneď teraz vymenovať?

Miro: Sú to skladby V slepých uličkách, Nespáľme to krásne v nás, Tajnosľubná, ale ďalšie sme spolu naspievali v Moduse a tiež v už zmienenom muzikáli Neberte nám princeznú – je to napríklad pieseň Tri slová.

Marika: A ešte sme spolu spievali v muzikáli Smoliari, napríklad dueto Tajná šťastná hviezda.

Ktoré zo svojich duet máte najradšej?

Marika: Všetky, ale najviac asi V slepých uličkách.

Miro: Pre mňa je to ťažké povedať, ale ľudia si asi najviac obľúbili pieseň V slepých uličkách.

Meky, ako vám napadlo pozvať Mariku ako hosťa svojho Road to Abbey Road Tour 2016?

Miro: Vždy som bol optimistický, čo sa týka spolupráce s Marikou, niektoré veci v štúdiu sa už podarili a tentoraz prijala ponuku aj

na koncerty.

Marika, prezraďte, čo vás viedlo k tomu, že ste Mekyho pozvanie prijali, čím ste šokovali nielen svojich fanúšikov?

Marika: Chvíľu som váhala, vzhľadom na to, že sa krížili dátumy môjho projektu a turné Road to Abbey Road. Nechcela som však Mekyho sklamať a tiež ma oslovila ponuka byť s Mekym opäť na jednom pódiu, a tak sme presunuli môj projekt o mesiac neskôr.

V septembri budete mať šesťdesiatku, chystáte veľké oslavy?

Marika: Psssst, je to tajomstvo. (smiech)

Meky, ako ste reagovali, keď ste sa dozvedeli, že Marika vašu ponuku prijala?

Miro: Bol som príjemne v šoku a veľmi ma to potešilo. (smiech)

Ako bude Road to Abbey Road Tour 2016 vyzerať, ktoré piesne na ňom zaspievate?

Miro: Bude to prierez mojím repertoárom od autorských začiatkov až po dnešok. Tam by Marika, samozrejme, nemala chýbať! A navyše nás budú sprevádzať anglickí muzikanti zo slávneho štúdia Abbey Road v čele s bubeníkom Blairom Cunninghamom, ktorý sprevádzal

na turné aj Paula McCartneyho.

Marika, aké pesničky na turné budete spievať?

Marika: Určite V slepých uličkách a asi ešte jeden duet s Mekym. O mojich sólových pesničkách sa teraz dohovárame, ale je to Mekyho turné a ja som iba jeho hosťom.

Myslíte, že spolu zase niekedy natočíte nové dueto?

Miro: Bol by som rád, keby sa to podarilo.

Marika: Uvidíme. Skomponovala som niekoľko piesní, z ktorých by boli pekné duetá, a možno niektorú z nich zaspievam s Mekym,

a snáď dá Pán Boh, že jednu aj s Karlom Gottom.

A čo chystáte pre svojich fanúšikov nielen v tomto roku?

Marika: Okrem spomenutého turné chystám pre svojich fanúšikov na jeseň prekvapenie. Veľmi sa naň teším.

Miro: Momentálne ma najviac zamestnáva príprava veľkých koncertov Road to Abbey Road Tour a promo na album Miro. Vyberáme nový singel z tohto albumu a budeme k nemu točiť klip. Chystajú sa aj reedície starších albumov Empatia a Dúhy, tentokrát na vinylových platniach.

Povedzte mi, čo na tom druhom dnes najviac obdivujete, čo si najviac vážite?

Marika: Pracovitosť, muzikálnosť a profesionalitu.

Miro: Marika je originálna a výrazná speváčka, profesionálka každým cólom a navyše aj šarmantná žena.

A úplne na záver prosím o jedno múdro: aké je vaše životné motto?

Marika: Nikdy, nikdy, nikdy sa nevzdávaj!

Miro: All You Need Is Love.

Exkluziv, 30.3.2016 (krátené)

20.03.2016

Road to Abbey Road

Pol roka pred štartom je koncert v Bratislave takmer vypredaný 

Turné Road to Abbey Road Mekyho Žbirku bude veľkou a neopakovateľnou udalosťou.

Za všetko hovorí takmer vypredaný koncert v Bratislave, ktorý sa koná 20.9.2016.

Špeciálnym hosťom turné bude Marika Gombitová a vynikajúci bubeník Blair Cunningham.

Posledné lístky sú k dostaniu tu

Road To Abbey Road tour 2016

15.03.2016

Zlatá lýra

Pripravuje sa dokumentárny seriál Zlatá lýra o fenoméne Bratislavskej lýry. Prvá časť bude odvysielaná na Dvojke RTVS 13.9.2016 

Pripravuje sa 10-dielny cyklus dokumentov ZLATÁ LÝRA o fenoméne Bratislavskej lýry.

Prvú časť uvidia diváci Dvojky RTVS 13. septembra 2016.

Z dnešného natáčania s Petrom Hledíkom:

04.03.2016

Vystúpenie na evente

Včera som zažila veľmi príjemné chvíle v spoločnosti priateľov Martina Krekáča na oslavách 25. výročia jeho spoločnosti Jenewein Group…

Včera som zažila veľmi príjemné chvíle v spoločnosti priateľov Martina Krekáča na oslavách 25. výročia

jeho spoločnosti Jenewein Group v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton.

Marika

Setlist

Paradiso

Peklo milencov

Úlomky spomienok

Koloseum

Zostaň

Nenápadná

Mačací flám

Viac tu

11.02.2016

www.roadtoabbeyroad.cz

info k turné a zakúpenie vstupeniek  tu

10.02.2016

Marika hosťom na turné Mira Žbirku

Milí priatelia,

veľmi rada by som Vám touto cestou dala do pozornosti Road To Abbey Road Tour 2016 – 4 jedinečné koncerty Mira Žbirku s hosťami z Veľkej Británie.

Je mi cťou podporiť tento zaujímavý projekt a preto som prijala pozvanie od Mekyho vystúpiť na tomto koncerte ako hosť.

Veľmi sa na Vás teším, Vaša Marika

Uvidíme sa v týchto mestách:

16.9. Praha / Tipsport arena

18.9. Ostrava / Ostravar Aréna

20.9. Bratislava / Zimný štadión Ondreja Nepelu

22.9. Košice / Steel Aréna

Milí priatelia,

veľmi rada by som Vám touto cestou dala do pozornosti Road To Abbey Road Tour 2016

– 4 jedinečné koncerty Mira Žbirku s hosťami z Veľkej Británie.

Je mi cťou podporiť tento zaujímavý projekt a preto som prijala pozvanie od Mekyho vystúpiť na tomto koncerte ako hosť.

Veľmi sa na Vás teším,

Vaša Marika

Uvidíme sa v týchto mestách:

16.9. Praha / Tipsport arena

18.9. Ostrava / Ostravar Aréna

20.9. Bratislava / Zimný štadión Ondreja Nepelu

22.9. Košice / Steel Aréna

Info k turné a zakúpenie vstupeniek www.roadtoabbeyroad.cz

06.02.2016

Rozhovor s Marikou na Rádiu Expres

Počúvajte v nedeľu 7.2. po 17.hodine Rádio Expres.

V hitparáde 2016 najväčších hitov všetkých čias sa môžete tešiť na krátky rozhovor s Marikou.

6.2.2016

Počúvajte v nedeľu 7.2. po 17. hodine Rádio Expres.

V hitparáde 2016 NAJVÄČŠÍCH HITOV VŠETKÝCH ČIAS sa môžete tešiť na krátky rozhovor s Marikou.

https://www.expres.sk/

7.2.2016

Rebríček hitparády 2016 najväčších hitov všetkých čias:

1.AdeleHello
2.Bon JoviIt’s My Life
3.Guns N‘ RosesNovember Rain
4.Alexandra BurkeHallelujah
5.MetallicaNothing Else Matters
6.Miro ŽbirkaAtlantída
7.Adam ĎuricaMandolína
11.ElánKráľovná bielych tenisiek
14.Marika GombitováVyznanie
YouTube player

26.01.2016

Očima fotografky

Tieto fotky fotila skvelá Zuzana Mináčová.

Minulý rok vznikol dokument OČIMA FOTOGRAFKY, ktorý režíroval jej syn Matej.

Keby ste si chceli tento film pozrieť celý, práve je v archíve ČT2 ▶ tu

YouTube player

31.12.2015

Moji milí fanúšikovia,

ďakujem za ďalší krásny rok s Vami, za Vašu úžasnú podporu.

Do nového roka chcem popriať každému zdravie, lásku, veľa radosti a splnených snov.

Vaša Marika 

Moji milí fanúšikovia,

ďakujem za ďalší krásny rok s Vami, za Vašu úžasnú podporu.

Do nového roka chcem popriať každému zdravie, lásku, veľa radosti a splnených snov.

Vaša Marika

25.12.2015

Hlasovanie v Ankete OTO spustené

Mariku môžete podporiť v diváckej Ankete OTO a pomôcť jej postúpiť do finálovej sedmičky v kategórii Speváčka.

V 1. kole je možné zahlasovať na www.anketaoto.cas.sk do 22.1.2016.

Ďakujeme!

Mariku môžete podporiť v diváckej Ankete OTO (Osobnosť Televíznej Obrazovky) a pomôcť jej postúpiť

do finálovej sedmičky v kategórii Speváčka.

Marika Gombitová

V prvom kole je možné zahlasovať na www.anketaoto.cas.sk alebo prostredníctvom anketových lístkov v tlači do 22.1.2016.

Ďakujeme!

24.12.2015

Vianočný benefičný koncert Úsmev ako dar

2 videá (vystúpenie, reportáž) a fotky

YouTube player
YouTube player

23.12.2015

TV program počas sviatkov

Úsmev ako dar, Moje obľúbené omyly/ Vianoce, Neberte nám princeznú, Abeceda G plus L, Pestrá paleta melódií

24.12.Úsmev ako dar (premiéra)Jednotka12:15viac
24.12.Moje obľúbené omyly/ VianoceDvojka13:10viac
1.1.Neberte nám princeznúJednotka9:30viac
5.1.Abeceda G plus LČT112:30viac
7.1.Pestrá paleta melódiíDvojka12:45viac

23.12.2015

Moji najmilší priaznivci,

zo srdca Vám všetkým želám krásne Vianoce, plné radosti, pokoja a božieho požehnania.

S láskou Marika 

Moji najmilší priaznivci,

zo srdca Vám všetkým želám krásne Vianoce, plné radosti, pokoja a božieho požehnania.

S láskou Marika

17.12.2015

Televízne noviny a Teleráno na Markíze

Moji milí priaznivci, pozerajte dnes Televízne noviny TV Markíza a zajtra (v piatok) Teleráno. Uvidíte reportáž, ktorú sme natáčali s Borisom Pršom u mňa doma.

Vaša Marika 

17.12.2015

Moji milí priaznivci,
pozerajte dnes Televízne noviny TV Markíza a zajtra (v piatok) Teleráno.
Uvidíte reportáž, ktorú sme natáčali s Borisom Pršom u mňa doma.
Vaša Marika

YouTube player
YouTube player

08.12.2015

Úsmev ako dar

Moji milí fanúšikovia,

zajtra sa uskutoční Vianočný benefičný koncert „Úsmev ako dar“ pre deti z domovov. Teší ma, že tu môžem tento rok opäť vystúpiť. Záznam galavečera bude odvysielaný na Štedrý deň na Jednotke.

Marika 

8.12.2015

Moji milí fanúšikovia,

zajtra sa uskutoční Vianočný benefičný koncert ÚSMEV AKO DAR pre deti z domovov. Teší ma, že tu môžem tento rok opäť vystúpiť.

Záznam galavečera bude odvysielaný na Štedrý deň na Jednotke.

10.12.2015

Vianočného benefičného koncertu ÚSMEV AKO DAR sa každoročne zúčastňuje takmer 1000 detí z detských domovov a náhradných rodín z celého Slovenska.

Zakaždým ma poteší, keď vidím radosť a rozžiarené očká detí pri vystúpeniach.

S priateľmi a kolegami sme včera mali aj celý rad milých stretnutí.

Srdečne Vás pozdravujem, Marika

29.11.2015

Slavíci bez hranic – výsledky

Moji milí fanúšikovia, ďakujem krásne za hlasy v ankete Český Slavík. Veľmi si vážim Vašu podporu a priazeň. Vaša Marika ♡ 

Moji milí fanúšikovia,
ďakujem krásne za hlasy v ankete Český Slavík. Veľmi si vážim Vašu podporu a priazeň.
Vaša Marika

11.11.2015

Ceny SOZA pre K. Peteraja

Kamil Peteraj získal Veľkú cenu SOZA za celoživotné dielo a Cenu pre textára najhranejších hudobných diel za rok 2014.

Slovenský ochranný zväz autorský (SOZA) ocenil 10.11.2015 cenami SOZA najúspešnejších autorov slovenskej hudobnej scény

za rok 2014.

Kamil Peteraj získal Cenu pre textára najhranejších hudobných diel za rok 2014 a Veľkú cenu SOZA za celoživotné dielo.

„Túto cenu si vážim preto, že ju dostali samí cenní ľudia. To znamená, že to nie je cena, ktorá by bola zdevalvovaná. Tá cena má

stále svoju vysokú hodnotu, a tú hodnotu tvoria tí, ktorí ju mali, teda tá reťaz tých, ktorí boli predo mnou a dúfam aj tých, ktorí budú po mne,“ uviedol pre TASR ocenený Kamil Peteraj.

06.11.2015

Aktuálne CDs, CD a LP s piesňami Mariky

Marika Gombitová – Ten príbeh za náš sen stál / CDs

Karel Gott – Duety 1962-2015 / 5CD

Petr Hapka – Zlatá kolekce / 3CD

Zlatý Český slavík / 4CD

Vašo Patejdl – Trojalbum To nejlepší 1981-2015 / 3CD

Miro Žbirka – Modrý album / 2LP 

Marika Gombitová – Ten príbeh za náš sen stál

* na tomto CD singli je skladba v troch verziach – Radio Mix, Movie Mix a Instrumental

* objednanie – Slovensko tu

* objednanie – Česko tu

* vychádza 10.7.2015

Karel Gott – Duety 1962-2015

* komplet 5CD – 98 nahrávok so 72 kolegami, v 9 jazykoch

* obsahuje duet Neznámy pár

* objednanie tu

* vychádza 2.10.2015

Petr Hapka – Zlatá kolekce

* ucelený výber celkovo 59 piesní a filmových melódií

* so skladbou Beh času z filmu Tisícročná včela

* obsah 3CD tu

* objednanie tu

* vychádza 6.11.2015

Zlatý Český slavík

* v roku 2015 oslávi anketa Slavík 50 rokov svojej existencie – k tomuto výročiu vychádza reprezentatívny 4CD výber tých najlepších interpretov, ktorí sa počas tejto doby umiestnili na popredných miestach v ankete Zlatý slavík alebo Český slavík, ako sa neskôr premenovala

* na 4CD je song Vyznanie

* objednanie tu

* vychádza 6.11.2015

Vašo Patejdl – Trojalbum To nejlepší 1981-2015

* CD1 Vašo / CD2 Vašo s Elánom a pre priateľov / CD3 Vašo pre filmy a muzikály

* s piesňami Ateliér duše a Ten príbeh za náš sen stál

* objednanie tu

* vychádza 20.11.2015

Miro Žbirka – Modrý album

* album z r. 2001 vychádza na vinyle po prvýkrát

* 2LP obsahuje duet Nespáľme to krásne v nás

* objednanie tu

* vychádza 4.12.2015

01.11.2015

Český Slavík Mattoni 2015

Fanúšikovia z Čiech môžu Mariku podporiť v kategórii Slavíci bez hranic.

Stačí poslať sms správu SK 9 GOMBITOVA MARIKA na číslo

736 37 37 37

Hlasovanie prebieha do 22.11.

Vopred veľmi pekne ďakujeme za Vaše hlasy. 

19.10.2015

Jitka Zelenková – Sem tam

Autorizovaný životopis Jitky Zelenkovej „Sem tam“ vychádza 19.10.2015

08.10.2015

O duete Karla Gotta a Mariky

Boris Pršo pre Teleráno

YouTube player

08.10.2015

Časopis Život, práve v predaji 

21.09.2015

S tebou a bez teba

vyšla nová kniha Kamila Peteraja

Kamil Peteraj, textár a básnik par excellence, oslavuje okrúhle jubileum a pri tejto príležitosti mu vyšla nová kniha

S TEBOU A BEZ TEBA.

„Pri výbere som zohľadňoval, že niektoré z mojich textov sú natoľko notoricky známe (Medulienka, Biely kvet, Vyznanie atď.), že v knižnej podobe by pôsobili nadbytočne. Naopak, do výberu som zaradil texty, ktoré niekedy unikli pozornosti, niektoré ešte neboli publikované. V knihe sú texty / poptexty, ktoré mi pomáhal písať život,“ vysvetľuje K. Peteraj. V knižke nájdete texty, poznámky, sentencie, marginálie, úryvky a mnoho iného. Nechýba tam Čo bolí, to prebolí, Pocta Majakovskému, Kríž, Zabudnuté sa vráti, Cirkusový kôň, Nespáľme to krásne v nás, Pomätená, Koloseum, Malá smutná baletka, Smetiarský kráľ

Kamil Peteraj je najúspešnejší autor kníh poézie a textov populárnych piesní. Doteraz sa predalo vyše 55 tisíc výtlačkov jeho kníh,

čo v oblasti vydávania slovenskej poézie predstavuje absolútny rekord.

Knižku kúpite tu

(zdroj: TASR)

18.09.2015

Narodeninový deň K. Peteraja

Milý Kamil,

veľmi si vážim našu dlhoročnú spoluprácu. Úprimne ďakujem za krásne texty, za priateľstvo a oporu, ktorú mi dávaš tým, že stojíš pri mne celý ten čas a v každej situácii. K Tvojmu okrúhlemu jubileu… 

Milý Kamil,

veľmi si vážim našu dlhoročnú spoluprácu. Úprimne ďakujem za krásne texty, za priateľstvo a oporu, ktorú mi dávaš tým, že stojíš pri mne celý ten čas a v každej situácii.

K Tvojmu okrúhlemu jubileu Ti zo srdca želám veľa šťastia vo všetkých rovinách Tvojho života, predovšetkým pevné zdravie a i naďalej veľa dobrých nápadov, ktorými tak majstrovsky vyjadruješ poéziu života.

S láskou Marika

17.09.2015

TV program

18.9.2015 | 13:35 | Dvojka

Adresa ja, adresa ty – TV recitál Mariky so skupinou Gravis (repríza) 

ADRESA JA, ADRESA TY

televízny recitál Mariky so skupinou Gravis

(repríza)

18.9.2015 | 13:35 | Dvojka

rtvs.sk

12.09.2015

Moji milí fanúšikovia, z celého srdca Vám všetkým ďakujem za priania a pozdravy k mojim narodeninám a meninám… 

Moji milí fanúšikovia,
z celého srdca Vám všetkým ďakujem za priania a pozdravy k mojim narodeninám a meninám.
Spravili ste mi radosť a ďakujem Vám veľmi pekne aj za tú úžasnú energiu, ktorú mi posielate.
S láskou Marika

31.08.2015

Pozdrav z prázdnin

Milí priatelia,
na konci prázdnin a letných dovoleniek Vás srdečne zdravím a objímam.
S láskou Vaša Marika

10.08.2015

Jan Rejžek pre Denník N 

Dve desaťročia sa JAN REJŽEK intenzívne venoval hudobnej publicistike a svojím písaním, spájajúcim jazykové majstrovstvo a fundovanosť s duchaplnosťou a sarkazmom si získal povesť obávaného kritika. Kniha jeho súbornej hudobnej publicistiky Jak tohle vůbec můžete otisknout! (Galén 2015) však okrem iného prekvapujúco ukazuje, že v jeho žurnalistickej tvorbe prevažovali pozitívne recenzie.

Kniha vyvracia všeobecný názor, že ste len nemilosrdný kritik. Naopak, jasne prevládajú pozitívne recenzie. O slovenskej hudbe to platí dvojnásobne, boli ste k nej až prekvapujúco láskavý.

Slovenská hudba bola trochu ako zrkadlo tomu českému poslušnému strednému prúdu. Pavol Hammel bol koncom 70. rokov a neskôr predstaviteľ síce nie rockovej hudby, ale vkusného populáru, a vtedajšia tvorba textárov Borisa Filana a Kamila Peteraja bola nadpriemerná. Takže som ich používal trochu ako obušok na českých tvorcov, aby sa snažili priblížiť vtedajšej slovenskej scéne. V Čechách taktiež neexistovala obdoba muzikálu Cyrano z predmestia a určite boli veľkým fenoménom Marika Gombitová a Modus. Málokto si dnes spomenie, že na legendárnom Koncerte mladosti v Pezinku 1976 Gombitová spievala repertoár Jonis Joplin. No a keď vzniklo pesničkárske združenie Slnovrat, okamžite bolo mojou povinnosťou ísť do Bratislavy, zoznámiť sa s nimi a propagovať ich. Samozrejme, aj slovenská scéna mala svoje hrôzy, ale tá špička bola naozaj nad tou českou.

… celý rozhovor tu

Denník N, 10.8.2015

10.07.2015

Ten príbeh za náš sen stál

singel k stiahnutiu aj na Apple Tunes

články na musicserver.cz (júl) a musicserver.sk (august) 

Singel TEN PRÍBEH ZA NÁŠ SEN STÁL k stiahnutiu na iTunes a na Google play

09.07.2015

CD SINGEL TEN PRÍBEH ZA NÁŠ SEN STÁL

VYCHÁDZA U WARNER MUSIC 10.7.2015

OBJEDNANIE TU 

CD singel TEN PRÍBEH ZA NÁŠ SEN STÁL vychádza u Warner Music 10.7.2015.

Objednanie CD singlu je možné napr. tu (Slovensko) alebo tu (pre českých fanúšikov).

Anotácia:

Marika Gombitová – Ten príbeh za náš sen stál

Titulní skladba filmové pohádky Alice Nellis Sedmero krkavců.

Nová píseň, kterou fenomenální slovenská zpěvačka nazpívala, vychází v mimořádné limitované edici.

Ten príbeh za náš sen stál napsal osvědčený tvůrčí tandem Vašo Patejdl – Kamil Peteraj.

Na tomto singlu je skladba ve třech verzích, jako Radio Mix, Movie Mix a Instrumental.

Singl Ten príbeh za náš sen stál vychází v rámci zahájení kampaně Music Fridays.

CD singel TEN PRÍBEH ZA NÁŠ SEN STÁL vychádza u Warner Music 10.7.2015.

Objednanie CD singlu je možné napr. tu (Slovensko) alebo tu (pre českých fanúšikov).

Anotácia:

Marika Gombitová – Ten príbeh za náš sen stál

Titulní skladba filmové pohádky Alice Nellis Sedmero krkavců.

Nová píseň, kterou fenomenální slovenská zpěvačka nazpívala, vychází v mimořádné limitované edici.

Ten príbeh za náš sen stál napsal osvědčený tvůrčí tandem Vašo Patejdl – Kamil Peteraj.

Na tomto singlu je skladba ve třech verzích, jako Radio Mix, Movie Mix a Instrumental.

Singl Ten príbeh za náš sen stál vychází v rámci zahájení kampaně Music Fridays.

06.07.2015

99 zápaliek / Vlaky s rokmi

albumy skupiny Modus práve vyšli ako 2CD vo vydavateľstve Opus 

6.7.2015

Albumy skupiny Modus 99 ZÁPALIEK a VLAKY S ROKMI práve vyšli vo vydavateľstve Opus ako 2CD.

Objednanie je možné tu.

Pozn.: Album Vlaky s rokmi vychádza na CD po prvý raz.

10.06.2015

DVD Neberte nám princeznú

odteraz v predaji vo vydavateľstve Opus 

10.6.2015

Vo vydavateľstve Opus je odteraz v predaji na DVD muzikál NEBERTE NÁM PRINCEZNÚ.

Objednať sa dá tu.

09.06.2015

Karel Gott o aktuálnej spolupráci

nový duet na jeseň 

YouTube player

08.06.2015

Dara Rolins 🙂

24.05.2015

Slovenka roka 2015

24.5.2015 Jednotka RTVS 

Pesničku „Ten príbeh za náš sen stál“ uvediem premiérovo na ankete SLOVENKA ROKA 2015.
Galavečer sa uskutoční 24. mája 2015 v historickej budove SND v Bratislave.
Slávnostný večer vysiela v priamom prenose Jednotka RTVS o 20:20.

rtvs.sk

YouTube player
YouTube player

17.05.2015

Rádio Slovakia International

Hudobné kapitolky – profil Mariky 

Rádio Slovakia International, 17.5.2015

15.05.2015

Vychádza knižka Legenda V klub

09.05.2015

Premiéra pesničky TEN PRÍBEH ZA NÁŠ SEN STÁL

v pondelok 11.5.2015 

s Kamilom Peterajom a Vašom Patejdlom

(viac foto vo FOTOGALÉRII)

Rádio Slovensko odpremiérovalo novú pieseň TEN PRÍBEH ZA NÁŠ SEN STÁL 11.5.2015.

Počas najbližších dvoch týždňov ju bude možné v éteri počuť exkluzívne len v jeho vysielaní.

slovensko.rtvs.sk

YouTube player
YouTube player

21.04.2015

Nahrávanie novej pesničky

Milí fanúšikovia, budúci týždeň nahrávam ústrednú pesničku k česko-slovenskej rozprávke Sedem zhavranelých bratov. Hudbu zložil Vašo Patejdl, text napísal Kamil Peteraj. Režisérkou je Alice Nellis. Veľmi sa na túto prácu teším, držte mi palce:) Vaša Marika

Milí fanúšikovia,

budúci týždeň nahrávam ústrednú pesničku k česko-slovenskej rozprávke Sedem zhavranelých bratov.

Hudbu zložil Vašo Patejdl, text napísal Kamil Peteraj. Režisérkou je Alice Nellis.
Veľmi sa na túto prácu teším, držte mi palce:)

Vaša Marika

Filmová verzia rozprávky P. Dobšinského Sedem zhavranelých bratov ma veľmi oslovila. Vznikol skutočne krásny, pravdivý a hlboký film, ktorý sa bude divákom páčiť. Preto som s radosťou prijala ponuku naspievať doň titulnú pieseň, ktorej dal Kamil Peteraj názov Ten príbeh za náš sen stál. V rozprávkach sa skrývajú večné posolstvá a múdrosť mnohých generácií a aj posolstvo tejto pesničky, vychádzajúce z filmovej podoby hovorí o sile snov. Vďaka snom sa dokážeme nielen vyrovnať s osudom, ale ho aj zmeniť, či premôcť. Teším sa na premiéru a želám filmu aj filmovej pesničke úspech a veľa divákov.

13.04.2015

Stretnutie s Karlom Gottom

13.4.2015

Veľmi ma teší, že som včera mohla u mňa doma osobne zablahoželať Kájovi k jeho oceneniu v ankete TýTý.

Marika

15.4.2015

10.04.2015

Albumy Voľné miesto v srdci a Ateliér duše

aktuálne vychádzajú vo vydavateľstve Opus ako 2CD 

Albumy VOĽNÉ MIESTO V SRDCI a ATELIÉR DUŠE boli v súčasnosti na CD nedostupné.

Aktuálne vychádzajú vo vydavateľstve Opus ako 2CD (v pôvodnej verzii).

Objednať sa dá tu.

01.04.2015

TV – Môj malý príbeh

stretnutie s Modusom a Marikou (repríza)

2.4.2015 o 11:45 na Dvojke 

rtvs.sk

23.03.2015

Rádio Jemné

26.3.2015 13:00 

„Prekonaj sám seba“ je hlavná myšlienka moderátorského maratónu.

Súčasťou viac ako 28-hodinového vysielania bez prestávky budú Jožo Ráž, Adam Ďurica, Martin Pyco Rausch, Andrej Bičan, Martin Nikodým, Iveta Malachovská, Jaro Slávik, Richard Lintner, Juraj Kemka, Zuzana Šebová, Michal David, Petr Kotvald aj Marika.

26.3. po 6:00 – 27.3. o 10:00 s moderátormi Táňou Šúrovou a Lukášom Pinčekom

Viac tu

Telefonicky sa spojíme po 13:00.

YouTube player

15.03.2015

OTO  tlač – rozhovor, výsledky 

13.03.2015

Moji milí fanúšikovia, veľmi sa teším, že ma zajtra uvidíte na ankete OTO… 

Moji milí fanúšikovia, veľmi sa teším, že ma zajtra uvidíte na ankete OTO.

Držte mi palce, ďakujem, Vaša Marika

www.rtvs.sk

11.03.2015

Nové fotky zo štúdia vo FOTOGALÉRII

27.01.2015

Anketa OTO, Osobnosť televíznej obrazovky

Zo  ďakujem za Vaše hlasy v ankete OTO. Marika

 V 2. kole sa hlasuje do 17.2.2015 na www.anketaoto.cas.sk alebo prostredníctvom kupónov v tlači.

26.01.2015

2015 najväčších hitov všetkých čias

Hlasovanie je možné každý deň do 6.2.2015

Hlasovanie je možné od 26.1. do 6.2.2015. Každý deň máte k dispozícii jeden hlas, ktorý môžete odovzdať zakaždým

tomu istému hitu, alebo sa každý deň rozhodnúť pre iný…

1.U2One
2.Robbie WilliamsAngels
3.MetallicaNothing else matters
26.Miro Žbirka & Marika GombitováV slepých uličkách
77.Jana KirschnerPokoj v duši
95.Marika GombitováVyznanie

09.01.2015

Január 2015, tlač

31.12.2014

Veľké ďakujem za rok 2014, za Vašu priazeň a milé stretnutia. V novom roku Vám prajem všetko dobré, pevné zdravie a veľa dôvodov na úsmev. Teším sa na Vás, s láskou Marika 

24.12.2014

Počas sviatkov v telke a v rádiu

Úsmev ako dar, Čas krásnych snov, Neberte nám princeznú, Marika Gombitová ako ju nepoznáte 

24.12.Úsmev ako darJednotka13:30viac
25.12.Čas krásnych snov (r)Dvojka18:35viac
1.1.Neberte nám princeznú (r)Jednotka12:00viac
1.1.Marika Gombitová ako ju nepoznáteRádio Regina BA16:05viac
2.1.Neberte nám princeznú (r)Jednotka5:25viac
2.1.Marika Gombitová ako ju nepoznáte (r)Rádio Regina23:05viac

Moji milí, veľmi pekne ďakujem za toľko krásnych odkazov a želaní! Prajem Vám všetkým požehnané Vianoce, plné lásky a pokoja.
Vaša Marika

11.12.2014

Úsmev ako dar

Vianočný benefičný koncert pre deti z domovov 

YouTube player
YouTube player
YouTube player

08.12.2014

V siedmom nebi

VIDEÁ, tlač

zostrih: tu

iprima.cz

07.12.2014

Dnes o 20:30 na JOJke v relácii V siedmom nebi – srdečne Vás pozývam.

03.12.2014

Oficiálne facebookové stránky Marika Gombitová Official sú spustené

Moji milí fanúšikovia, teší ma, že Vás môžem privítať na oficiálnych facebookových stránkach…  Facebook Marika Gombitová Official

02.12.2014

V siedmom nebi

2.12.2014 FB Vilo Rozboril 

3.12.2014 Tlač 

5.12.2014 Upútavky 

YouTube player
YouTube player

30.11.2014

Slavíci bez hranic – výsledky

Ďakujem Vám všetkým za hlasy do Českého Slavíka

Marika

Ďakujem Vám všetkým za hlasy do Českého Slavíka

Marika

ceskyslavikmattoni.cz

27.11.2014

Československé spomienky – Marika Gombitová

 Bratislava, štvrtok 27.11. o 17:30

Polhodinová relácia na Rádiu Regina BA venovaná Marike

štvrtok 27.11. o 17:30

24.11.2014

Verejné tajomstvá o skupine Modus

Najbližšie pokračovania rozhlasového seriálu Verejné tajomstvá budú patriť hudobnej skupine Modus – Marike, Jankovi Lehotskému a Mekymu Žbirkovi.

Prvý diel sa vysiela na  v nedeľu 30.11. o 17:05.

2.diel 7.12.2014

3.diel 14.12.2014

4.diel 21.12.2014

Aktualizácia: audio súbory postupne 

Najbližšie pokračovania rozhlasového seriálu Verejné tajomstvá budú patriť hudobnej skupine Modus

– Marike, Jankovi Lehotskému a Mekymu Žbirkovi. Prvý diel sa vysiela na Rádiu Slovensko v nedeľu 30.11. o 17:05.

Verejné tajomstvá

Rozhlasový seriál o použiteľnej minulosti sa bude vysielať každý týždeň v nedeľu na Rádiu Slovensko.
Autor: Boris Filan. Moderátor Ľuboš Černák. Dramaturg: Marián Grebáč.

rtvs.sk

audio súbory:

1. časť: tu (30.11.2014)

2. časť: tu (7.12.2014)

3. časť: tu (14.12.2014)

4. časť: tu (21.12.2014)

foto © Peter Procházka

20.11.2014

FB Karel Gott

Marika: „Karel Gott pro mne vždy ztělesňoval spojení skutečného talentu s úžasnou a v našich poměrech málo vídanou profesionalitou. 

20.11.2014

Odovzdávanie Cien SOZA

Cenu SOZA pre textára najhranejších hudobných diel za rok 2013 si odniesol textár a básnik Kamil Peteraj. 

Cenu SOZA pre textára najhranejších hudobných diel za rok 2013 si opäť odniesol textár a básnik Kamil Peteraj.

Viacnásobný držiteľ ocenení vytvoril množstvo textov veľkým speváckym osobnostiam a skupinám, akými sú Marika Gombitová, Miroslav Žbirka, Pavol Hammel, skupina Prúdy, Modus či Elán.

„Ďakujem hlavne štatistike a ďakujem aj redaktorom a všetkým, ktorí sa starajú o to, že ešte zostali nejaké kúsky slovenskej hudby v médiách. Ocenenia vôbec nerátam, beriem to ako celkom prirodzenú odmenu za to, že  som  po celý život bol týmto veciam verný,

že som sa snažil robiť tie pesničky najlepšie ako som vedel, že som mal dobrých interpretov, ktorí ma počúvali a hlavne, že som oslovil tri generácie,“ poďakoval Kamil Peteraj.

music-zone.eu, 20.11.2014

Cenu pre textára najhranejších hudobných diel a bronzovú plastiku si opäť odniesol Kamil Peteraj. „Každý rok chodím na toto pódium. Rád som, že napriek tomu, že sa menia doby, pesničky zostali, že s mojim priateľom Borisom Filanom štyridsať rokov ťaháme niečo,

čo sa volá úroveň slovenského popu,“ konštatoval ocenený textár a básnik.

teraz.sk, 20.11.2014

16.11.2014

Ako sa maľuje s Gombitovou, Lasicom a spol.

Dizajnérka a výtvarníčka Hedviga Hamžíková–Harvánková: „Keď človek veľmi chce, všetko sa podarí. Bez Mariky, ako jedinej ženy v projekte, by to nebolo ono. Projekt by nebol uzavretý. Tak som si to naplánovala. Veľmi som túžila, aby tam Marika bola. Je ako čerešnička na torte! Je noblesná, éterická, plná neskutočnej energie, láskavá a milá. Samozrejme, keby nechcela, nič by sa nedalo robiť… Ona však neváhala, hneď súhlasila. Má dobré srdce, je ako anjel.“

pravda.sk, 16.11.2014

16.11.2014

Na Lúke vďaky zasadia vrbu Mariky Gombitovej

14.11.2014

Jozef Mýtny – fotografie z Nežnej revolúcie

výstava v galérii Slovenského rozhlasu potrvá do 28.11.2014

Plus 1 deň, 15.11.2014 …

Atmosféru nežnorevolučného diania na bratislavských námestiach spred štvrťstoročia dokumentuje výstava „Mýtny na Mýtnej“ fotografa Jozefa Mýtneho v galérii Slovenského rozhlasu v Bratislave.


Vyše sto fotografií predstavuje návrat do nedávnej minulosti – od protestov pred Justičným palácom cez davové zhromaždenia

na Hviezdoslavovom námestí a demonštrácie na Námestí SNP.

Okrem celkových záberov nechýbajú detailnejšie pohľady na hlavných aktérov a rôznych vystupujúcich (Budaj, Kňažko, Snopko, Dubček, Čarnogurský, Srholec, Jakubisko, ale i spievajúci Peter Dvorský, Karel Kryl či Marika Gombitová).

Výstava potrvá do 28.novembra 2014.

foto: pluska.sk
 
photomytny.sk / teraz.sk, 14.11.2014 / pluska.sk, 14.11.2014
pluska.sk, 15.11.2014

07.11.2014

Online aukcia

Dnes 7.11. sa ešte posledný raz môžete zapojiť do charitatívneho projektu a v online aukcii vydražiť spoločný obraz Mariky a Hedvigy Hamžíkovej-Harvánkovej. Aukcia sa končí o 21:00 hodine.

Aktualizácia: Charitatívna online aukcia druhého obrazu, ktorý dotvorila Marika, prispela čiastkou 1360 €. Ďakujeme všetkým zúčastneným.

Tlač 8.-10.11.2014 …

Dnes 7.11. sa ešte posledný raz môžete zapojiť do charitatívneho projektu a v online aukcii vydražiť spoločný obraz

Mariky a Hedvigy Hamžíkovej-Harvánkovej. Aukcia sa končí o 21:00 hodine.

Online aukcia na www.soga.sk, obraz s číslom 6404 môžete dražiť tu.

Aktualizácia: Charitatívna online aukcia druhého obrazu, ktorý dotvorila Marika, prispela čiastkou 1360 €.

Ďakujeme všetkým zúčastneným.

soga.sk,8.11.2014
netky.sk,10.11.2014

06.11.2014

Charitatívny projekt Vie ryba, kedy sa topí?

Aukcia obrazov sa uskutoční dnes 6.11. o 19:00 v priestoroch Aukčnej spoločnosti Soga na Panskej ulici

 Aktualizácia: Charitatívna dražba 6.11. vyniesla celkovo 9050 €. (Prvý spoločný obraz Mariky a Hedvigy Hamžíkovej-Harvánkovej prispel 650 €.)

Tlač 4.-7.11.2014 – fotogaléria, videá … 

Charitatívna dražba „Vie ryba, kedy sa topí?“ spoločných grafických listov známej slovenskej dizajnérky Hedvigy Hamžíkovej-Harvánkovej a známych českých a slovenských umelcov vyniesla dňa 6.11.2014 celkovo 9 050 €.

V ponuke boli práce známych osobností českej a slovenskej kultúrnej scény:

Mariky Gombitovej (obraz vydražený za 650 €), Tibora Bártfaya (650 €), Michala Davida (500 €), Miroslava Donutila (550 €), Petra Dvorského (650 €), Marka Ebena (online aukcia od 10.11. do 20.11. tu), Ladislava Chudíka (550 €), Dušana Jamricha (600 €), Petra Jandu (600 €), Davida Kollera (600 €), Petra Lipu (500 €), Petra Nagya (500 €), Milana Lasicu (1050 €), Kamila Peteraja (online aukcia), Viktora Preissa (500 €), Dušana Rapoša (online aukcia), Mariána Slováka (online aukcia), Zdeňka Svěráka (650 €), Karla Šípa (online aukcia) a Stanislava Štepku (500 €).

YouTube player

článok a fotogaléria: tu

markiza.sk, 4.11.2014

soga.sk, 6.11.2014 / kedykde.sk (TASR), 7.11.2014

01.11.2014

Tlač

Chcete mať doma obraz Mariky Gombitovej? Práve sa draží

Vernisáž …

Chcete mať doma obraz Mariky Gombitovej? Práve sa draží

Namaľovala ho spolu s Hedvigou Hamžíkovou-Harvánkovou

Spoločné obrazy úspešnej slovenskej dizajnérky Hedvigy Hamžíkovej-Harvánkovej a popredných umelcov ako Marika Gombitová, Tibor Bártfay, Michal David, Miroslav Donutil, Peter Dvorský, Marek Eben, Ladislav Chudík, Dušan Jamrich, Petr Janda, David Koller, Peter Lipa, Peter Nagy, Milan Lasica, Kamil Peteraj, Viktor Preiss, Dušan Rapoš, Marián Slovák, Zdeněk Svěrák, Karel Šíp, Stanislav Štepka

vystavené v priestoroch Aukčnej spoločnosti Soga v Bratislave na Panskej ulici.

Diela, ktoré sú súčasťou charitatívneho projektu Vie ryba, kedy sa topí? určeného na podporu ľudí bojujúcich s nepriazňou osudu, sú pre verejnosť prístupné do 5. novembra.

Jeden z obrazov Mariky Gombitovej môžu fanúšikovia prvej dámy slovenskej pop music a priaznivci výtvarného umenia získať v týchto dňoch v online aukcii na www.soga.sk. Obraz s číslom 6404 môžete dražiť tu.

Charitatívna aukcia sa v uvedenej aukčnej spoločnosti uskutoční vo štvrtok 6. novembra o 19.00 hodine. Podľa informácii organizátorov podujatia, svoju účasť na ňom potvrdili Ladislav Chudík, Michal David, Kamil Peteraj, Dušan Rapoš, Marián Slovák, Stanislav Štepka. Záujemcovia sa na aukcii môžu zúčastniť aj prostredníctvom písomného alebo telefonického limitu. Vstup pre médiá je voľný.

Každé dielo projektu Vie ryba, kedy sa topí? podporí jednu z pacientskych organizácií. O efektívne rozdelenie získaných finančných prostriedkov sa postarajú Nadácia Markíza a Asociácia na ochranu práv pacientov. Tá do výberu zahrnula všetky základné diagnózové typy ochorení dlhodobého a chronického charakteru. Viac informácií nájdu záujemcovia na www.aopp.webnode.sk.

tvnoviny.sk 1.11.2014

Gombitová chcela pomôcť iným, no na vernisáž svojich obrazov nepríde

Rada pomohla: Speváčka sa zapojila do charitatívneho projektu, ale na vernisáž chybou organizátorov nepríde.

Legendárna speváčka Marika Gombitová (58) sa vracia medzi svojich fanúšikov!

Spustila webovú stránku a podieľala sa aj na tvorbe obrazov, ktoré o pár dní vystavia na vernisáži spojenej s charitatívnou aukciou. Na nej sa mala zúčastniť aj Marika, ale pre chybu organizátorov sa tak nestane!

Gombitová sa po dvanástich rokoch života v ústraní vracia na hudobné výslnie. Má už aj vlastnú internetovú stránku marikagombitovaofficial.com. Napriek tomu, že po ťažkej autonehode si musela zvyknúť na život na invalidnom vozíku, nezabúda pomáhať iným. Namaľovala totiž dva obrazy, ktoré poputujú na charitatívnu aukciu. Na slávnostnú vernisáž na začiatku novembra však speváčka nepríde.

„Marika odriekla účasť, pretože aukcia bude v priestoroch na prvom poschodí, kde nie je výťah. Schodolez aj pomoc iných odmietla. Je mi to ľúto, už aj krvou som sa chcela podpísať,“ povedala Novému Času dizajnérka a autorka projektu Hedviga Hamžíková-Harvánková. Tá dodala, že na vernisáž, naopak, prídu Milan Lasica či Ladislav Chudík.

cas.sk, 1.11.2014 (krátené)

31.10.2014

Rozhovor v časopise Život

aktuálne v predaji …

Naozaj chystá návrat! Gombitová v rozhovore odkazuje fanúšikom: Teším sa na stretnutie!

„Milí moji fanúšikovia, predovšetkým vám posielam jedno veľké ďakujem – za vašu priazeň, dôveru, trpezlivosť a hlavne podporu. Veľmi sa teším na stretnutie s vami.“

„Stretnutie s Marikou na mňa veľmi zapôsobilo. Vyzerala ako anjel, usmievala sa na mňa, zrazu som nevedela povedať ani slovo. Je nádherná, plná neskutočnej energie.“ To sú slová dizajnérky a výtvarníčky Hedvigy Hamžíkovej-Harvánkovej (41), autorky charitatívneho projektu Vie ryba, kedy sa topí?, po osobnom stretnutí so speváčkou Marikou Gombitovou (58). Jedinou ženou spomedzi dvadsiatich známych tvárí, s ktorou spoločne vytvorili dokonca dva obrazy. Jeden sa bude dražiť priamo na aukcii 6. novembra v aukčnej sieni SOGA, druhý bude k dispozícii na webovej stránke spoločnosti a bude sa dražiť elektronicky.

„S myšlienkou tohto projektu som sa pohrávala už dávno, ale jedno mi bolo jasné. Mojím snom bolo, aby sa na ňom zúčastnila Marika, aby bola jedinou ženou – perlou nad všetkými mužmi, osobnosťami českej a slovenskej kultúry. Veľmi si ju vážim, lebo aj po krutej rane osudu, čo ju zasiahla a ostala na vozíku, naďalej pracovala a vytvorila neskutočné umelecké dielo. Okrem toho pochádzame z toho istého kraja a môj obdiv k nej siaha do detských liet, keď som od nej ako jedenásťročná dostala podpis do pamätníčka,“ zdôvodnila autorka.

Pripravili sa

Hedviga Hamžíková-Harvánková pochádza zo Sniny, už 18 rokov má vlastné kreatívne štúdio a od roku 2004 pôsobí ako pedagogička v Ústave dizajnu STU v Bratislave. Vlastní 23 medzinárodných cien a štyri svetové ceny za grafický a obalový dizajn, ktoré získala

na Slovensku, v Česku i v Amerike. Okrem toho je držiteľkou siedmich priemyselných vzorov na ne.

Aktuálny projekt, pri ktorom sa stretla s Marikou a okrem nej sú doň zapojené také mená ako Milan Lasica, Michal David, Peter Dvorský, Marek Eben, Karel Šíp, Zdeněk Svěrák a na tejto úrovni by sme mohli pokračovať, vymyslela nasledovne: „Každá z osobností vstúpila

do môjho obrazu podľa vlastného uváženia a mala úplnú slobodu; či už vo výbere obrazu, alebo témy,“ vysvetľuje autorka. „Bol to skutočne proces, najprv sme sa rozprávali a potom maľovali. Nebola to náhodná a rýchla realizácia, každá z osobností sa na maľovanie vopred pripravila.“

Realizácia trvala tri mesiace a každé domaľovanie obrazu danou osobnosťou má aj svoj fotopríbeh s emóciami. Výtvarníčka je spokojná so všetkými, ale svojou zručnosťou ju prekvapili štyria spoluautori. „Najviac Viktor Preiss, dokonca mi daroval svoju grafiku, maľovanie ho baví a aj jeho predkovia mali do činenia s výtvarným umením. Milan Lasica je podľa mňa tiež talent, vie bravúrne robiť profily, Michal David sa zrejme začne venovať aj kresleniu, lebo zistil, že mu to ide, Stanislav Štepka je takisto výborný výtvarník a typograf,

ale pochváliť musím úprimne všetkých.“

Umelkyňa chce týmto projektom pomôcť právam pacientov a malým deťom, čomu podriadila jeho názov. „Už dlho som rozmýšľala

nad tým, ako pomôcť. Darí sa mi v povolaní, mám množstvo ocenení a potrebu poďakovať sa za ten úspech. Názov Vie ryba, prečo sa topí? vystihuje súčasnú situáciu v zdravotníctve. Ľudia, ktorí sú vážne chorí a nevedia o tom, že pomaly odchádzajú, sú ako ryby.“

Veľa sme sa nasmiali

Keďže Marika Gombitová je jediný kvet medzi maľujúcimi známymi tvárami, položili sme jej zopár otázok a ona nám poskytla exkluzívne odpovede.

S pani Hedvigou ste sa poznali už predtým?

Nie, s Hedvigou som sa zoznámila až pri realizácii jej charitatívneho projektu. Stretnutie s ňou bolo veľmi príjemné, veľa sme sa nasmiali a pre každú z nás bolo obohatením.

Autorka oslovila dvadsať známych osobností a požiadala ich, aby priložili ruku k dielu. Čo bolo vašou úlohou?

Z veľkej škály obrazov, ktoré mi dala k dispozícii, som dostala možnosť vybrať si ten, ktorý ma najviac osloví.

Pokiaľ viem, vás nakoniec neoslovil jeden, ale hneď dva obrazy. Čo sa stalo? Nevedeli ste sa rozhodnúť?

Nie, najprv ma Hedviga oslovila, aby som si vybrala jeden obraz, a krátko pred dokončením ma poprosila, či by som nemohla urobiť ešte jeden, ktorý by sa dražil elektronicky na webových stránkach spoločnosti SOGA. Ide o to, aby neboli ochudobnení tí, ktorí sa na dražbe nemôžu zúčastniť. Ja som veľmi rada s touto myšlienkou súhlasila. Aj preto, že na dražbu som sa veľmi tešila, pripravovala a chcela som sa na nej osobne zúčastniť. Žiaľ, pred pár dňami som sa dozvedela, že aukčná sieň je na poschodí a nie je tam výťah. Je mi to veľmi ľúto.

Mali ste pred maľovaním rešpekt, alebo ste to brali skôr ako príjemnú zábavu?

Mala som veľký rešpekt a zároveň zodpovednosť, tak ako mám pred všetkými výzvami. Ale predovšetkým ma hrial pocit, že pomôžeme tým, ktorí to najviac potrebujú.

Čo ste dali na plátno vy? Myslím objekt, myšlienku.

Predovšetkým lásku, pretože v mojom rebríčku hodnôt je láska v živote človeka najdôležitejšia.

Mali ste už s maľovaním nejaké skúsenosti, alebo je to vaša prvotina?

Bol to môj prvý dotyk s výtvarným umením na verejnosti.

Nedostali ste po tomto dotyku chuť vyjadrovať sa štetcom a farbami častejšie?

Nechávam to na skutočných výtvarných umelcov, ale nemôžem povedať, že ma to neoslovilo. Ak by som sa tomu v budúcnosti venovala, tak len pre vlastné potešenie.

Vaši fanúšikovia s radosťou sledujú, že sa v poslednom čase, hoci len na súkromných akciách, čoraz častejšie objavujete v spoločnosti. Chcete im prostredníctvom Života niečo odkázať?

Áno, chcem. Milí moji fanúšikovia, predovšetkým vám posielam jedno veľké ďakujem – za vašu priazeň, dôveru, trpezlivosť a hlavne podporu. Veľmi sa teším na stretnutie s vami. Práve spúšťame moju prvú oficiálnu webovú stránku, ku ktorej sa onedlho pripojí aj prvý oficiálny facebook, kde nájdete zakaždým aktuálne a hlavne pravdivé informácie.

Autor: Život, Felícia Boronkayová, 31.10.2014

http://zivot.azet.sk

29.10.-31.10.

Tlač

29.10.2014

Marika a Karel Gott

zo včerajšieho stretnutia …

28.10.2014, Senec, hotel Družba

YouTube player
YouTube player

Ešte raz veľmi pekne ďakujem za milé stretnutie

Marika

1978, 1987, 1993

28.10.2014

Pozdrav

Moji milí fanúšikovia,

na úvod by som rada povedala každému z Vás veľké ďakujem – za Vašu priazeň, trpezlivosť, dôveru a hlavne podporu po celý čas.

Teší ma, že Vás môžem privítať na týchto oficiálnych stránkach MARIKAGOMBITOVAOFFICIAL.COM, kde nájdete informácie z môjho hudobného života. V blízkej dobe tu pribudne aj odkaz na oficiálny FB.

Bola by som šťastná, keby sa Vám na mojich stránkach páčilo a radi ste sa sem vracali.

S láskou

Vaša Marika

Moji milí fanúšikovia,

na úvod by som rada povedala každému z Vás veľké ďakujem – za Vašu priazeň, trpezlivosť, dôveru a hlavne podporu po celý čas.

Teší ma, že Vás môžem privítať na týchto oficiálnych stránkach MARIKAGOMBITOVAOFFICIAL.COM, kde nájdete informácie

z môjho hudobného života. V blízkej dobe tu pribudne aj odkaz na oficiálny FB.

Bola by som šťastná, keby sa Vám na mojich stránkach páčilo a radi ste sa sem vracali.

28.10.2014

Charitatívny projekt Vie ryba, kedy sa topí?

Dizajnérka a výtvarníčka Hedviga Hamžíková–Harvánková sa spojila s 20 osobnosťami českej a slovenskej kultúry a vytvorili jedinečné obrazy pre charitatívny projekt…

Hedviga Hamžíková-Harvánková
a spoluautori:

Marika Gombitová, Tibor Bartfay, Michal David, Miroslav Donutil, Peter Dvorský, Marek Eben, Ladislav Chudík, Dušan Jamrich, Petr Janda, David Koller, Milan Lasica, Peter Lipa, Peter Nagy, Kamil Peteraj, Viktor Preiss, Dušan Rapoš, Marián Slovák, Zdeněk Svěrák, Karel Šíp

a Stanislav Štepka

Dizajnérka a výtvarníčka Hedviga Hamžíková–Harvánková sa spojila s 20 osobnosťami českej a slovenskej kultúry a vytvorili jedinečné obrazy pre charitatívny projekt Vie ryba, kedy sa topí?

Vernisáž spoločných obrazov a následná charitatívna aukcia sa uskutoční vo štvrtok 6.11.2014 v aukčnej sieni Soga v Bratislave.

O efektívne rozdelenie získaných finančných prostriedkov sa postarajú hlavní partneri projektu Nadácia Markíza a Asociácia na ochranu práv pacientov SR.

Projekt je špecifický a inovatívny v tom, že každé vytvorené dielo podporí jednu z pacientských organizácií priamo.

Marika Gombitová vytvorila obrazy dva, jeden sa bude dražiť priamo na aukcii, druhý je k dispozícii na webových stránkách společnosti SOGA a draží sa od 27.10. do 7.11.2014 elektronicky.

hedviga.sksoga.sk / teraz.sk / AOPP

01.10.2014

Český Slavík Mattoni 2014

Hlasovanie v ankete Český Slavík Mattoni 2014 prebieha od 1.10. do 23.11. Mariku je možné podporiť v kategórii Slavíci bez hranic (pre najobľúbenejšieho slovenského interpréta v ČR).

Vopred veľmi pekne ďakujeme za Vaše hlasy.

Hlasovanie v ankete Český Slavík Mattoni 2014 prebieha od 1.10. do 23.11.

Mariku je možné podporiť v kategórii Slavíci bez hranic (pre najobľúbenejšieho slovenského interpréta v ČR).

Vopred veľmi pekne ďakujeme za Vaše hlasy.

21.08.2014

Stretnutie s Ladislavom Chudíkom

13.6.2014

31.07.2014

Výstava fotografií Petra Procházku

Stropkov, 2.8.-16.9.2014

V Mestskom múzeu a galérii v Stropkove sprístupnia 2. augusta výstavu fotografií venovaných Marike.

„Pre mňa je Marika speváčka číslo jeden. Ešte aj teraz, keď počujem jej piesne, tak mi chodí mráz po chrbte,“ uviedol autor výstavy, Bratislavčan Peter Procházka.

Výstavu fotografií z obdobia spred tridsiatich rokov sa rozhodol pripraviť pri príležitosti Gombitovej narodenín (12.9.1956).

„Fotografie zachytávajú Mariku aj skupinu Modus v období ich najväčšieho úspechu. Zobrazujú zákulisie a spontánnosť koncertných vystúpení,“ povedal  Procházka, ktorý fotografuje od roku 1968 a dokumentuje hlavne kultúrny a literárny život.

Na výstavu Marika Gombitová – naša rodáčka pripravil spolu 70 čiernobielych a farebných fotografií z rokov 1976 až 1980, 1998 a z krstu CD Neberte nám princeznú v roku 2001.

„Ide o neopakovateľné situácie. Je to dokument doby, ktorá sa už nezopakuje, ide aj o atmosféru, ktorá v tom období nemala zelenú,

sú to unikátne fotografie,“ dodal Procházka k svojmu projektu s tým, že pre neho má nevyčísliteľnú hodnotu.

Výstava je otvorená do 16. septembra.

13.05.2014

Cena festivalu Andyho Warhola

29.04.2014

Oslava narodenín zakladateľa Úsmevu ako dar Júliusa Hrona