VÁNOČNÍ KONCERT 2017

 

 

Marika Gombitová

 

 

Praha, 2.12.2017

 

Slovenská zpěvačka Marika Gombitová dnes vánočně laděným koncertem s mnoha hosty roztleskala zaplněnou Tipsport Arénu na pražském Výstavišti. Do programu s názvem SEN MARIKY GOMBITOVÉ si hlavní protagonistka pozvala mnoho hostů, kteří vystoupili v první polovině večera. Zazněly výhradně její autorské skladby.

 

"Na koncert jsem si jako hosty přizvala mladé zpěváky z Čech a Slovenska, takže bude tak trochu i předzvěstí oslav 100. výročí vzniku Československa. A všichni budeme zpívat skladby, ke kterým jsem napsala hudbu," uvedla před vystoupením Gombitová.

 

Úvod večera obstaralo smyčcové duo The Swans, po kterém se za doprovodu Septetu Plus Dalibora Kaprase představili Celeste Buckingham, Adam Ďurica, Emma Drobná a Laco Bubnár. Českou republiku zastoupili Adam Mišík, Sabina Křováková, Emma Smetana, Tereza Kerndlová a Martin Chodúr.

 

V druhé části koncertu Marika Gombitová za doprovodu své kapely zahájila vystoupení skladbou Paradiso. Poté zazpívala další své hity jako Deň zatmenia slnka a hviezd, Koloseum, Peklo milencov, Zabudnuté sa vráti, Nenápadná, Čo s láskou, Úlomky spomienok, Sťahovanie duší, Buď nad tým a Zem menom Láska.

 

 

Marika Gombitová

 

 

Sabina Křováková - Hviezdy od konca sveta (hudba Marika Gombitová, text Kamil Peteraj)

„Mariku Gombitovou obdivuji jako zpěvačku, skladatelku a velkou osobnost, moc se na vánoční koncert těším."

Sabina Křováková

 

Adam Ďurica - Územie zázrakov (hudba Marika Gombitová, text Kamil Peteraj)

„Som rád, že môžem spievať legendárne pesničky Mariky. Pokladám si za česť  zúčastniť sa na tomto výnimočnom koncerte, kde jedna generácia spevákov nadväzuje na druhú."

Adam Ďurica

 

Emma Smetana - Kam idú ľudia? (hudba Marika Gombitová, text Kamil Peteraj)

„Pozvání jsem přijala ze tří důvodů. Za prvé se mi líbí, že jde o večer složený výhradně z jejích autorských písní. Za druhé Mariku vnímám jako mimořádně silnou ženu, která se příkladným způsobem dokázala vyrovnat s osudem a za třetí je Marika Gombitová jedním z mála předlistopadových umělců, kteří se dokázali dostat na vrchol československé pop-music, aniž by podlézali režimu a morálně se zdiskreditovali. Za to si jí vážím."

Emma Smetana

 

Ladislav Bubnár - Na rozlúčku (hudba Marika Gombitová, text Kamil Peteraj)

„S Marikou jsem se poprvé potkal na vystoupení pro nadaci Úsměv jako dar, kde jsem zastupoval náš dětský domov. Když mi nabídla, abych se zúčastnil jejího vánočního koncertu v Praze, neváhal jsem ani minutu a pozvání jsem okamžitě přijal. Je to pro mě velká čest, Marika je jedním z mých vzorů od útlého dětství."

Ladislav Bubnár

 

Tereza Kerndlová - Prvý príbeh (hudba Marika Gombitová, text Kamil Peteraj)

„Vážím si interpretů, kteří ve své profesi něco dokázali, a to nejen svojí popularitou nebo oblibou vlastních skladeb. Marika Gombitová všechny tyto aspekty naplnila, ale přidala k tomu ještě něco navíc. Zůstala pro své fanoušky hvězdou i několik desítek let a stala se tak legendou. Proto, když jsem byla oslovena, abych vystoupila na jejím koncertě v Praze a interpretovala její skladbu ve svém podání, byla jsem samozřejmě poctěna. Už teď se těším na krásný hudební zážitek."

Tereza Kerndlová

 

Emma Drobná - Slnečný kalendár (hudba Marika Gombitová, text Kamil Peteraj)

„Úprimne si vážim, že som dostala pozvanie vystúpiť na koncerte Mariky Gombitovej. Je pre mňa obrovská česť spievať na rovnakom pódiu s legendou jej formátu. Snáď nebudem mať veľkú trému! Už sa na vás všetkých veľmi teším."

Emma Drobná

 

Martin Chodúr - Prosba (hudba, text  Marika Gombitová)

S Marikou jsem se setkal poprvé na jejím koncertě v Bratislavě a těším se, že se opět uvidíme. Je to velmi příjemná žena. Mám k ní vztah už přes mého otce, který je její velký fanoušek. Když jsem vyrůstal, poslouchal jsem hudbu Modusu i její sólová alba, takže je pro mě čest se s ní setkat a prohodit s ní několik slov. Kdybych ji měl nějak charakterizovat, tak bych řekl, že je to velmi milá, jemná žena a dobrý člověk."

Martin Chodúr

 

Celeste Buckingham - Muž nula (hudba Marika Gombitová, text Kamil Peteraj)

„Je mi cťou byť súčasťou tohto krásneho projektu, k hudbe Mariky Gombitovej mám srdečný vzťah. Pre mňa je to jedna z najinšpiratívnejších umelkýň v Česko-Slovensku. Veľmi sa teším na stretnutie na jednom pódiu a dúfam, že sa moja interpretácia Marikinej pesničky bude páčiť tak divákom, ako i Marike."

Celeste Buckingham

 

Adam Mišík - Kúsok šťastia (hudba Marika Gombitová, text Kamil Peteraj)

Adam Mišík

 

Celeste Buckingham a Martin Chodúr - Neznámy pár (hudba Marika Gombitová, text Kamil Peteraj)

Celeste Buckingham Martin Chodúr

 

 

Marika Gombitová

01 Paradiso

02 Deň zatmenia slnka a hviezd

03 Koloseum

04 Peklo milencov

05 Zabudnuté sa vráti

06 Nenápadná

07 Čo s láskou

08 Úlomky spomienok

09 Sťahovanie duší

10 Buď nad tým

11 Marika a dětský sbor Coro Piccolo - Zem menom Láska

(hudba Marika Gombitová, text Kamil Peteraj)

Marika Gombitová

Marika Gombitová

Marika Gombitová

Marika Gombitová

Marika Gombitová

Marika Gombitová

Marika Gombitová

Marika Gombitová

Marika Gombitová

Marika Gombitová

Marika Gombitová

Marika Gombitová

Marika Gombitová

 

 

 

 

Ticket Art
Ticketportal Nogup

 

 

all rights reserved © Marika Gombitová 2014-2020